'hard werken' sport 12 7 David tegen Goliath in Dublin Racing Genk landskampioen [met een half punt verschil Nederland grijpt naast organisatie Ryder Cup UCI: sorry voor lijst verdachte coureurs Oranje onder 17 kent tegenstanders op WK Veertiende 'nationale' finale in Europa woensdag 18 mei 2011 'Als je succesvol bent proberen mensen je op allerlei manier weer onderuit te halen' Mark Cavendish door Ad Pertijs «TERAMO - )e moet Mark Cavendish niet tergen. Dan slaat hij vroeg of laat hard terug. Zoals hij gisteren deed in Teramo. De man uit Man gooide al zijn gif in de strijd om uiteindelijk Francisco Ventoso en Alessandro Petacchi te kloppen in de tweede massasprint van deze Giro. 'etacchi had de kopman van HTC klopt in Parma en voegde er [aar aan toe dat de klagende Ca- ndish nog veel moest leren. „Zo ts maakt me alleen nog maar eer hongerig", zei hij gisteren, 'entoso beschuldigde Cavendish Ivan vals spel op de Etna, waar hij ■minder dan een halve minuut 'voor het sluiten van de tijdslimiet de finish haalde. De Spanjaard zei ivoor de start van de rit dat de Brit daar uit koers gehaald had moeten worden omdat hij zich aan de au to omhoog had laten trekken. „Hij had hier dus helemaal niet meer mogen zijn", aldus de man die vo- jige week de oplopende sprint in 'iuggi Terme had gewonnen, iavendish reageerde er pas na zijn zege op. „Dat soort beschuldigin gen ben ik wel gewend. Als je suc- xesvol bent proberen mensen je op allerlei manier weer onderuit te halen. Ik kan alleen maar zeg gen dat ik op de Etna heel hard heb gewerkt om op tijd binnen te .zijn." iDrie renners kleurden de etappe met een lange ontsnapping' de Oekraïner loeri Krivtsov (AG2R), ie Fransman Pierre Cazaux (Eus- .altel) en de Japanner Fumiyuki Seppu (RadioShack) ontsnapten ■tl vroeg uit het peloton en namen ;en maximale voorsprong van 6,5 minuten. Op elf kilometer van de .treep rekende het jagende pelo- pn het trio in. David Millar (Gar- min) probeerde het nog met een demarrage op ruim anderhalve ki lometer van de meet, maar ook de Brit redde het niet. De zaterdag 26 jaar wordende Ca vendish schuwt het niet om zijn lat steeds hoger te leggen. Dit sei zoen wil hij in alle grote ronden een rit winnen. Deel één van die trilogie is nu voltooid. In de Giro heeft hij nog één kans op een tweede zege: donderdag in Raven na. „In de streek waar ik woon." Daarna kunnen de niet-klimmers onder de sprinters in feite naar huis. In de laatste week kan alleen de rit naar San Pellegrino uit draaien op een sprint. Dertig kilo meter voor de streep worden de renners daar nog wel over een dui zend-meter hoge berg gestuurd. De twee Nederlandse ploegen heb ben hun aanvankelijke plannen voor massasprint inmiddels danig moeten bijsturen. Rabo zag voor de start in Turijn de zieke Theo Bos al afhaken. Zijn teleurstellen de vervanger Graeme Brown is na de Etna al naar huis. Vacansoleil-DCM had gehoopt dat Borut Bozic net als in de Vuelta van 2009 voor een verrassing zou kunnen zorgen. Een val tijdens een trainingsrit in de week voor de Giro gooide roet in het eten. Na anderhalve week koersen kan hij nog altijd geen potten breken in de sprints. Op dit moment is de Fransman Romain Feillu de snelste sprinter van de ploeg. Hij won afgelopen weekeinde de Ronde van Picardië. Feillu zit dus niet in de Giro. Of hij in de Tour nu dé man wordt voor de massaspurt, wil ploeglei der Hilaire van der Schueren nog niet zeggen. „We hebben nog een maand om te beslissen, maar het is wel duidelijk dat we met Bozic nog altijd aan het zoeken zijn naar diens vorm van 2009." VIRGINIA WATER Nederland heeft naast de organisa tie van de Ryder Cup in 2018 gegre pen. Frankrijk kreeg gisteren bij de stemming van Ryder Cup Europe in het Engelse Virginia Water de voorkeur. Ook Spanje, Duitsland en Portugal hadden zich kandidaat