Roep loodsplicht riviercruises [ilium Man bedreigt opnieuw jonge vrouw P 7C 4 en 5 24 en 25 UitGids 'Vrouw Kaddafi zit in Tunesië' Vakantiegeld in één klap Republikeins verzet Geen bijdrage voor wc-papier TE KOOP 10jg^^n 13ratiflgq 15 mU.ipen Vastgoedsector ziet 16,5 miljoen naam weer bevuild Porto wint finale van Europa League Vandaag als bijlage bij uw krant DONDERDAG 19 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 118 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN WESTERSCHELDE Vlaams minister Crevits schakelt Permanente Scheldecommissie in Oplopende temperatuur, 17° door Marcel Modde en Wout Bareman MIDDELBURG - De Permanente Scheldecommissie onderzoekt of voor riviercruiseschepen op de Westerschelde een loodsplicht moet worden ingevoerd. Dat ge beurt op dringend verzoek van Vlaams minister Hilde Crevits van Mobiliteit. De commissie bestaat uit vertegen woordigers van de Nederlandse en Vlaamse vaarwegbeheerders. Een woordvoerder van Crevits zei giste ren: „De minister vindt dat op die plaats moet worden beslist over bij komende maatregelen. Overleg met haar Nederlandse collega van Verkeer en Waterstaat lijkt voorlo pig dan ook niet aan de orde." Vicevoorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio Zeeland kaart de kwestie morgenavond aan tijdens gepland overleg met de Antwerp se havenschepen Marc Van Peel. Lonink maakt zich vooral zorgen over de hulpverlening en evacua tie bij een calamiteit. „Daarvoor ontbreekt het materieel." Ook hij wil snel een onderzoek naar loodsplicht voor de riviercruise schepen, omdat gebleken is dat de bemanning in de meeste gevallen weinig ervaring heeft met het va ren op de drukke rivier én de taal nauwelijks machtig is. De hulpver lening aan de passagiersschepen krijgt ook extra aandacht in het project Slagkracht, dat de 'inciden- tenbestrijding' op de Westerschel de stroomlijnt. De Permanente Scheldecommissie verbiedt cruise schepen nu al uit te varen bij een zicht minder dan tooo meter en een golfhoogte van meer dan 1,5 meter. De kapiteins hebben een meldingsplicht bij de verkeerspo sten en moeten daarbij ook het aantal passagiers opgeven. Spreekt de kapitein de taal niet, dan kan een vaarverbod worden opgelegd. pagina 2 en 3: hulp moet er zijn voor dat ene grote ongeval door Raymond de Frel TERNEUZEN - In de Rivierenbuurt in Temeuzen is gistermiddag op nieuw een vrouw bedreigd. De politie gaat er vanuit dat het om dezelfde man gaat, die dinsdag middag een meisje (16) met een mes verwondde in een speeltuin aan het Rivierenpark in Terneu- zen. In de Merwedelaan, vlakbij de speeltuin, had hij het nu gemunt op een twintigjarige vrouw, die haar hond uitliet. De man bedreig de ook haar met een mes. Haar viervoeter beet hem in zijn been toen hij een stap naar voren deed. Daarna ging hij er vandoor. De man voldoet aan het signale ment dat de politie na de verwon ding van het meisje verspreidde. Dat leverde twee tips op. Het meis je maakt het goed, ze ging gisteren weer gewoon naar school. De dader is een blanke vijftiger of zestiger met blond haar, een snor een baardje. Hij is 1,65 meter lang. TUNIS - De vrouw en dochter van de Libische leider Muammar Kadd afi zouden hun land verlaten heb ben en in Tunesië verblijven. Een bron binnen de Tunesische veilig heidsdienst heeft dat gisteren ge zegd. De Libische regering was niet bereikbaar voor commentaar. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 "7 1688"555530« ZEIST - Verzorgingshuizen mogen hun bewoners geen extra bijdra gen meer laten betalen voor bij voorbeeld een extra kopje thee, fruit, toiletpapier of onderleggers in bed. De koepelorganisatie van zorgverzekeraars, ZN, heeft daar over afspraken gemaakt met de ver- zorgings- en verpleeghuizen, zo heeft de organisatie gisteren be kendgemaakt. AMSTERDAM - Mei is de maand van het vakantiegeld. Als het aan de meeste mensen ligt, blijft dat ook zo. Steeds meer werkgevers over wegen om de toelage over het hele jaar uit te smeren. Maar 84 pro cent van de mensen die vakantie geld krijgen, zit daar helemaal niet op zit te wachten. pagina 7: meerderheid wil geld vakantie niet per maand Ik ontvang mijn vakantiegeld liever per maand reageer op www.pzc.nl DUBLIN - De Ierse politie arresteert een Republi keinse betoger bij Dublin Castle. Daar zat de Brit se koningin Elizabeth II aan het staatsbanket. Zij deed daar een belangrijke duit in het zakje voor een betere verstandhouding tussen de Britten en de leren. Zij begon haar langverwachte toespraak zowaar in de Ierse taal, om het Ierse volk vervol gens 'hechte vrienden en gelijken' te noemen. Zij betuigde zelfs haar spijt voor de wreedheden van zevenhonderd jaar bezetting: „Als we naar de ge schiedenis kijken, zien we zaken die we anders hadden kunnen doen of beter helemaal niet." Woorden die garanderen dat dit staatsbezoek een plaats krijgt als een historisch keerpunt in de Brits-Ierse betrekkingen. foto Colm O'Reilly/AP Kernenergiedebat interesseert me niet ■HHÜ35%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1