koningin Fransen razend om DSK op tv De beste digitale tv buitenland 19 Facebook Dertig jaar cel voor hoofdverdachte genocide 'Kaddafi jaagt stroom migranten naar Europa' Nu bij Alles-in-1 van Ziggo ZIQQ" leren buigen niet voor Britse vorstin IMF-DIRECTEUR Verboden voor priesters woensdag 18 mei 2011 mamamwiuAiujamjiisss Martin McA leese, president Mary McAleese, koningin Eliza beth en prins ilip. foto EPA foto Niall Carson/AP wrede geschiedenis tussen beide landen. Langs de route van Aras an Uachtarain naar het herden kingsteken was een draconisch vei ligheidscordon opgetrokken. Zes duizend agenten, soldaten en stra tegisch geplaatste scherpschutters bewaakten een dubbele rij drang hekken in wat de grootste veilig heidsoperatie in de Ierse geschiede nis is, met een kostenplaatje van dertig miljoen euro. Wie een DUBLIN - De Ierse president Mary McAleese en premier Enda Kenny hebben de koningin Elizabeth II of ficieel begroet met een handdruk, maar bogen niet voor haar. Volgens de Britse zender BBC mocht op geen enkele wijze de indruk ont staan dat er sprake zou zijn van een ontmoeting tussen 'heerser en onderdaan'. De koningin landde op Casement Aerodrome, een militai re luchthaven die de naam draagt van de Britse diplomaat die in 1916 door de Britten werd geëxecuteerd wegens steun aan de Ierse nationa listen. De vorstin was gekleed in het groen, de Ierse nationale kleur. glimp van Elizabeth en Philip wil de opvangen, werd gefouilleerd vooraleer hij langs het parcours mocht plaatsnemen. De opkomst was laag: er stond amper een dun ne rij mensen langs de dranghek ken, onder wie vooral verbaasde buitenlanders. Sommige Ieren zwaaiden met hun driekleur, maar er viel geen enkele Britse vlag te bespeuren. Om veiligheidsredenen zal de ko ningin tijdens dit vierdaagse be zoek geen traditionele 'walkabout' (korte wandeling langs het pu bliek) houden, en dat lijkt een wij ze beslissing. Toen ze uiteindelijk te midden een indrukwekkende kolonne door O'Connell Street reed, moest het erg magere applaus wedijveren met boegeroep. De meeste toe schouwers keken gewoon gelaten voor zich uit. Uit een steekproef van omroep RTÉ mocht dan geble ken zijn dat net geen driekwart van de Ieren de visite een goede zaak vindt, ze leken de Queen vooral te tolereren. zie onze website:buitenland Historisch bezoek koningin Eli zabeth vol met symboliek parijs - Politici van de Franse So cialistische Partij (PS) zijn woe dend op de Amerikaanse justitie over de behandeling van IMF-di- recteur Dominique Strauss-Kahn (DSK). Ze vinden het onder meer onaanvaardbaar dat Strauss-Kahn, zich voor hij werd voorgeleid, niet had mogen scheren. De Fransman, die potentieel presi dentskandidaat was voor de PS, wordt in New York beschuldigd van onder meer aanranding van een kamermeisje. In Frankrijk mo gen normaal gesproken geen beel den worden getoond van een ver dachte. Omdat Strauss-Kahn in de VS vastzit, worden wel beelden van de geboeide man verspreid. De voormalig minister van Cul tuur, Jack Lang, zei dat de Ameri kaanse justitie de rechtszaak 'tot een 'politieke kwestie' heeft ge maakt. Andere partijgenoten uit ten hun woede over de impact van de 'vernederende' beelden. In de VS worden aanklagers en vaak ook rechters publiekelijk geko zen. De Franse voormalig minister van Justitie Robert Badinter stelde dat de Amerikaanse justitie nu streng handelt omdat 'het neerha len van een machtig man altijd veel stemmen oplevert'. Een bron uit het advocatenteam van Strauss-Kahn liet gisteren weten dat de vrouw mogelijk toestem ming heeft gegeven voor de seks. Het advocatenteam van de vrouw meldde in Amerikaanse media dat de vrouw 'een ongekend trauma' heeft opgelopen. Een IMF-woord- voerder liet gisteren weten dat Strauss-Kahn geen immuniteit ge niet als hoofd van de organisatie. Minister van financiën, Jan Kees de Jager vindt dat Strauss-Kahn als topman van het IMF moet worden opgevolgd door een Europeaan. Opkomende economieën in Azië en Latijns-Amerika - zoals China, India en Brazilië - willen een 'ei gen' IMF-topman. van een patrouilleauto. De politie let