gesteld het tweejaarlijkse prestige- duel tussen de beste golfers van Eu ropa en de Verenigde Staten. Nederland legde voor het binnen halen van de Ryder Cup golfbaan The Dutch aan bij het Gelderse dorp Spijk. KLM, Rabobank, Hein- eken en Shell zouden alle organisa tiekosten betalen. PARIJS Voorzitter Pat McQuaid van de in ternationale wielerunie UCI heeft zijn verontschuldigingen aangebo den voor het uitlekken van een ver trouwelijke lijst met mogelijke ver dachten van doping. Hij noemde het echter ook een effectief middel in de strijd tegen doping. De lijst werd vrijdag gepubliceerd in de Franse krant L'Equipe. Op basis van onder meer schommelingen in de bloedwaarden had de UCI voor intern gebruik een lijst opgesteld waarin renners in een schaal van nul (totaal niet verdacht) tot tien (zeer verdacht) waren geklasseerd. ZEIST Het Nederlands elftal voor spelers onder 17 jaar treft in groep A van het wereldkampioenschap gast land Mexico, Noord-Korea en Con go. Dat is het resultaat van de lo ting die gisteren in Mexico-Stad plaatshad. De Fifa U-17 World Cup 2011 wordt gespeeld van 18 juni tot en met 10 juli. De kersverse Europees kampioen opent het WK op zaterdag 18 juni in Morelia met een wedstrijd tegen Congo. Op dinsdag 21 juni is in het zelfde stadion Noord-Korea de te genstander Het laatste groepsduel met het gastland is in Monterrey. DUBLIN - De Portugese finale in de Europa League tussen FC Porto en Sporting Braga lijkt op voorhand een ongelijke strijd. Porto pakte dft seizoen met een straatlengte voorsprong de 25e landstitel in de historie. In de prijzenkast van Bra ga prijkt alleen een nationale be ker uit 1966. Het is vandaag David tegen Goliath in Dublin. Porto sloot de competitie af met een ongeslagen status en liefst 38 punten meer dan nummer vier Braga. Coach Andre Villas-Boas waakt desondanks voor onder schatting. „Het is een moeilijke uit daging voor ons. Beide teams ken nen elkaar heel goed, dus er kan van alles gebeuren." Braga boekte niet de minste resul taten in Europa. In de Champions League werd Arsenal verslagen. Li verpool en Benfica waren in de Eu ropa League de voornaamste slachtoffers. De beste resultaten werden wel in het eigen stadion geboekt waar een immense rots wand achter een doel de tegenstan ders moet imponeren. Trainer Do- mingos Pacienca heeft van zijn ploeg een ware vechtmachine ge maakt. „Voor ons staat de wed strijd van ons leven op het pro gramma", liet de Kameroenese aanvaller Albert Meyong zich al ontvallen. De ploeg vaart op Brazi liaanse klasse. Pacienca heeft liefst dertien spelers uit het Zuid-Ameri kaanse land in zijn selectie. Bij Porto komt de sterspeler uit Co lombia. Falcao maakte dit seizoen al zestien treffers in de Europa Lea gue met als hoogtepunt zijn vier doelpunten in het thuisduel met Villarreal (5-1). Samen met de Bra ziliaan Hulk vormt Falcao het meest gevreesde duo van de Portu gese competitie. Coach Villas-Boas is echter de meest besproken man bij Porto. De pas 33-jarige oefenmeester kan woensdag in de voetsporen van zijn illustere landgenoot en leer meester José Mourinho treden. De huidige coach van Real Madrid won in 2003 de Uefa Cup met Por to wat zijn doorbraak in het inter nationale voetbal betekende. Vil- las-Boas kan de jongste trainer worden die een Europese prijs pakt. Hij hielp Mourinho door ja renlang de tegenstanders van Por to, Chelsea en internazionale te scouten. Vorig seizoen werd het tijd om op eigen benen te staan en met succes. In de Portugese beker staat Porto ook nog in de finale. Braga zal zich in Dublin echter niet zomaar gewonnen geven. „Mijn ploeg gaat elke wedstrijd in met de missie om te slagen", luidt het motto van coach Pacienca. „We geven gewoon nooit op en dat heeft ons ook naar de finale ge bracht." 1961/1962: Jaarbeursstedenbeker: Valencia-Barcelona 6-2,1-1. 