binnenland 15 is niet in balans' Drieduizend banen weg bij ministerie EZ, Landbouw en Innovatie Rotterdamse PvdA-wethouder Dominic Schrijer stapt op vindt dat Tweede Kamer te veel tegenstanders aan het woord laat Opstelten: nationale aanpak kinderporno Minder dieren dood in Oostvaardersplassen Weegpunten voor zware trucks haperen 'Tekort aan medicijn tegen leukemie dreigt' Recordaantal promoties in 2010 Verbeet: 'Rouvoet geen politiek dier' DAVERENDE DONDERDAG DAGAANBIEDINGEN expert woensdag 18 mei 2011 op een diepte van 26 tot maximaal 32 meter, onder verhoogde lucht druk, liet de gemeentelijke dienst Noord-Zuidlijn gisteren weten. Ver hoogde luchtdruk tijdens het afgra ven van de laatste meters geeft te gendruk op de bodem en houdt de ze op zijn plek. Dit helpt schade te voorkomen die de opwaartse druk van het grondwater in de onderlig gende zandlagen zou kunnen aan richten. foto Lex van Lieshout/ANP hoe zij sterven. Nu is het strafbaar om iemand die niet ernstig en uit zichtloos lijdt, te helpen bij het sterven. In 2009 is Uit Vrije Wil opgericht. De hoogleraren Eugène Sutorius (strafrecht) en Jit Peters (Staats recht) schreven een conceptwets voorstel. In mei 2010 werd het bur gerinitiatief met ruim 116.000 steunbetuigingen aan de Tweede Kamer aangeboden. In februari mochten zij hun voorstel aan de Tweede Kamer presenteren. Nu volgt er dus een hoorzitting. Het kabinet heeft echter al tijdens de formatie aangegeven niets met het wetsvoorstel te willen doen. Het was opmerkelijk dat de WD haar steun introk, omdat promi nente WD'ers als Frits Bolkestein en Heieen Dupuis tot de oprich ters van het eerste uur behoren. De WD heeft de steun aan het burgerinitiatief ingewisseld voor de steun van de christelijke SGP aan het minderheidskabinet, bewe ren boze tongen. Ook coalitiepart ner CDA is geen voorstander. Hedy d'Ancona vindt het 'stui tend' dat de WD die ook mensen heeft uitgenodigd voor de hoorzit ting, niet in haar eigen gelederen heeft gekeken. Bolkestein noch Du puis zal spreken. WD-Kamerlid Anouchka van Mil tenburg is het niet eens met d'An cona. „In februari heeft Uit Vrije Wil haar zegje mogen doen, nu willen wij andere mensen over het onderwerp horen. Bovendien zijn voorstanders als Els Borst en psychiater Boudewijn Chabot wel uitgenodigd." Na deze hoorzitting besluit de Tweede Kamer of er nog een ver volgdebat over het onderwerp komt. DEN HAAG - Bij het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) verdwijnen naar schatting drieduizend banen. Gedwongen ontslagen zijn niet uit te sluiten, zo kreeg het personeel gisteren te horen. Van 2012 tot 2015 is er elk jaar 18 miljoen euro beschikbaar voor om scholing, coaching en loopbaanbe geleiding van medewerkers die op zoeken moeten naar ander werk. Het ministerie streeft ernaar ge dwongen ontslagen te voorkomen, maar die zijn niet uit te sluiten, al dus secretaris-generaal Chris Buij- ink. Hij stelt: „Het wordt een enor me opgave." Op het departement en bij de uit voerende diensten moet in 2015 in totaal 293 miljoen euro zijn bezui nigd, onder meer door te snijden in overheidstaken en subsidies. Het moet leiden tot een kleinere, slagvaardige overheid, met minder ambtenaren en minder regels, al dus minister Verhagen (EL8d). In een toelichting gaf de minister toe dat het een 'fors' aantal banen is. „Maar minder werk betekent minder banen", aldus Verhagen. Het kabinet van WD en CDA gaf bij zijn aantreden in 2010 direct al aan dat er een compactere over heid zou moeten komen. Het ministerie van EL&.I is onder DEN HAAG Er komt een 'landelijke stuurploeg kinderporno' van Openbaar Minis terie en politie, die prioriteiten stelt en vaart achter de aanpak van kinderporno