Bomenkap bij Dishoek gaat door 9 Zeeland MaatGarant Zintuigen gebruiken almanak Tip? redactie@pzc.nl Inval in woning in Vlissingen 51 Geen watersport 1 Scheldekwartier 22 WALCHEREN 18 en 19 Tuin- Serremeubelen Is in het seizoen 2011 gevestigd in VROUWENPOLDER AAN DE DORPSDIJK 31! VLISSINGEN - Het Regionaal Onder steuningsteam van de politie Zee land (ROG) heeft gistermiddag een inval gedaan in een woning aan de Vlissingse Paul Kruger- straat. De politie doorzocht het pand. Voor zover bekend zijn er geen arrestaties verricht. Volgens politie Zeeland was de inval op ver zoek van regio Midden-West Bra bant. Die geeft geen commentaar omdat het een 'operationele inzet' en een 'lopend onderzoek' betreft. En dat meisje denkt dat ze stilaan verstand van de natuur heeft gekre gen. Dat komt door de verhuizing jaren geleden van de stad naar het Wal- chers platteland en haar werk dat raakvlakken met de natuur heeft. Het is gewoon een kwestie van goed kijken, opletten en alle zintuigen ge bruiken. Deze week verkondigde ze tegen iedereen die het maar wilde weten dat het eindelijk weer zou gaan rege nen. De sloot stonk namelijk verschrikke lijk en een stevige hoosbui laat dan nooit lang op zich wachten. Maar toen een bedrijf twee dagen lang liters water uit de sloot tankte, rook ze onraad. Een gemaal had een storing en riool water was in de sloot gesijpeld. De stank is weg zonder dat er een spatje regen is gevallen. door Annemarie Zevenbergen dishoek - De gemeente Veere ziet geen reden om de verleende ver gunning voor de kap van 125 bo men in het Vebenabos in Dishoek terug te trekken of te wijzigen. Het Veerse college van B en W volgt het advies van de commissie bezwaarschriften om de acht inge diende bezwaren tegen die vergun ning ongegrond te verklaren. Vol gens de commissie is het besluit om de vergunning te verlenen 'zorgvuldig voorbereid en op de juiste wijze getoetst aan de gelden de wet- en/of regelgeving'. De bezwaarmakers vinden dat er onvoldoende is getoetst aan de Flo ra en Faunawet. Ze verwijten de gemeente verder een gebrekkige motivering zonder deskundige on derbouwing. Privacyverlies voor de bewoners, verlies aan verblijfs- genot doordat schaduw verdwijnt, waardedaling van de zomerhuisjes en het feit dat er de komende ja ren nog meer bomen gekapt zul len worden, zijn andere gronden waarop zij zich beroepen. De gemeente moest vorig jaar de bezwarentermijn verlengen omdat zij verzuimd had de vergunning op de juiste wijze bekend te ma ken. De vergunning werd vorig jaar aangevraagd door de Stichting Vebenabos naar aanleiding van haar notitie Groenonderhoud Vebenabos 2011-2020, waarin het groenbeleid voor de komende ja ren is vastgelegd. Wethouder Jaap Melse blijft bij zijn standpunt dat de kap noodza kelijk is. „Het is nu een rommelig bos met een forse achterstand in onderhoud. Er moet licht in ge bracht worden. Dit is ook zo'n kwestie van zo veel hoofden zo veel zinnen. De een wil bomen in de buurt, de ander niet. Hij vindt die boom mooi, maar de ander vindt die juist lelijk. Het bos heeft nu een goede aanpak nodig. Daar zit een visie achter, we laten niet zo maar wat bomen kappen." Het kapplan van de Stichting Vebe nabos gaat uit van het terugdrin gen van de bomendichtheid van drie tot vier grote bomen naar slechts één groot exemplaar per honderd vierkante meter. vlissingen - Het is nog steeds de bedoeling dat er een watersport centrum komt in Vlissingen, maar niet in het Scheldekwartier. Initiatiefnemer Kees Vermeer zegt nu, na overleg met de gemeente, een betere locatie op het oog te hebben. Die ligt eveneens in het centrum. Of het soms gaat om de Spuikom, wil hij niet bevestigen. Hij moet daar van de gemeente wel samenwerken met 'een ander vrije-tijdsinitiatief. Vermeer zegt de financiën groten deels rond te hebben en heeft een architect aan het werk gezet. „Het wachten is op de gemeente. Die moet goedkeuring verlenen." Mosselen groeien achter de dijk zelfs in de winter Tip? walcheren@pzc.nl groepen 7 en 8 van 20 bassischolen in Vlissingen en Souburg examen. „Vooraf worden nog de fietsen ge keurd", vertelt Nel Klap van VVN. „Kinderen die zakken in groep 7 kunnen in groep 8 herexamen doen, maar als je in groep 8 zakt is er niets meer aan te doen." foto Lex de Meester Maritieme stad moet meer maritieme beleving bieden Donderdag 19 mei 2011 VEBENABOS Ruim honderd bomen weg Geslaagd VLISSINGEN - Gisteren werden de laatste verkeersexa- mens gehouden in Oost-Souburg. Zo'n 180 kinderen, onder wie Kimberley ten Have (foto), legden een vooraf bepaalde route op de fiets af, terwijl gelet werd op hun rijgedrag. Deze en vorige week deden in totaal 440 kinderen in de V MaatGarant Tuin- Serremeubelen Dorpsdijk 31 Vrouwenpolder 0118 - 551 444 info@maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17