kleurt Goes oranje zeeland 119 Extra grond binnenkort vrij voor Choorhoek Nieuw onderkomen basisschool Oostdijk De bijzondere vakantie wordt troef N-Beveland over het spoor, drukke kruispunten en rotondes Eisq5S3ggiaaigat>agnw8gwiwg«Bg>3<3?-8a^ mm^mmmmmssmmmssssm woensdag 18 mei 2011 B krant meefietste. Alhoewel. „Bent 11 wel van de krant. Voor hetzelfde geld bent u een controleur die ons onderweg in de gaten houdt." Hun weggedrag was in ieder geval voorbeeldig. Elke keer de hand uit steken bij wisseling van de rijrich ting en daarbij achterom kijken om goed te letten op het achterop komend verkeer. Toen een vuilnis wagen in de weg stond, stapten de jongens keurig van de fiets om al lopend met de fiets in de hand hun weg op de stoep te vervolgen. Dat belooft veel goeds voor de na bije toekomst. Via de Louise de Colig- nylaan en de Beatrixlaan passeren we een schoolge bouw van Pontes aan de Vogel- zangsweg. Dan volgen we de 'fiets- straat' tot aan de Patijnweg. Steken het spoor over en slaan linksaf de Kloetingseweg in in de richting van de rotonde met de Buys Ballot- straat. Aan het einde van de Buys Ballot doemde de beruchte krui sing met de spoorweg op. Moeite loos slaan de knapen linksaf en vervolgden hun weg via de Oranje- weg. Via De Graaffstraat, de 's-Heer Elsdorpweg en de Nassau- laan en de Louise de Colignylaan bereiken we het eindpunt. Ap plaus van de hulpouders die op het parkeerterrein staan te wach ten. „Het is goed gegaan", conclu deerden Bo en Remco. „Ik denk wel dat we zijn geslaagd. We zijn zeker van plan op deze manier te blijven fietsen." Of kinderen het geleerde straks daadwerkelijk in de praktijk bren gen op weg naar de middelbare school is nog maar de vraag. ]uf Ri ta vraagt zich wel eens af waar ze het allemaal voor doet als ze mid delbare scholieren met vieren of vijven naast elkaar ziet fietsen, nooit richting aangeven (want dat is niet cool) en pardoes de straat oversteken zonder te kijken. „Het enige dat we kunnen doen is de kinderen wat meegeven. En het is te hopen dat er iets van de opge dane kennis blijft hangen." Over twee weken is bekend welke kinderen het verkeersdiploma krij gen. De best presterende school krijgt de gemeentelijke wisselbe ker. De oranje hesjes zijn morgen wederom te zien in het straat beeld. nen door mee te fietsen met Bo en Remco. De start was bij het par keerterrein van 'De Vier Linden' bij de kinderboerderij aan de Kat- tendijksedijk. Voorafgaand aan de examenroute voerden de kinderen acht fietsvaardigheidsoefeningen uit om het rijwiel beter onder con trole te krijgen. Het parcours van ongeveer zes kilo meter voerde langs de scholen voor voortgezet onderwijs zodat de kinderen weten wat ze volgend schooljaar allemaal tegen kunnen komen onderweg op weg naar school. Zoals spoorwegovergan gen, drukke kruispunten, fietsover- steekplaatsen en rotondes. Ze reden gisteren allemaal op een van te voren goedgekeurde fiets voorzien van een Ok-sticker. Aan de fiets lag het dus niet. Bo en Remco vonden het wel stoer dat een verslaggever van de het blijft een lastig punt. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus wemeldince - Bedrijventerrein Choorhoek in Wemeldinge kan binnenkort waarschijnlijk met maximaal vier hectare worden uit gebreid. Dat meldt wethouder Jon Herselman (WD, bedrijfsterrei nen). Daarmee komt eindelijk een oplos sing in zicht voor een langslepend conflict tussen de gemeente Kapel- Ie en bewoners van de Oostelijke Kanaalweg. Het college van burge meester en wethouders is met de eigenaar Leo van der Laken over eenkomen dat zijn woning zal wor den opgekocht tegen de onteige- ningswaarde. „De taxatie zal bin nenkort plaatsvinden", zegt Hersel man. De Raad van State had de ge meente verplicht om met de bewo ners en het bedrijf Ecotank in me diation te gaan. De extra vier hectare voor Choor hoek is nodig om enkele Wemel- dingse bedrijven de ruimte te ge ven voor uitbreiding en/of ver plaatsing. Het huidige Choorhoek zit helemaal vol. De gemeenteraad 'heeft in decem ber al krediet verleend voor de aan koop van gronden. Als straks het resterende bedrag bekend is zal de raad daar in juli instemming voor moeten geven. door Lilian Dominicus oostdijk - Christelijke basisschool De Bornput in Oostdijk krijgt ein delijk een nieuw onderkomen. Dat zal worden gebouwd in het nieuwbouwplannetje Moerdam- me, tussen de Tweede Vlietweg, Vreijenpolderstraat en Lavendel- dijk. De plannen zijn gisteravond gepresenteerd tijdens een bewo nersbijeenkomst. De nieuwbouw, die waarschijnlijk in 2012 zal worden gerealiseerd, komt als geroepen. Het huidige ge bouw, waar groep 3 tot en met 8 in is gehuisvest, dateert uit 1957, meldt directeur Albert van Veld- huisen van De Bornput. „Het an dere deel staat los van het hoofdge bouw, aan de Lavendeldijk. In het nieuwbouwplan zal de hele school onder een dak komen te zitten." De school krijgt in de plannen van architectenbureau Roos en Ros uit Oud-Beijerland vier groepslo- kalen, een multifunctionele ruim te, remedial teaching- en directie kantoortjes, toiletten, personeels- kamer en een speelplein. Moerdamme aan de TWeede Vliet weg is de locatie waar voorheen het bedrijf van SGP-raadslid Rinus Sinke was gevestigd. artist impression Architektenburo Roos en Ros Zo kan de school er uit zien. MEEST CELEZEN 1. Onderbroekenverbod zwembad. 2. Monument Franse verdedigers. 3. Bestrijding zakkenrollerij werkt. BLOGS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze via de site: www.pzc.nl/blogs. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Claudia Sondervan wissenkerke - Noord-Beveland wil zich toeristisch staande hou den door ruimte te maken voor bij zondere overnachtingsplekken en door nieuwe thema's voor vakan ties te verzinnen. Dat staat in de nieuwe toeristische visie 'Eindeloos eiland Noord-Be veland', die de oude nota 'Groene oase in de Delta' opvolgt. De ge meentelijke visie rept over slapen in boomhutten of in drijvende ho telkamers, natuurvakanties of zorg- en vitaliteitstoerisme, deel tijdwonen en 'agro-kennistoeris- me'; kamperen en leren bij de boer. Er is nog wat ruimte voor kleinere dagrecreatieve voorzienin gen. De bestaande campings, va kantiehuisjes en winkels mogen van betere kwaliteit worden. De gemeente wil de jachthavens ver beteren. Ondernemers met ideeën voor seizoensverlenging en water sportbedrijven die in de verhuur of onderhoud willen stappen, krij gen steun van de gemeente. Door aan te haken bij andere Zeeuwse toeristische ondernemers hoopt het eiland de aandacht te trekken van die toeristen in Zeeland die nog vaak over Noord-Beveland heen kijken. De gemeenteraad be spreekt de visie donderdag 9 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39