ons weer in balans zeeland 119 Ontlastende verklaring schietpartij Terneuzen Bedreigingen een raadsel Ensemble Encore treedt op in Basiliek Visser (49) betrapt in gesloten visperiode donderdag 19 mei 2011 van de nieuwe zorgwerkplaats in Zuiddorpe, die de mooie naam De Vier Elementen heeft meegekre gen. De Temeuzense wethouder Pim Broekhuijzen, Rabobank-ma- nagers Albert van Leeuwen en Ro- lldiu izeKxei cu i\oc-uuucmc rtlis van Bommel (mentor van Gerda) geven de aftrap. „Toen wij hier kwamen wonen", vertelt Gerda, „stonden in de schuur oude tractoren." Nu herin nert daar niets meer aan. De i Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto schuur is verbouwd tot een vrien delijke atelierruimte, met achterin zelfs een heuse bar. Gerda en haar man Eddie zijn evenals Wim Clarijs zelfstandige zorgondernemers. Gerda werkte eeiuei UI) cc Dalatio. veilI, C:lu> ijo was haar begeleider, toen zij een opleiding volgde bij het ROC Wes- terschelde. Gerda, Eddie en Wim hebben er doelbewust voor geko zen een tweede vestiging te ope nen, speciaal gericht op vrouwen. FOTO'S Kijk naar foto's van het speeltuintje waar een man dinsdag een meisje aanviel met een mes op www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1Nine-O-Clock-festival afgeblazen. 2. Man rijdt met auto over meisje (6) 3. Cubaanse sigarenroller in Sas. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DEN HAAG - Een getuige heeft giste ren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof een 26-jarige Vlissin- ger vrijgepleit van betrokkenheid bij een schietpartij op 13 mei 2008 in de Tulpstraat in Terneuzen. Die ochtend probeerde een aantal mannen de woning binnen te drin gen. Eén van de belagers vuurde een hagelgeweer af, waarbij een re gen van kogeltjes zowel de woning eigenaar als een vrouw raakten. Beide slachtoffers kwamen er met lichte verwondingen vanaf Volgens de rechtbank in Middel burg zou de 26-jarige Vlissinger één van de belagers zijn geweest. Hij werd daarvoor veroordeeld tot IMHMBMNMBMSMN De speeltuin is ingeklemd tussen woningen. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel Zomaar een steekproefje op woensdagochtend in groep acht van basis school De Meerpaal in Terneuzen. Wie gaat er voorlopig niet meer naar het speeltuintje naast de school in het Rivieren- park, omdat een man daar dinsdag een zestienjarig meisje met een mes aanviel? Vijf van 25 leerlingen steken hun hand op. „Stel je voor dat die man nog eens terugkomt om ruzie te maken", zegt een meisje. Een klas genootje denkt van niet. „Die kans is klein, want de politie en bewo ners letten nu vast extra goed op." Het jongetje heeft het mis, de mes sentrekker laat zich 's middags weer gelden. Om 15.30 uur is het opnieuw prijs, nu een stukje ver derop. In de Merwedelaan be dreigt de man een vrouw (20) met een mes. Haar hond komt voor haar op en bijt hem in zijn been. Daarna vlucht hij richting de Hun- zelaan. Terwijl buurtkinderen 's avonds in het speeltuintje onbezorgd ravot ten, reageren volwassen bewoners vol ongeloof „We zijn extra alert, maar we houden onze kinderen er niet voor binnen. Het lijkt me wel beter dat ze voorlopig even in een groepje buitenspelen in plaats van alleen", aldus een omwonende. Haar buurvrouw denkt er net zo over. „Je kunt ze toch niet onder een glazen bolletje stoppen?" De bewoners konden er na het eer ste incident al met hun pet niet bij. Hoe kan een zestiger nu op klaarlichte dag uit de bosjes sprin gen en het gezicht en de handen van een meisje verwonden? De speeltoestellen zijn zowat inge klemd tussen woningen en De Meerpaal. Van overlast is volgens de omwonenden geen sprake, hoe wel er wel vaak middelbare scholie ren vertoeven om een loos lesuur te overbruggen. „Want", geeft Wim aan, „vrouwen die bijvoorbeeld met huiselijk ge weld te maken hebben gehad, voe len zich niet altijd thuis tussen mannen. Gerda en Eddie kunnen hen een veilige omgeving bieden. I Wl Kan lilci VUIJ vc Ddldlis; WCI eens heftig zijn." Woensdag rond middaguur is dat absoluut niet het geval. Gebak komt op tafel, om alvast de ope ning van De Vier Elementen te vie ren. HULST Vocaal Ensemble Encore uit Sas van Gent geeft vanavond een con cert in de Basiliek in Hulst. Dat ge beurt op uitnodiging van Stichting Welzijn Hulst Encore, een groep van twintig man nen en vrouwen, brengt zowel po pulaire als klassieke liederen. Het ensemble staat onder leiding van Bram de Waele, die zelf ook een aantal soli zingt Het optreden be gint om 20.00 uur, toegang gratis. WESTDORPE Een sportvisser (49) uit de gemeen te Terneuzen is gisterochtend langs het Kanaal Gent-Terneuzen betrapt, terwijl hij in de gesloten vicporirt/lo t-ofc v.11 IUVI mei) aan het vissen was met wor men. Hij had ook nog twee gevan gen snoekbaarzen bij zich, wat in deze tijd ook niet mag. De sportvis ser kreeg een proces-verbaal en de hengelsportvereniging heeft zijn vergunning ingenomen. BOMBESHSMB een jaar celstraf Die veroordeling was mede gebaseerd op de verkla ring van de getuige, die gisteren plotseling met een heel ander ver haal op de proppen kwam. De schutters zouden nu opeens niet twee Marokkaanse broers uit Vlis- singen zijn, onder wie de verdach te, maar twee Turkse broers uit Terneuzen. Uit angst zou de getui ge tot nu toe over hen hebben ge zwegen. De aanklager van het hof gelooft niets van het verhaal over de Turkse broers die Tuim drie jaar na de schietpartij plotseling wor den opgevoerd door de getuige. Op 29 juni buigt het hof zich voor het laatst over deze zaak. Huib, één van de bezoekers van De Balans, restaureert een Golf Cabrio in de werkplaats in Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39