Maritieme stad biedt te Alternatief parkeerplan ondernemers i8l zeeland 'Schepen en ontwerpen zijn geheim' Het klikte goed in Koudekerke TOERISME Met de visie 'Vlissingen, stad aan zee...een zee aan beleving' stevent de stad af op een groter aanbod aan activiteiten waarmee toeristen kunnen deelnemen aan de maritieme beleving. MIDDELBURG 'Ook wijkwinkelcentra belasten' Toerisme in Vlissingen donderdag 19 mei 2011 door Emile Calon -MIDDELBURG - De Middelburgse on dernemers hebben een alternatief plan ingediend bij de gemeente om te voorkomen dat bezoekers van de stad de zondagmiddag en alle avonden parkeetgeld moeten betalen. In het plan pleiten ze ook voor afschaffen van betaald parke ten tijdens de koopavond op don derdag. Volgens voorzitter Henk Boers (VOM) zou het financieel wel eens meer kunnen opbrengen dan het plan dat in september in werking treedt. Dan moet er elke avond tot 21.00 uur worden betaald en ook de zondagmiddag. De belangrijkste punten in het plan van de Middelburgse onder nemers zijn het geleidelijk verho gen van de parkeertarieven met en kele dubbeltjes per jaar en uitbrei ding van de betaalde uren. Nu moet er nog, met uitzondering van de zondag, van 09.00 tot 18.00 uur worden betaald en tijdens de donderdagse koopavond. De VOM stelt voor om van 08.00 tot 19.00 uur te laten betalen. Ook raden de ondernemers aan om au tomobilisten die parkeren bij de wijkwinkelcentra te belasten. „Niet zoveel als in het centrum, maar wel een bedrag dat helpt om aan inkomsten te komen." De gemeente verandert het par- keerregiem omdat ze kampt met «Ill in I MW l'iMlillMI III» 'i Hlli MUI1 Uit het exploot d.d. 16-05-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoe ke van Veerle Maria Jozefa Vereecke, wonend te Graauw, gemeente Hulst, aan Paul Omonigbo lyeyemi, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de beschikking d.d. 11-05-2011 gegeven door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requirante als ver zoekster en gerequireerde als gereques- treerde en bij welke beschikking (onder meer) werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders®vandamme-holland.nl een tekort van 670.000 euro op de parkeeropbrengsten. Boers geeft aan dat het alternatief niet tot ach ter de komma is doorgerekend maar dat de rekenmeesters van de VOM wel verwachten dat het meer kan opbrengen dan het plan van het college. Hij stelt dat het plan van de ge meente wel eens zeer nadelig voor de ondernemers uit kan pakken omdat er dan nog steeds tijdens de koopavond betaald moet wor den en ook de zondagmiddag. Hij wil af van de verplichting om te betalen tijdens de koopavond om dat ondernemers merken dat ze de donderdagavond steeds minder klanten over de vloer krijgen. Dat komt deels omdat klanten nu ook de zondag kunnen winkelen. Maar volgens Boers speelt het betaald parkeren zeker een rol. Winkeliers horen van hun klanten dat toeris ten de parkeertarieven acceptabel vinden maar dat Walchenaren Middelburg te duur vinden, aldus de voorzitter van de VOM. Wethouder Frank Streng liet in een reactie weten dat betaald par keren bij de wijkwinkelcentra niet past in het beleid van de gemeen te. „Dan gaan automobilisten weer parkeren in de woonwijken." Wel vertelde hij dat er nu serieus ge dacht wordt aan alleen betalen tij dens de koopzondagen, niet de an dere zondagen. „Over de andere onderdelen van het plan zijn we nog in overleg." KUNST ANTIEK VEILING 24 - 25 MEI KIJKDAGEN vrijdag 20 mei 10.00 - 17.00 uur zaterdag 21 mei 10.00 - 16.00 uur maandag 23 mei 10.00 - 17.00 uur dinsdag 24 mei 10.00 - 12.00 uur www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 -650 680 door Maurits Sep Maritiem. Het woord herhaalt zich in Vlissingen immer als een mantra. Maritieme stad, maritieme geschiedenis, mari tieme sfeer. Maar, constateert de gemeente zelf in haar nieuwe nota voor het toeristisch beleid, er valt maritiem eigenlijk niet zo heel veel te beleven. „Het is opvallend dat er zo weinig mogelijkheden zijn voor waterre creatie en watersport. Daar willen we graag verandering in brengen", verwoordt ambtenaar Anke Marijs één van de ambities. Jachthavens zijn er, maar daar blijft het dan ook wel ongeveer bij. Een rond vaart of watersport is er niet. Een ander idee om de maritieme beleving in Vlissingen een impuls te geven, is toeristen de mogelijk heid bieden bedrijven te bezoe ken. Met