zet Dat zei minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) gisteren in de Tweede Kamer. Het is 'onaanvaardbaar' dat kinderpor no in de ene regio minder doelma tig wordt aangepakt dan in de ande- LELYSTAD In de Oostvaardersplassen zijn afge lopen winter 793 dieren doodge gaan. Tijdens het winterseizoen 2009-2010 lieten nog 1093 dieren het leven. Dat meldde Staatsbosbe heer gisteren. Afgelopen december was-een koude periode, maar veel dieren gaan met grote reserves de winter in en waren nog bestand te gen die kou. DEN HAAG De Inspectie Verkeer en Waterstaat kampt met storingen in vaste weeg- punten op de snelwegen voor vrachtwagens. Daardoor kan niet meer optimaal worden gemeten of trucks te zwaar beladen zijn. Dat meldde een inspectiewoordvoer der gisteren. De punten, eigendom van Rijkswaterstaat, zijn verou derd en worden gemoderniseerd. ROTTERDAM ROTTERDAM Binnen enkele weken dreigt er een tekort aan het medicijn cytarabine dat voor patiënten met acute leuke mie van levensbelang is. Zieken huisapotheker Nicole Hunfeld van het Rotterdamse Erasmus Medisch Centrum heeft dat gisteren gezegd. Haar ziekenhuis schat nog twee tot drie weken vooruit te kunnen. An dere ziekenhuizen hebben volgens haar soortgelijke problemen. HILVERSUM Vorig jaar is een recordaantal men sen gepromoveerd aan een Neder landse universiteit Dat conclu deert de NOS op basis van eigen on derzoek. In 2010 promoveerden 3707 onderzoekers. Het jaar ervoor was dat 5 procent minder. In 2000 lag het aantal 57 procent lager. De Universiteit Utrecht was met 468 promoties het actiefst. DEN HAAG André Rouvoet heeft gisteren de Tweede Kamer vaarwel gezegd. De ChristenUnie-leider werd door Ka mervoorzitter Gerdi Verbeet gepre zen juist omdat hij geen 'politiek dier' zou zijn geweest. Hij was vol gens haar een man voor wie de po litiek geen spel was, maar een mid del om overtuigingen over het voet licht te brengen. De Rotterdamse PvdA-wethouder Dominic Schrijer heeft gisteren zijn ontslag ingediend bij burge meester Aboutaleb. Hij treedt te vens af als politiek leider van de so ciaaldemocraten in Rotterdam. „Hier spreekt niet een rancuneus of verbitterd politicus", zei hij op een persconferentie op het stad huis. Schrijer had niet veel keus. De overige wethouders zegden maandag unaniem het vertrouwen in hem op en enkele uren later de den ook de fracties van de coalitie partijen dat Schrijer zegt geen ver antwoordelijkheid te willen ne men voor wat hij een sociale kaal slag noemt. De top van de PvdA in Rotterdam praatte dit weekeinde over de nieuwe bezuinigingsronde. Schrijer wilde daarbij volgens ei gen zeggen veel minder ver gaan. dit kabinet ontstaan door de minis teries van Economische Zaken (EZ) en Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) samen te voegen. Daardoor ontstane dubbe lingen worden nu geschrapt. De meeste formatieplaatsen verval len bij de uitvoerende diensten als de NMa (Nederlandse Mededin gingsautoriteit), NvWa (nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit), tele- comwaakhond Opta, Agentschap NL en de Dienst Landelijk Gebied. In totaal verdwijnen bij de toe zichthoudende organisaties 1800 banen. Bovendien werd eerder be sloten dat sommige toezichthou ders worden samengevoegd. MEENEEMPRIJS! ZANUSSI 1400 toeren wasautomaat ZWF5140. Met 5 kg vulgewicht, Easy Iron, Fuzzy Logic, beveiligd tegen overlopen, onbalanscorrectie systeem en spoelstop. Energie klasse A-l 0% BOSCH Free'e 2200 watt stofzuiger BSGL52200. Met elektronische zuigkrachtregeling, Air Clean hygiënefiltering en MegaAir Super Tex filterstofzak. Met d comfort handgreep Van experts kun je meer verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5