PZC Kinderopvang gaat naar dorpshuis •ssssss •ssssssr Goden SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 IÜK rJH 17 23 HUISVESTING Minder ruimte bibliotheek Burgh-Haamstede Bouwval Beatrixweide tegen de vlakte :L EH RENiSSE #|NKEIGEBIE0EN J5ehgh*g aansuotem bh, Eerste inloopavond matig bezocht [Lesauto die jongetje aanreed is mogelijk grijze Volkswagen Golf Dorpsraad bijeen almanak Innovatie houdt nooit op in de recreatiebranche /Voensdag 18 mei 2011 Scheepvaart heeft aan nieuwe sluis in Terneuzen niet genoeg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl iêrrewim «HEN [BURGH-HAAMSTEDE - De eerste informatie avond over de toekomstvisie van Schou- wen-Duiveland werd gisteravond gehouden in ;Burgh-Haamstede. Ongeveer vijftig mensen waren aanwezig, van wie de helft politiek ac tief of ambtenaar. Na een inleiding van de bur gemeester en de projectleider over de visie konden de belangstellenden langs de verschil lende thema's lopen om informatie te vragen. Dat gebeurde maar mondjesmaat en bleef .ALUAKtlEGEMEEHI BE0WEK0MOÉÉ\ SCHOUWEW-O WATERttHWJ ZUIOWESUU) snwJiEfii»» meestal beperkt tot een een-op-een-gesprek met de wethouder of ambtenaar. Een aanzien lijk deel van de belangstellenden wist niet goed raad met deze opzet. „Ik heb geen idee wat ik hier moet, ik denk dat ik vroeg thuis ben." Inhoudelijke opmerkingen die gemaakt werden zijn bijvoorbeeld 'te weinig aandacht voor de natuur' of 'te veel focussen op water- economie'. Er volgen nog bijeenkomsten in Zierikzee en Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema jloor Ton van den Nouweland 3URGH-HAAMSTEDE - De 56 kinde ren van kinderopvang Koos in Burgh-Haamstede worden moge lijk nog dit jaar ondergebracht in iorpshuis De Schutse. De bouw- 'al waar ze nu in zitten, wordt ge- loopt. )at hebben burgemeester en wet houders gisteren besloten. Zij noe- nen de voorgenomen verhuizing irgent omdat het gebouwtje aan de Beatrixweide in zeer slechte staat verkeert. Vanwege de nade rende zomervakantie krijgt de ge meenteraad tien dagen de tijd om wensen of opmerkingen kenbaar te maken. Op 31 mei moet de raad de knoop doorhakken. Door de verhuizing van kinderop vang Meneer de Koekepeer (38 kin deren) en peuterspeelzaal De Duinkonijntjes (18 kinderen) ver liest de 'bibliotheek in dorpshuis De Schutse een kleine honderd vierkante meter. De ingreep kost de gemeente 165.000 euro; een ton voor de verhuizing en 65.000 euro voor herinrichting van de bi bliotheek. Daar staan volgens wethouder Wim Stouten een aantal voorde len tegenover. Door onderdak te verlenen aan de kinderopvang ver betert de exploitatie van het dorps huis. Daardoor hoeft de gemeente jaarlijks 9000 euro minder bij te dragen. Verder is een investering van 133.000 euro voor tijdelijke nieuwbouw niet nodig en ziet de bibliotheek er straks - met onder meer een nieuwe balie - beter uit. Stouten: „De brede school mag dan wel niet doorgaan; de gedach te erachter wordt hiermee wel ge realiseerd." De ambtenaren spiegelen B en W een gunstige financiële toekomst voor. Weliswaar moet dit jaar flink worden geïnvesteerd, maar dat leidt tot alleen maar structureel voordeel in de komende jaren. De gemeente wordt er komend jaar 40.000 euro beter van en in de ja ren na 2017 telkens 32.000 euro. Be halve een nieuwe balie krijgt de bi bliotheek enkele nieuwe kasten, wordt het vochtprobleem aange pakt en wordt nieuwe verlichting aangelegd. De voormalige Mogge- zaal is straks de gemeenschappelij ke ruimte voor bibliotheek en kin deropvang. Het plan is gezamenlijk bedacht door gemeente, Zeeuwland, Koos, de stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen en de stichting Bibli- Oosterschelde. ZIERIKZEE - Bij de aanrijding vrij dag in Zierikzee waar een negenja rige jongen werd aangereden door een lesauto is mogelijk een grijze VW Golf lesauto met blauw les- bord betrokken. De bestuurder of mensen die we ten om wie, bet gaat, wordt ge vraagd contact op te nemen met ie politie: 0900-8844. De jongen ietste over de Scheldestraat en wil de bij de rotonde Scheldestraat, Laan van Sint Hilaire, Weststraat rechtdoor. Toen hij de rotonde overstak werd hij aangereden door een lesauto die vanuit de richting van de Hoofdpoortstraat over de Laan van Sint Hilaire reed. De be stuurder van de lesauto stapte uit, schold het kind uit en reed weg. De jongen hield een pijnlijke, blau we heup aan de botsing over. BURGH-HAAMSTEDE - De dorpsraad van Burgh-Haamstede presenteert vanavond de nieuwe site. Dit ge beurt tijdens de openbare vergade ring in dorpshuis De Schutse. Ver der staan op de agenda een presen tatie van Het Welzijnshuis over het fenomeen maatschappelijke stage. Ook worden de nieuwe le den in het bestuur van de dorps raad gekozen. De vergadering be gint om 29.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl Vrijdag de dertiende is niet bepaald een dag om al te grote risico's te ne men. Denken velen. En dat ondervond een liftmonteur in een Goes' kantoor vorige week vrij dag aan den lijve. Hij was gebeld omdat de lift in het gebouw defect was. De goede man zit al dertig jaar in het vak en weet dus alles van liftapparatuur. Hij stapte de lift in en morrelde wat aan de knoppen. De deuren sloten en het ding kwam in beweging om er gens tussen de tweede en derde ver dieping er wederom de geest aan te geven. Ietwat bedremmeld belde de monteur zijn baas. 'Help, ik zit vast', stamelde hij. Op vrijdag de dertiende een lift repa reren. Dat is de goden verzoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57