1963/1964: jaarbeursstedenbeker: Real Zaragoza-Valencia 2-1. 1965/1966: Jaarbeursstedenbeker: Real Zaragoza-FC Barcelona 1 -0, 2-4. 1971/1972: Uefa Cup: Wolverham pton Wanderers-Tottenham Hots pur 1-2, 1-1. 1979/1980: Uefa Cup: Borussia Mönchengladbach-Eintracht Frank furt 3-2, 0-1. 1989/1990: Uefa Cup: Juventus-Fi- orentina 3-1, 0-0. 1990/1991: Uefa Cup: Internazio- nale-AS Roma 2-0, 0-1. 1994/1995: Uefa Cup: Parma-Ju- ventus 1-0,1-1. 1997/1998: Uefa Cup: Internazio- nale-Lazio Roma 3-0. 1999/2000: Champions League: Real Madrid-Valencia 3-0. 2002/2003: Champions League: Ju- ventus-AC Milan 0-0. AC Milan w.n.s. 2006/2007: Uefa Cup: Espanyol-Se- villa 2-2, Sevilla w.n.s. 2007/2008: Champions League: Manchester United-Chelsea 1-1, Manchester United w.n.s. Vandaag: Eur. League: Porto-Braga oor Rob Sporken iENK - Genk en zijn verre omge ving werden gisteren dronken van geluk, nadat Racing zich gisteren tien jaar na de laatste titel weer had laten kronen tot Belgisch kam pioen. Het verschil met nummer twee Standard, dat op 1-1 werd ge houden: een half punt. Nergens in Europa en waarschijn lijk ter wereld kende het seizoen 'zo'n absurd en curieus verloop als in België. Daar waar via een inge- fwikkeld play-offsysteem de num mer veertien van de reguliere com petitie in theorie doodleuk een Eu ropees ticket kan ophalen ten kos te van de nummer één. En waar een ploeg met een achterstand van zestien punten (Standard) via diezelfde play-offs gisteren alsnog kampioen had kunnen worden. De Luikse formatie profiteerde na een imposante inhaalrace (25 pun ten uit 9 play-offduels) het meeste van het uitgedokterde systeem dat ingaat tegen elke vorm van sportie ve rechtvaardigheid. Alleen al daar om is het succes van de Limbur gers verdiend. Genk en Standard gaan niet als vrienden door het le ven. Vuurwerk gegarandeerd dus. Na 36 seconden werd Jelle van Damme aan de zijlijn getorpe deerd door Genk-verdediger Ma- toukou en was de toon gezet van een clash tussen de doorgaans on bevangen en fris voetballende jon kies uit de Genkse talentenfabriek en de power en passie uit Luik. Een wedstrijd die aanvankelijk dui delijk werd gedomineerd door de Luikse gasten, die ondanks een be ter doelsaldo moesten winnen, omdat bij de start van de play-offs de halvering van het (in hun ge val) oneven aantal punten naar bo ven was afgerond. Met als gevolg dat ze bij een gelijke eindstand dat halve punt weer keurig moesten inleveren. Begrijpt u het nog? De wetenschap dat een remise vol doende was, leek verlammend te werken op de thuisploeg die er aanvankelijk niet aan te pas kwam. De fysiek sterkere bezoekers heer sten totdat na 25 minuten Mehdi Carcela bijna onthoofd werd na een even onbeholpen als onbesuis de doodschop in zijn gezicht van Chrys Mavinga. Na minutenlang te zijn behandeld onder het toe ziend oog van hevig geschrokken en geëmotioneerde spelers (van beide teams) werd de aanvaller van het veld gedragen. De Rouches waren duidelijk aangesla gen, ontsnapten aan de 1-0 toen topschutter lelie Vossen en Mar vin Ogunjimi kansen verprutsten, maar kwamen in blessuretijd van Standard-middenvelder Axel Witsel werkt de bal weg voordat Genk-top- schutter Jelle Vossen er bij kan komen. foto Geert Vanden Wijngaert de eerste helft alsnog op 0-1 nadat Mangala een vrije trap binnen had gefrommeld. Ondanks enkele kansen voor Genk bleef het veel volwassener ogende Standard relatief eenvou dig op de been. De bezoekers leun den achterover en kregen daarvoor de rekening gepresenteerd toen dertien minuten voor tijd de net ingevallen Kennedy het stadion met een rake kopbal alsnog liet ontploffen: 1-1. Dankzij enkele ge weldige reflexen van de jonge doel man Thibaut Courtois hield Genk de benodigde remise vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53