'Strandpaleis' Domburg minder hoog VERTROUW ME, BINNEN 2 MINUTEN WETEN WE ALLES bd store Jazzfestivals zoeken samenwerking Z2.NL 49" zeeland 121 HORECA Bommeljé herziet bouwplan Getuige pleit Vlissinger plots vrij 3D TV kijken... www.binnenuit.nl Vlaanderen niet enthousiast over verlenging kusttram MAt/m VR: 10:00 uur 16:00 uur 22:00 uur ZAen ZO: 18:00 uur donderdag 19 mei 2011 door Henk Postma domburg - Het omstreden plan voor de bouw van een groot strandpaviljoen bij Domburg wordt gewijzigd. Het 'horecapa- leis' wordt aanzienlijk lager dan de bedoeling was. Hotelier Peter Bom meljé wil daarmee 'enigszins tege moet komen' aan de bezwaren die in Domburg leven. Burgemeester en wethouders schrijven dat in een brief aan de ge meenteraadsfractie Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV). Die had kritische vragen gesteld over de afgegeven bouwvergunning. Domburgers kwamen massaal te gen het bouwplan in actie. Ook strandgebruikers van elders zetten hun handtekening onder een be zwaarschrift. Het 'mega-paleis', zo als het strandpaviljoen al wel werd genoemd, zou het strandzicht blokkeren en de sfeer verpesten. Burgemeester en wethouders hiel den steeds vol dat ze verplicht wa ren vergunning te geven omdat het bouwplan voldeed aan alle ei sen van het gemeentelijk bestem mingsplan. Maar daar werden, ook door DTV, vraagtekens bij gezet. B en W erkennen nu dat het moei lijk is de juiste hoogte van het ge bouw te bepalen. Op strand, dat al tijd is beweging is, is dit 'een com plexe aangelegenheid'. Het nieuwe ontwerp, zegt Peter Bommeljé, 'wordt bijna drie meter lager', in die zin dat de voorziene torentjes een flink stuk naar bene den zijn geduwd, en er wordt een meter dichter op de duinvoet ge bouwd. Al met al is hij wel 'een beetje teleurgesteld' want het wordt een 'minder krachtig' ge bouw. Maar er is nog wel sprake van een 'klassieke inslag die past in de historische sfeer van Dom- burgs badcultuur'. De veranderingen zijn aange bracht na 'forse aandrang' van wet houder Jaap Melse. Bommeljé ziet het als een forse tegemoetkoming aan de bezwaren. Hij verwacht het nieuwe plan binnen twee weken in te dienen, waarna de gemeente het in procedure brengt. Het paviljoen moet het strandten tje De Watertoren vervangen. Het wordt ongeveer vier keer zo groot. Het waterschap heeft ook eisen ge steld. „Hoe dichter op het duin wordt gebouwd, hoe groter het risi co dat we het gebouw in de toe komst moeten verplaatsen." door Raymond de Frel terneuzen - Het Internationaal Jazzfestival in Middelburg en Schel- dejazz in Terneuzen overleggen volgende week hoe ze elkaar kun nen versterken. Voorzitter Eric Hageman van het Middelburgse jazzfestival is onge lukkig met de kritiek van het Zeeuws-Vlaamse jazzbestuur op de verdeling van provinciesubsi dies. Middelburg krijgt jaarlijks 30.000 euro, omdat de gemeente hetzelfde bedrag geeft. Terneuzen geeft Scheldejazz 9.000 euro, dus doet de provincie dat ook. Voorzitter Peter de Graaf vindt dat de provincie dit moet bijstellen. De ongelijkheid is buitensporig, onverklaarbaar en politiek niet te verdedigen, liet Scheldejazz deze week weten. Hageman wil zich niet in die dis- den haag - Een getuige heeft giste ren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof een 26-jarige Vlissin ger vrijgepleit van betrokkenheid bij de schietpartij op 13 mei 2008 in de Tulpstraat in Terneuzen. Twee mannen drongen toen een woning binnen. Eén van hen vuur de een hagelgeweer af. De bewo ner en een vrouw werden getrof- KNOKKE-HEIST - Vlaamse politici en vervoersmaatschappij De Lijn zitten (nog) niet te wachten op het doortrekken van de kusttram naar Zeeuws-Vlaanderen. Zij zijn niet pertinent tegen het idee, maar leggen de prioriteiten voorlopig el ders. Dat blijkt uit reacties in Vlaanderen op het voornemen van de provincie Zeeland om een verlenging van de populaire tram lijn richting Sluis en/of Cad- zand-Bad te onderzoeken. Het plan, dat staat in het coalitie- programma van het nieuwe pro vinciebestuur, wordt wél enthou siast begroet door ondernemers in West-Zeeuws-Vlaanderen. „De kust tram vervoert in de zomer bijna drie miljoen mensen", verklaart Pieter de Keuninck, eigenaar van camping Welgelegen in Cad- zand-Bad en woordvoerder van de stichting Strandexpress, die zich in zet voor goed openbaar vervoer langs de Zeeuws-Vlaamse kust. „Van hen hoeft maar een paar pro cent naar hier door te reizen om een enorm aantal extra bezoekers in je streek te hebben." Een woordvoerster van vervoers maatschappij De Lijn, die de Kust tram exploiteert, is echter kort in haar reactie. „Wij hebben vier jaar geleden onderzoek verricht naar eventuele doortrekking en toen be slist ons eerst te concentreren op het aanleggen van nieuwe tramlij nen in Vlaanderen zelf" Ook poli tici in Vlaanderen reageren lauw en lijken er niet veel zin in te heb ben geld te steken in een tramlijn richting buitenland. Zeven jaar geleden werd zelfs al eens een haalbaarheidsonderzoek uitgevoerd. De uitvoering van het plan is duur, maar kan zich terug betalen, bleek toen. cussie mengen. „Wij zijn natuur lijk blij met wat wij krijgen. En daar hebben we hard voor moeten werken. Het is jammer dat Schelde jazz ons als voorbeeld gebruikt. Wij hebben een begroting van 170.000 euro, Scheldejazz doet het met 60.000 euro. Wij maken dus allebei van elke euro subsidie onge veer drie euro." De kritiek van Scheldejazz is niet zozeer op het festival in Middel burg gericht. Toch gaan De Graaf en Hageman volgende week om de tafel om de kou uit de lucht te halen. Hageman: „We kunnen el kaar juist versterken. Ons festival is altijd een week eerder dan Schel dejazz. Je kunt denken aan het sa men boeken van artiesten en mate riaal van elkaar lenen. Maar bij voorbeeld ook aan een scholenpro ject, over de geschiedenis van jazz. Zoiets kan overal in Zeeland." fen door de regen van kogeltjes. Ze liepen lichte verwondingen op. De Middelburgse rechtbank veroor deelde de 26-jarige Vlissinger tot een jaar cel. Hij was door een ge tuige aangewezen als de dader. Gis teren wees die getuige plotseling een man uit Terneuzen als dader aan. De aanklager hecht daar geen geloof aan. Het hof beraadt zich. W HmSBBBMlWMRWrT'l I II HIHHII— ll'IIIIH'M I IIHIIWIIIII lli'll 'II I Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 Grisport Torino Half Hoge wandelschoenen outdoor fashion action

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21