toonaangevende bedrijven als Damen Shipyards (marinesche pen), Amels/Schelde (luxe jach ten), de Koninklijke Marine, de vis mijn en het Schelde Coördinatie Centrum (toezicht op de scheep vaart) moet het toch mogelijk zijn om meer maritieme activiteiten aan te bieden, legt Marijs uit. OOST-SOUBURG - Ze leerden elkaar kennen in Koudekerke, waar zij woonde. Op een hoogtijdag was het. Het klikte zo goed dat Aar- noud van Soelen en Mientje van Soelen-Geldof gisteren hun zestig jarig huwelijk konden vieren. Hun leven lang woonde het paar in Ritthem, waar ze een boerderij hadden. Met koeien en akker bouw. Zij deed het huishouden, zorgde voor de kippen en ver kocht de eieren. Het echtpaar Van Soelen kreeg twee zonen en heeft twee kleinkinderen. Inmiddels wo nen ze alweer enige tijd in Oost-Souburg bij zorginstelling SVRZ. Gisterochtend werd daar ook hun diamanten bruiloft ge vierd. Later deze week komt de burgemeester op bezoek. De aandacht voor meer maritieme beleving sluit volgens de gemeente duidelijk aan op de wensen van toeristen: „Toeristen willen niet langer alleen toeschouwer zijn. Ze willen graag deelnemer zijn van wat zij zien en beleven. Interactie wordt steeds meer gewaardeerd." Co-creatie tussen de toeristische sector en het overige bedrijfsleven heet dat in de beleidsnota. Waar zon vergelijkbare koppeling wel zichtbaar is en goed werkt, is tussen toerisme en cultuur, schetst Marijs. Evenementen als het Be vrijdingsfestival, Onderstroom, Sail Vlissingen, Vlissingen Mari tiem, de Strandcross, de Nacht- markt, de kermis en Film by the Toerisme en recreatie zijn goed voor 5,8 procent van de werkgele genheid in Vlissingen. Vergeleken met het Zeeuws gemiddelde (7,4 - procent) is dat weinig. Maar het belang groeit wel harder dan gemiddeld in Zeeland. Sinds 2000 is het aantal banen dat di rect aan toerisme is gekoppeld met 8,9 procent gegroeid; in heel Zeeland was dat 6 procent. Bovendien steekt de groei in de Sea trekken vele tienduizenden be zoekers; en dankzij de toeristen is er draagvlak voor zulke grote eve nementen. Wisselwerking lijkt het tover woord voor de komende jaren. Want ook de koppeling tussen stad, strand en boulevard - op nieuw omschreven als 'uniek' - kan en moet beter en vooral her kenbaarder worden, benadrukt de gemeente. De boulevards worden heringericht om ze aantrekkelijker te maken; de plannen daarvoor zijn in de maak. Als er dan ook nog meer activiteiten plaatsvin den, kan Vlissingen zijn 'gouden combinatie' als stad aan zee 'verzil veren'. toeristische werkgelegenheid scherp af tegen de daling van werkgelegenheid in het totale Vlissingse bedrijfsleven: -4,2 pro cent. Vlissingen heeft relatief weinig bedden in hotels en pensions om dat er veel overnachtingsplekken zijn in Veere en Schouwen-Duive- land, maar wel meer cafés en res taurants dan gemiddeld in Zee land. door Rutger Snijder Wij staan honderd procent achter dit plan", zegt Jan Jacobs van Stichting Vlissingen Promotie. „Vlissingen heet een unieke combinatie van land en water. Als je door de stad loopt proef je de zilte lucht op je lippen. Als je dus iets wilt doen aan promotie, moet je bij dat onder werp aanhaken. Bij Tiel denk je aan ftuit. Bij Vlissin gen aan de zee, de havens, de schepen. Onze eerste slogan in 1985 was niet voor niets 'Vlissingen mari tiem, bruisend als de branding'. Rondleidingen op maritieme locaties lijken me een heel goed idee. Vlissingen druipt gewoon van het maritieme. Je kan wel zeggen dat het een festivalstad is, maar dat is maar 20 dagen per jaar. Maritiem is Vlissingen altijd." De bedrijven die de rondleidingen dan zouden moe ten geven, zijn minder enthousiast. „We hebben er wel eens over nagedacht, maar hebben besloten geen publieke rondleidingen te geven", legt Jolanda van Emden van scheepswerf Damen uit. „We leiden wel af en toe relaties rond, maar daar blijft het bij. Het blijft een marinebasis. De schepen en ontwerpen die daar gemaakt worden, zijn geheim. We moeten na tuurlijk ook onze klanten beschermen." Ook bij de Vismijn zijn er twijfels over rondleidin gen. „Het is bij ons alleen op vrijdagmorgen tussen 6 uur en half 8 's ochtends interessant", zegt directeur Foort Lokerse. „Wij bieden rondleidingen aan, maar als je het tijdstip noemt haken mensen vaak al af" Aarnoud en Mientje van Soelen zijn zestig jaar getrouwd.foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18