Thoolse tennisclub luidt noodklok over banen Schippers zijn 2 o I zeeland Bekendmaking I ;A 1 Deel van historisch grafmonument is zoek EECEDIMA Leden lopen over naar andere verenigingen WATERBERGING Welke sluis of dam moet er in de Thoolse haven komen? Een moeilijke keuze. Elke variant heeft voor- en nadelen. Keersluis of dam in Thoolse haven M woensdag 18 mei 2011 door Rob Paardekam THOLEN - Tennisvereniging Eegedi- ma uit Tholen luidt de noodklok. In een brief aan de gemeenteraad schrijft het bestuur dat veel leden weglopen door de slechte tennisba nen. Het afgelopen half jaar heb ben 46 leden de club verlaten. Eegedima beschikt over vier gravel- banen. Die zijn eigendom van de gemeente en worden gehuurd. Vol gens secretaris Marjet Bakx dient een gravelbaan na twaalf jaar gere noveerd te worden om die bespeel baar te houden. TWee banen van Eegedima hadden in 2002 gereno veerd moeten worden en twee an dere in 2004. Dat is echter niet ge beurd met het oog op een mogelij ke verplaatsing. „In 2008 heeft de gemeente na een dringend ver zoek de drainage extra laten door spuiten en wat beter gravel ge plaatst", zegt Bakx. Volgens haar heeft dit twee maanden gewerkt. Daarna was het weer mis. De vere niging moest zelfs haar eigen toer nooi in een gehuurde binnenac- commodatie spelen. „Dat was een dieptepunt", stelt de secretaris. In 2009 is een deel van het pro bleem provisorisch verholpen door een nieuwe toplaag aan te brengen. Enkele doorgeroeste pa len van het hekwerk zijn toen ge stut, omdat het te gevaarlijk werd. Het bestuur vindt dat het nu wel eens tijd wordt om het tenniscom- plex grondig aan te pakken en wil weten wanneer het zover is. Deze aanpak maakt onderdeel uit van het masterplan Tholen. Eegedi ma is bang dat uitvoering van dit plan nog lang op zich laat wach ten, terwijl de vereniging de leden in tap tempo ziet weglopen. „Want verenigingen in de omge ving beschikken wel over goede voorzieningen", stelt Bakx. „In de periode van oktober tot heden zijn 46 leden vertrokken. Daar zit ten ook mensen bij die om een an dere reden zijn gestopt, maar het zegt wel iets. Door het vertrek van de leden komt de exploitatie van ons park onder druk te staan." Normaal gesproken legt de ge meente gravelbanen aan. Als een club betere 'all-weather-banen' wil, moet ze de meerkosten zelf be talen. Eegedima hoopt echter dat de gemeente deze banen helemaal betaalt als compensatie voor al het leed dat inmiddels is geleden. door Rob Paardekam Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuren Milieu Besluiten ingevolge de Waterwet inzake het ambtshalve wijzigen van de aan La Solitude v.o.f., Delta Farms B.V. en Topsy Baits B.V. verleende vergunningen De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij besluiten van 9 mei 2011 met de nummers RWS/DZL-2011/2333, RWS/DZL-2011/2335 en RWS/DZL-2011/2336 zijn aan respectievelijk Delta Farms B.V. te Kattendijke, Topsy Baits B.V. te Wilhelminadorp en La Solitude v.o.f. te Sint Philipsland vergunningen ingevolge de Waterwet verleend voor het lozen van afvalwater op en in een enkel geval het ontrekken van water uit de Oosterschelde. De vergunningen worden verleend op basis van ambtshalve wijziging (c.q. intrek king). De aanleiding voor het ambtshalve wijzigen van deze vergunningen betreft het verlenen van een een duidige duurzame vergunning voor de bedrijfstakken welke zich bezighouden met het kweken van consumptie- vis en ongewervelde dieren en/of algen. De vergunning is zodanig van opzet dat de bedrijven ruimte geboden wordt om innovaties te kunnen doorvoeren. Teri nzagelegging De besluiten, alsmede de ontwerpbesluiten en andere van belang zijnde stukken liggen van 19 mei 2011 tot en met 29 juni 2011 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (tel. 0118 - 62 24 28, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. Het besluit voor La Solitude v.o.f.: In de publieke leesruimte van het gemeentehuis van Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag. 3. Het besluitvoor Delta Farms B.V. bij: Gemeente Noord- Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur. 4. Het besluit voor Topsy Baits B.V. bij: Bureau Voorlichting van de gemeente Goes, Oostsingel 2, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep en voorlopige voorziening Tegen de besluiten kan tot en met 30 juni 2011 beroep worden ingesteld door: a. belanghebbenden die een zienswijze hebben