op in recreatiebranche altijd waardevast zeeland 119 Gemeente wil geen eigen kringloopwinkel Telfort mobiel süpefj kooPJ® Dikke Bandenrace voor kinderen Workshop thriller schrijven in bieb Vertraging bij opstarten Dow-fabrieken «K3 woensdag 18 mei 2011 Nu 150 minuten pius internet op je mobiel De eerste 9 maanden van 28,90 voor maar Gratis Samsung Galaxy Ace telfort.nl Werkt in je voordeel j Telfort winkels door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De eigenaar van De Soepkokerij, de kringloopwinkel in Zierikzee, exploiteert die zaak slimmer en efficiënter dan de ge meente zou kunnen. Een gemeen telijk initiatief op dit terrein is daarom zinloos. Via de ideeënbus opperde een in woner van Schouwen-Duiveland het idee van een gemeentelijke kringloopwinkel. Uit de opbrengst zouden huursubsidies voor bij- standsgerechtingden kunnen wor den aangevuld. Ook zouden stop gezette subsidies weer kunnen worden uitgekeerd. Bovendien zou de winkel banen opleveren en de leegstand in het winkelgebied te gengaan. De huidige Soepkokerij werkt alleen vanuit commerciële motieven, vindt de inwoner. B en W voelen er niets voor. De Soepkokerij wordt rendabel ge maakt door een gemeentelijke sub sidie per ton aan hergebruikte goe deren. De winkel mag bovendien jaarlijks 25 kuub afval gratis naar de Milieustraat brengen. Ook rom melmarkten op het eiland stimule ren het hergebruik. Een gemeente lijke kringloopwinkel voegt hier aan niets toe, menen B en W. Zij willen het daarom laten bij het par ticulier initiatief OUDDORP Op het parkeerterrein bij Strand Noord bij Ouddorp wordt woens dag 25 mei een Dikke Bandenrace gehouden. Het evenement is be doeld voor kinderen tussen 3 en 13 jaar en ze mogen op de eigen fiets meedoen. Een jury houdt alles in de gaten en een speaker doet ver slag van wat er allemaal gebeurt op het parcours. Inschrijven kan bij VW Ouddorp aan Zeé. Op de dag zelf kan ook en wel tussen 13.30 en 14.00 uur. Aanvang 14.00 uur. ZIERIKZEE Aan de vooravond van de Maand van het Spannende Boek verzorgen boekhandel De Vries en biblio theek De Stolpe in Zierikzee woensdag 25 mei een workshop thriller schrijven met Marelle Boer- sma, schrijfster van actuele, span nende boeken. Tijdens de work shop geeft zij tips hoe je spanning in een verhaal brengt, compleet met cliffhangers, schurken en good guys. De workshop begint om 19.30 uur in de bibliotheek. voorzieningen op camping Julianahoeve. Behalve rondleidingen'stonden er onder meer workshops over social foto Dirk-Jan Gjeltema door de familie wordt gerund, geen windeieren gelegd. Onlangs nog sleepte de Julianahoeve de ti tel 'Superplatz' van Adac, een gro te Duitse toeristenorganisatie, in •de wacht. Slechts 78 Europese be drijven (waaronder 12 Nederland se) gingen het Renesser familiebe drijfvoor. Aan inspiratie tijdens de contactdag in ieder geval geen gebrek. Zo werd als noviteit een mobiele snoezelwagen gepresen teerd. Een moderne pipowagen die volledig is ingericht om men sen met een lichamelijke en/of ver standelijke handicap ontspanning en zintuigelijke stimulering te bie den. De wagen (www.thesensorys- hop.nl) kan worden gehuurd als extraatje op een camping, bij een verpleeghuis of op een festival. ge wilde gedogen. De raad zou - via een amendement - ook het be stemmingsplan kunnen wijzigen maar dat verzuimde de raad. Het bleef bij de mondelinge toezeg ging van de wethouder de zaak te Uiteindelijk kwam het dossier bij de Raad van State en het hoogste rechtsorgaan oordeelde dat het bad niet in het bestemmingsplan past. Dus staat de gemeente met haar besluit de bouwvergunning te weigeren formeel gezien in haar recht, maar het doet volledig on recht aan de intenties van zowel de gemeenteraad als het college. Bovendien is er ook nog.zoiets als behoorlijk bestuur en een be trouwbare overheid. Na bijna vijf jaar van beloftes en toezeggingen zou het de raad en college sieren de hand in eigen boezem te steken en dit badje te gedogen. Het gewraakte zwembadje in een tuin in Renesse. Het bad past niet in het bestemmingsplan. foto Willem den Baars Instellen onderbroekenverbod in zwembad is onzin reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TERNEUZEN - Chemieconcern Dow in Xerneuzen loopt achter met het opstarten van de vijf fabrieken die van begin maart tot eind april bui ten bedrijf zijn geweest voor een grote onderhoudsstop. Boven het fabrieksterrein is daarom de laatste dagen een grote vlam te zien, waar mee voor de veiligheid stoffen uit leidingen worden verbrand. Dow doet geen mededelingen over wel ke problemen zich voordoen, laat staan over de oorzaak. Het langer buiten bedrijf hebben van de fa brieken, waaronder één naftakra- ker, en het verbranden van stoffen kost miljoenen euro's. reacties: 372 Eén museale mosselkotter in haven Zierikzee is genoeg 136%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59