Zeeland PZC Rechter parkeert dwangsom Borsele Goden BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 23 GROENE WEEGJE Gemeentebestuur vindt uitspraak voorzieningenrechter Middelburg onbegrijpelijk Startschot voor het nieuwe Poelwijck Hennepkwekerij in woning opgerold Auto op- en afzetten mag in twee sluizen In de rij' voor een kavel op Bonzijweg almanak Schippers zijn tegen sluis op kop van haven Woensdag 18 mei 2011 Scheepvaart heeft aan nieuwe sluis in Terneuzen niet genoeg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Caoten HEINKENSZAND - De eigenaren van kwekerij Het Groene Weegje in Kwadendamme hoeven de dwang som van 54.000 euro voorlopig niet te betalen aan de gemeente Borsele. Dat heeft de rechtbank in Middelburg besloten. Wethouder Marga Vermue be schouwt dat als een behoorlijke streep door de rekening in de po ging eindelijk een doorbraak te for ceren in dit voortslepende dossier. De Hoge Raad bepaalde eerder dat Borsele de dwangsom mag innen omdat de kweker een aantal be drijfsgebouwen zonder bouwver gunning heeft gebouwd. Ook de beslaglegging op de grond van de kweker door de gemeente was te recht. De uitbater spande een kort ge ding aan om niet te hoeven beta len. „Het is heel bijzonder dat de rechtbank in Middelburg een uit spraak van de Hoge Raad even par keert", zegt de wethouder wrang. De rechtbank wil eerst een aantal andere procedures afwachten." De uitbaters van Het Groene Weegje hebben bij de rechtbank een vierde verzoek gedaan om de dwangsom definitief van tafel te krijgen. De rechtbank wil eerst de uitkomst van deze procedure af wachten alvorens Borsele toestem ming te geven de dwangsom te in nen. Het executoriale beslag heeft de gemeente direct moeten sta ken. Het college van burgemeester en wethouders gaat in beroep. Het vonnis bevat in de ogen van het college onbegrijpelijke stellingen. Het gaat dan bijvoorbeeld om het oordeel van de voorzieningenrech ter dat de gemeente en de kweker alsnog tot een compromis kunnen komen. „In het verleden zijn diverse ver geefse pogingen ondernomen om via bemiddeling tot een oplossing te komen. Verder blijkt uit recente metingen in het kader van een nieuwe bouwaanvraag dat een deel van de kas zelfs op het terrein van de buurman staat." Eigenaar Wim Wevers van Het Groene Weegje beschouwt de uit spraak deels als een overwinning. „De gemeente heeft geen grond een dwangsom te innen. Wij heb ben recht op een bouwblok en dat betekent een verplichting ons een bouwvergunning te verstrekken. De gemeente wil ons echter alleen maar de afgrond in duwen. Daar is nu een stokje voor gestoken." 'S-HEER ARENDSKERKE - Samen met enkele le den van een gilde uit Bergen op Zoom loste de Goese wethouder Jo-Annes de Bat gisteren het startschot voor de nieuwbouw van zorg centrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke. Het plan bestaat uit een aantal geschakelde kleine gebouwen van twee woonlagen. Een ontmoetingsruimte met onder meer een grand café van zorgaanbieder SVRZ vormt straks het hart van het nieuwe Poelwijck. Di verse opvangvormen van Kinderopvang de Be- velanden en een huisartsen- en fysiotherapie- praktijk vinden hier eveneens onderdak. Ver der komen er onder meer zestien zorgapparte- menten, twee groepswoningen voor cliënten van SVRZ en twee woningen voor cliënten van de Stichting Zuidwester. Nog 21 apparte menten waar ouderen zelfstandig kunnen wo nen, maken het plan compleet. Toekomstige bewoners van deze huizen kunnen indien ge wenst zorg afnemen van SVRZ. Als alles zon der problemen verloopt, moet het complex vóór de zomer van 2012 worden opgeleverd. foto Willem Mieras COLIJNSPLAAT In een woning in de Oost-Kerk straat in Colijnsplaat is maandag rond 17.30 uur een hennepkwekerij opgerold. In vier kamers op de eer ste verdieping zijn in totaal 336 wietplanten gevonden. De stroom voor de kweek werd illegaal afge tapt Een 22-jarige man uit Roosen daal die in het huis was, probeerde over het dak te vluchten maar is op gepakt en in verzekering gesteld. RILLAND Schippers mogen voortaan auto's op en van hun schip zetten in de Zandkreeksluis en de Kreekrakslui- zen. Daar heeft schippersvereni ging Schuttevaer lang voor ge ijverd bij Rijkswaterstaat. Het gaat om een proef van een jaar. De au to's kunnen op en van schepen worden gezet in de sluiskolk tij dens het schutten. Als de proef suc cesvol is, volgen meer sluizen. WEMELDINGE De belangstelling voor bouwgrond in het plan Bonzijweg-West in We- meldinge is groot, meldt wethou der Jon Herselman (WD, ruimtelij ke ordening). Voor de eerste zes kavels hebben zich al zestien belangstellenden ge meld. Dinsdag 28 juni om 13.00 uur vindt de uitgifte plaats volgens het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. Tip? redactie@pzc.nl Vrijdag de dertiende is niet bepaald een dag om al te grote risico's te ne men. Dat ondervond een liftmonteur in een Goes kantoor vorige week vrij dag. Hij was gebeld omdat de lift de fect was. De goede man zit al dertig jaar in het vak. Hij weet dus alles van liftapparatuur en was derhalve niet onder de indruk van vrijdag de dertiende. Dat pakte toch wat an ders uit. Hij stapte de lift in en mor relde wat aan de knoppen. De deu ren sloten en het ding kwam in bewe ging om ergens tussen de tweede en derde verdieping er wederom de geest aan te geven. Ietwat bedrem meld belde de monteur zijn baas. Help, ik zit vast, stamelde hij. Op vrijdag de dertiende een lift repare ren. Dat is de goden verzoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37