zeeland 119 Beleving Deelnemer weinig maritieme beleving Vlissingse scholier wint wiskundewedstrijd Ode aan barokgitaar in Doopsgezinde kerk Strandfeest met DJ op het dorpsplein Leidse Koorboeken te horen in St. Jacobskerk Vroege wandeling door de Manteling donderdag 19 mei 2011 'Het is opvallend dat er zo weinig mogelijkheden zijn voor waterrecreatie en Toeristen willen niet langer alleen toeschouwer zijn. Ze willen graag watersport. Daar willen we graag verandering in brengen.' deelnemer zijn van wat zij zien en beleven.' Rondleidingen op de vismijn met zijn vissersschepen en veiling kunnen bijdragen aan een versterking van het toerisme in Vlissingen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG De Stichting Incanto voor Oude Muziek houdt morgen een concert in de Doopsgezinde Kerk te Middel burg. Het concert wordt gegeven door de gitarist Israel Golani. Het lievelingsinstrument van de Franse koning Lodewijk XIV staat cen traal: de barokgitaar. Tijdens zijn bewind kreeg de gitaar de konink lijke status. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: 12,50 euro, studenten 5 euro. KOUDEKERKE Op het dorpsplein in Koudekerke wordt zaterdag een strandfeest ge geven. Dit evenement is een ini tiatief van Eetcafé De Oude Smidse en Eetcafé Dorpszicht. De zogeheten beachparty biedt zand, coctails, een optreden van DJ Rene, Caraïbische snacks en naar men hoopt een spetterende sfeer. Er wordt een feesttent voor neerge zet. Het begint om 21.00 uur en de entree is gratis. VLISSINGEN De muziek uit De Leidse Koorboe ken is vanaf dit jaar ook in Zeeland te horen, en wel op zondag 22 mei om 15.00 uur in de St. Jacobskerk in Vlissingen. De Leidse Koorboe ken zijn zes monumentale koor boeken, die de Beeldenstorm heb ben overleefd en 400 jaar lang on gehoord bleven. Het Egidius Kwar tet zet zich ervoor in dit verborgen topstuk uit de Nederlandse archie ven in ere te herstellen en bij een breed publiek bekend te maken. OOSTKAPELLE Terra Maris organiseert zondagoch tend de wandeling 'Vroege vogels'. De wandeling start om 6.00 uur vanaf Terra Maris in Oostkapelle, en duurt tot 7.30 uur. Het is een wandeling voor en met vroege vogels in de Manteling en de landschapstuin. Museummedewerker en deskun dig vogelaar Jan Tuin laat de deel nemers kennis maken met de ver schillende vogels. Aanmelden kan tot zaterdag 21 mei 12.00 uur. SHIiKHiHH 'mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm door Rutger Snijder MEEST GELEZEN 140 km per uur door Vlissingen Parkeren Middelburg wordt duurder Weer bezwaar tegen vismarkt Veere DOSSIER KENNISWERF Vlissingen werkt al tien jaar aan de realisering van een kenniswerf. Alles daarover op: www.pzc.nl/kenniswerf STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Tim de jonge van het Scheldemond College in Vlissin gen is winnaar geworden van de Kangoeroewedstrijd, de grootste wiskundewedstrijd van Neder land. Met een seore van 145,90 in de hoogste categorie bleef hij 1449 andere deelnemers voor. „Heel leuk, staat goed op mijn cv", vertelt hij. Tim presteerde al eerder goed bij wiskundewedstrijden. Over zijn wiskunde-examen maakt hij zich dan ook geen zorgen. „Voor wis kunde leer ik nauwelijks." Hij is niet de enige Zeeuwse win naar: vijf anderen vielen in de prij zen. Sebastiaan Sabbe en Niek Goudswaard uit Oost-Souburg kre gen de eerste prijs in de categorie 'Groep 6 Basisonderwijs'. In de ca tegorie 'Vmbo 4' gingen de derde en vierde prijs respectievelijk naar Lianne de Visser uit Vlissingen en Pieter de Visser uit Middelburg. Pieter Meijers uit Middelburg sleepte de vierde prijs in de wacht in de categorie 'Havo 2'. De wedstrijd wordt elk jaar gehou den door Stichting Wiskunde Kan goeroe en bestaat uit vijfkeuzevra gen, van gemakkelijk tot zeer moei lijk. Wereldwijd doen 5,5 miljoen scholieren aan de wiskundewed strijd mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19