ingebracht op het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingebracht op het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de rechtbank (sector Bestuursrecht) binnen het rechtsgebied waarvan de indiener van het beroepschrift zijn woonplaats heeft, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. De besluiten treden in werking na bekendmaking tenzij vóór het einde van de beroepstermijn, naast het instellen van beroep, tevens een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechtervan de rechtbank (sector Bestuursrecht) binnen het rechtsgebied waarvan de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft. Een besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. De griffier van de betrokken rechtbank wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Als burger kunt u ook digitaal beroep en een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de hiervoor vermelde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD). Kijk op de hiervoor vermelde internetsite voor de precieze voorwaarden. Middelburg, 18 mei 2011. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namerisdeze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman Dat een meerderheid van de Thoolse gemeente raad een keermiddel wil in de Thoolse ha ven, om de wijk Waterfront te be schermen, staat bijna vast. De vraag is welke variant ze gaat kie zen. Het college en de meeste par tijen neigen naar een keersluis op de kop van de haven, maar schip persvereniging Schuttevaer is daar mordicus tegen. De hele discussie vloeit voort uit het plan van het Rijk om het Vol kerak-Zoommeer te gebruiken als waterberging voor de grote rivie ren. Als dit een keer nodig is, ko men zo'n veertig woningen in de Thoolse wijk Waterfront onder wa ter te staan, variërend van 45 centi meter tot wel 1,30 meter. De kans dat dit daadwerkelijk een keer ge beurt is weliswaar klein (eens in de 1400 jaar), toch vinden de mees te partijen in de raad dat er een keermiddel in de h&ven moet ko men om dit onheil te voorkomen. Enkel ABT en SP vinden het dood zonde om vele miljoenen in een dam of keersluis te stoppen. Deze partijen vinden dat het risico geno men moet worden. Als de wonin gen dan een keer water binnen College en gemeenteraad van Tholen willen dat Rijkswaterstaat een keer middel aanlegt in de Thoolse haven. De wijk Waterfront moet zo beschermd worden tegen overstromingen als het Volkerak-Zoommeer wordt ingezet als waterberging voor de grote rivieren. De gemeenteraad moet volgende week een voorkeursvariant kiezen. Keersluis halverwege de haven met doorvaartopening van 13 m. voor pleziervaart. Lange dam met doorvaart opening van 13 m. voor pleziervaart, overnachtings haven blijft goed bereikbaar. Keersluis met doorvaartope ning van 23 m. Beroepsvaart moet hierdoor om overnach tingshaven te bereiken. Waterfront overnachtingshaven vx.*rm door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen is op zoek naar een deel van een oud grafmonument dat in i960 werd gevonden in de Maar tenskerk in Sint-Maartensdijk. Het stuk gebeeldhouwd natuur steen werd in juli i960 gevonden tijdens restauratiewerkzaamheden aan de kerk. Het lag in een oude waterput in de consistorie. De vondst werd destijds gemeld aan de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg, maar er werd weinig aan dacht aan besteed. Recent onderzoek door de direc teur van de Kastelenstichting Hol land en Zeeland, mevrouw Den Hartog, heeft echter duidelijk ge maakt dat de vondst toch wel heel bijzonder was. Het stuk steen is waarschijnlijk een deel van het oude grafmonument van Oede van Boutersem. Zij was de dochter van de heer van Bergen en echtge note van edelman Floris van Bors- sele. Oede overleed in 1420 en echt genoot Floris twee jaar later. In de Maartenskerk is nog steeds een grafmonument voor beide echtelie den te vinden. Voor dit gezamenlijke grafmonu ment er kwam, moet Oede een ei gen monument hebben gehad. Toen dat niet meer nodig was, is het kennelijk vernield. Het in i960 gevonden deel is daarbij in de wa terput terecht gekomen. Mevrouw Den Hartog van de Kas telenstichting zou dit stuk steen graag nader bestuderen, maar nie mand weet waar het is gebleven na de ontdekking in i960. Mensen die dat wel weten, kunnen contact 1 opnemen met gemeentearchivaris t Fred van den Kieboom via tele- foonnummer 0166-668248.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40