2oI zeeland 'We hopen ooit Parkeren in Middelburg fors duurder Extra rondleidingen door Dok van Perry Hennepkwekerij in woning opgerold Vlaams loodswezen test nieuwe boten Turegluren langs zuidkust Schouwen L1EPT RHQE15 MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 www.3xN-mode.nl JUBILEUM Visserij- en hengeisportvereniging De Zandkreek in Wolphaartsdijk bestaat vijftig jaar. De bijzondere vakantie wordt troef N-Beveland woensdag 18 mei 2011 COLIJNSPLAAT In een woning in de Oost-Kerk straat in Colijnsplaat is maandag middag rond 17.30 uur een hennep kwekerij opgerold. In vier kamers op de eerste verdieping van het huis zijn in totaal 336 wietplanten gevonden. De stroom voor de kweek werd illegaal afgetapt. Een 22-jarige man uit Roosendaal die in het huis was, probeerde over het dak te vluchten maar is opgepakt en in verzekering gesteld. Ook poli- tie-agenten uit Schouwen-Duive- land hebben assistentie verleend bij deze operatie. OOSTENDE Het Vlaams loodswezen heeft het eerste van vier nieuwe beloodsings- vaartuigen binnen, de Westdiep. Het schip, een soort catamaran van hetzelfde type als de fast ferry Bres- kens-Vlissingen, maakt momenteel proefvaarten vanuit Oostende en wordt 6 juni in Antwerpen ge doopt De Westdiep (26 bij 13 me ter) zal loodsen op de Noordzee voor Oostende vervoeren van en naar zeeschepen. De investering (96 miljoen) is niet voor haar tijd. De huidige Vlaamse loodsvaartui- gen zijn al ruim dertig jaar oud. SEROOSKERKE Staatsbosbeheer verzorgt zondag 22 mei een excursie langs Plan Tu reluur aan de Zuidkust van Schou wen. In dit jaargetijde wordt het natuurgebied door duizenden vo gels bezocht die op zoek zijn naar een plekje om te broeden. In de slikrandjes langs het water leven veel larven van insecten die belang rijk zijn voor de jonge vogels. Deel nemers wordt geadviseerd een ver rekijker mee te nemen.. Startpunt van de wandeling is het parkeerter rein aan de Hoosjesweg. Aanmel den bij VW. Start 13.30 uur. ome® zonnige zomercollectie staat garant voor een combinatie waarin u zich lekker voelt daarom voor u deze extra buitenkansjes pak het voordeel en begin deze zomer voordelig Blazers Jassen _59TSS- 59,95 Tuniek J9j95- 59,95 Collectie 25% korting Jeans 59,95 (geldig 18 mei t/rn 4 juni) door Emile Calon MIDDELBURG - Automobilisten moe ten vanaf 1 september tot negen uur 's avonds betalen voor het par keren in de Middelburgse binnen stad. Wethouder Frank Streng (WD, verkeer) yerwacht dat het lukt om voor die tijd alle procedu res af te ronden. Nu moeten automobilisten nog van 's morgens negen tot 's avonds zes uur betalen als ze hun auto kwijt willen in het centrum. Dat wordt dus tot negen uur 's avonds. Vanaf september moet er ook de zondagmiddag en -avond betaald worden om in het centrum te par keren. Aanvankelijk wilde het col lege van burgemeester en wethou ders ook dat er de zondagochtend betaald zou worden, maar daar kwamen de kerken tegen in op stand. Zij vreesden dat op die ma nier kerkgangers financieel wel erg zwaar belast zouden worden. door Rob Paardekam Een meerderheid van de gemeen teraad bleek gevoelig voor dat argu ment. Gevolg was wel dat het oor spronkelijke plan, alleen zondags betalen in de maanden april tot september, werd veranderd in be talen op alle zondagen. Het betaald parkeren wordt ver lengd omdat de gemeente kampt met een tekort van 670.000 euro op de parkeeropbrengsten. Daar om worden ook de tarieven met 20 tot 30 cent per uur verhoogd. WISSENKERKE - Noord-Beveland wil zich toeristisch staande hou den door ruimte te maken voor bij zondere overnachtingsplekken en door nieuwe thema's voor vakan ties te verzinnen. Dat staat in de nieuwe toeristische visie 'Eindeloos eiland Noord-Be- veland'. De visie rept over slapen in boomhutten of in drijvende ho telkamers, natuurvakanties of zorg- en vitaliteitstoerisme, deel tijdwonen en 'agro-kennistoeris- me'; kamperen en leren bij de boer. Er is nog wat ruimte voor kleinere dagrecreatieve voorzienin