nu beter op dan ooit. „Perso nen die we betrappen, zullen we meteen arresteren", garandeert Bamett. De netwerkpagina van de plan- kinggemeenschap op Facebook telt inmiddels ruim 110.000 leden. Oprichter Sam Weckert zegt de dood van Acton Beale in Brisbane te betreuren, maar veroordeelt de heksenjacht die volgens hem nu in Australië gaande is. „Planken be gon als een geintje, en dat moet het wat ons betreft blijven", aldus Weckert. zie onze website:buitenland De Brisbane Planking Associa tion reageert op het ongeval ARUSHA - Rechters van het Rwan- da-Tribunaal (ICTR) hebben de voormalige Rwandese legerleider Augustin Bizimungu gisteren ver oordeeld tot dertig jaar gevangenis straf. Bizimungu stond aan het hoofd van het leger van Rwanda, toen in dat land 800.000 mensen, voornamelijk Tutsi's, werden ver moord. De genocide had plaats in april, mei en juni 1994. Bizimungu werd in augustus 2002 gearresteerd in Angola en vervol gens overgedragen aan het Rwan- da-Tribunaal in de stad Arusha in Tanzania. Hij werd beschouwd als een van de drie hoofdverdachten van de volkerenmoord. TRIPOLI - De Libische autoriteiten moedigen Afrikaanse migranten die eerder het land waren ont vlucht, aan om op gammele boot jes de overtocht naar Zuid-Europa te maken. Die beschuldigingen uit te de VN-vluchtelingenorganisatie Unhcr gisteren. Het gaat onder anderen om Soma- liërs, Ethiopiërs en Eritreeërs. Zij waren gevlucht naar Egypte en Tu nesië, maar keren terug omdat het vanuit Libië gemakkelijker is om via mensensmokkelaars op een bootje naar Europa te stappen, al dus de VN. De oorlog in Libië heeft de vlucht route via de Middellandse Zee, die de afgelopen twee jaar zo goed als dicht was door een omstreden overeenkomst tussen Libië en Ita lië, wijd opengezet. Beide landen kwamen in 2009 overeen dat de bootvluchtelingen onderweg naar Italië werden opgepakt en direct te ruggebracht naar Libië, dat ze veel al uitzette. Sinds het begin van het conflict in februari zijn al zeker 14.000 men sen per boot uit Libië gevlucht. Het einde van de oorlog is niet in zicht. Wel lijkt de steun voor Kadd afi in eigen land steeds verder af te kalven. Zo werd gisteren bekend dat de topman van de Nationale Olie Corporatie (NOC) van Libië, Shokri Ghanem, zijn land is ont vlucht naar Tunesië. Tot voor kort leverde het bedrijf veel olie en gas aan Italië en Spanje. Ghanem is te vens minister van Oliezaken en was vroeger premier. GRAZ - Katholieke geestelijken die op bedevaart willen naar de Oos tenrijkse plaats Mariazell, wacht een onaangename verrassing, als ze samen met kinderen het bosgebied willen doorkruisen van Sepp Rothwangl. Deze grondeigenaar heeft een verbodsbord vervaardigd met de tekst 'Stopp Misbrauch' (Stop Misbruik) en een tekening van wegrennende kinderen achter volgd door een persoon in een priestergewaad, meldde de Oosten rijkse krant der Standard gisteren. Duizenden mensen maken jaarlijks gebruik van de route, die 1,5 kilome ter over het terrein van Rothwangl voert. De Oostenrijker wil de nale ving van zijn verbod controleren via videocamera's en overweegt een bewakingsbeambte in te hu ren. Rothwangl, die claimt zelf slachtoffer te zijn van seksueel mis bruik door een geestelijke, zal aan gifte doen tegen geestelijken die zijn verbodsbepalingen negeren. Bizimungu stond met drie andere verdachten terecht. Augustin Ndin- diliyimana, het voormalige hoofd van de paramilitaire politie, werd ook schuldig bevonden aan het medeplegen van genocide. Zijn straf viel lager uit omdat hij in te genstelling tot Bizimungu slechts in beperkte mate controle had over zijn ondergeschikten, die gro te aantallen Tutsi's en gematigde Hutu's vermoordden. Ndindiliyi- mana werd per direct op vrije voe ten gesteld omdat hij al elf jaar ach ter tralies had doorgebracht in voorarrest. Twee andere verdachten kregen al lebei twintig jaar celstraf. van voor yy beste kwaliteitsbeleving digitale televisie volgenr een onderzoek van de Consumentenbond 2011 Stap nu over. Ga naar www.ziggo.nl/alles-in-1 Of bel 0900 0730 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9