gen. Ondernemers met ideeën voor seizoensverlenging en water sportbedrijven die in de verhuur of onderhoud willen stappen, krij gen steun van de gemeente. Ook zet Noord-Beveland in op kwali teitsverbetering van bestaande re creatievoorzieningen. Eind jaren vijftig werd er door de jeugd van Wolp haartsdijk illegaal gevist in de vijver achter het toenmalige gemeente huis. Deze jongens konden toen vast niet bevroeden dat ze daar mee aan de wieg stonden van één van de grootste visverenigingen van ons land. Dit jaar bestaat visse rij- en hengelsportvereniging De Zandkreek vijftig jaar. Han Stroo, die nu voorzitter is van de vereniging, was één van de jon gens die destijds wel eens een lijn tje uitwierp in de vijver. „Er zaten daar joekels van karpers", kan hij zich herinneren. Het gedrag van de kinderen viel echter niet bij ie dereen in goede aarde. Zo wilde de burgemeester dat er een eind aan kwam. Politieman Joos Stroo, nota bene de vader van Han, moest regelmatig opdraven om de stroperij een halt toe te roepen. Op een zondagmorgen in het voor jaar van 1960 maakte deze Joos Stroo een praatje met buurman Iman Westveer en de even verder op wonende Rinus den Engels man. Samen kwamen ze op het idee om een hengelwedstrijd voor de jeugd te organiseren in de vij ver achter het gemeentehuis. De hoop was dat de jongens dan zou den stoppen met hun 'illegale praktijken'. Op 20 augustus i960 was de eerste hengelwedstrijd een feit. Het was een groot succes. De vele jongens die deelnamen, vin gen een kuip vol karpers. Door het succes ontstond het idee om de wedstrijd jaarlijks te organi seren. Zodoende werd op 29 april 1961 officieel een vereniging opge richt. Niet alleen voor de jeugd, overigens. Onder de eerste 29 le den bevonden zich twintig man nen en negen jongens. Joos Stroo werd voorzitter en Rinus den En gelsman nam de taak van penning meester op zich. Dat is hij tot op de dag van vandaag, al vijftig jaar dus. Het komt zelden voor dat ie mand zo lang, in dezelfde functie, actiefis in het bestuur van een ver eniging. De vis- en hengelsportvere niging uit Wolphaartsdijk zag het ledental snel stij gen. Ook van buiten het dorp stroomden de leden toe. Op de lijst stonden veel Belgen. De gigan tische visvangsten op het Veerse Meer lagen mede ten grondslag aan de populariteit van de dub. Er werd heel veel platvis gevangen. Op het hoogtepunt (in 1971) had De Zandkreek 3106 leden. Dat het zo'n vlucht nam, had ook te ma ken met het feit dat de club sinds 1964 een eigen sportvissershaven heeft. Bijna geen enkele andere hengelsportvereniging heeft dat. De gezelligheid staat voorop tijdens de hengelwedstrijden van de club. VLISSINGEN - De belangstelling voor de rondleidingen door het Dokje van Perry in Vlissingen is zo groot dat besloten is er nog een paar extra te geven. De gemeente Vlissingen en de aannemer heb ben dat bekendgemaakt. De rondleidingen gaan in juni door. Elke vrijdagmiddag vanaf 14.30 uur kunnen geïnteresseer den het dokje in. Dat gebeurt op- der leiding van een toezichthou der en de aannemer. De rondlei ding duurt ongeveer een uur. Tijdens de rondleiding wordt uitge breid verteld over de restauratie van het Dokje van Perry. Dat dok je is het oudste droogdok van Ne derland en een van de eerste van West-Europa. Het lag lang onder de grond en wordt voor de herin richting van het Scheldeterrein uit gegraven en in ere hersteld. De rondleidingen vinden plaats op de vrijdagen 20 en 27 mei, 10,17 en 24 juni. Het vertrek is bij de uit- zichtpost die de gemeente naast het dokje heeft geplaatst. Van bo venaf is er een mooi zicht op het restauratiewerk. Wie mee wil in het Dokje van Per ry, moet zich daarvoor aanmelden. Dat moet uiterlijk op donderdag middag 12.00 uur, de dag vooraf gaand aan de rondleiding, via scheldekwartier@vlissingen.nl. In welke laai je het ook zegt, met een trouwpak van VAN WESTEN wordt je dag onvergetelijk I www.vanwesten.nl/bruidegom j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60