Cavendish pakt beloning voor Janssen ziet Ajax wel zitten 261 sport Wind tegen Jetse Bol zegeviert en leidt Wat doet Johnny? GIRO D'ITAUA Kk De Brit Mark Gavendish verslaat zijn Italiaanse aartsrivaal Alessandro Petacchi in de tweede etappes won Mark Cavendish tot dus- massasprint van de Ronde van Italië. ook twee zeges de ploegentijdrit. na bekerfinale hTCZ woensdag 18 mei 2011 verre in de Giro. Daarnaast pakte hij Mark Cavendish won gisteren de tiende etappe in de Ronde van Italië. De Brit versloeg in de massasprint de Spanjaard Francisco Ventoso en de Italiaan Alessandro Petacchi. Cavendish won tot nu toe in zijn carrière zes individuele Giro-etappes. foto Carlo Ferraro Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. M'n voorspelling is uitgekomen. De etappe eindigde vandaag in een massasprint, ik had verwacht dat het wel even zou duren voor dat een echte ontsnapping op gang zou komen, maar na hon derd meter was het al gebeurd. De auto reed weg na de neutralisatie en weg waren ze. Drie man, nie mand had de behoefte er naartoe te rijden. Het peloton heeft in de finale nog een poosje met de vluchters gespeeld en toen, na een sanitaire stop, werd er vol gereden. We hadden vandaag wind tegen en dat was prettig. Als je achterin het peloton rijdt, zoals ik vandaag, gaat het niet zo snel. In de laatste kilometers heb ik me laten uithol len. Ik had niet het plan om mee te sprinten, ik ga niet voor het klas sement en er waren lastige boch ten. Dan is het wel zo veilig. Het is best wel lastig rijden, de dag na een rustdag. Iedereen had er moeite mee, vooral omdat bijna niemand getraind had. Het regen de maandag en het was wind kracht acht. Cavendish zei het ook nog na afloop. Hij had moeite ge had weer in zijn ritme te komen. Vandaag ga ik wel proberen voorin te rijden. De etappe is niet lang, maar wel lastig. Het parkoers is een beetje Ardennenachtig. Ik ver wacht dat de groep die wegkomt ook de finish haalt. Alleen zal hij niet na de eerste honderd meter wegrijden. Alhoewel, je weet het nooit. De eerste vijf kilometer gaat het meteen omhoog. Ik ga attent rijden en proberen mee te zijn. noordwijk - Jetse Bol heeft de eer ste etappe van Olympia's Tour ge wonnen. De renner van het Rabo bank continental team toonde zich in de massasprint in Noord- wijk nipt sneller dan Wim Stroe- tinga. Door de onderweg en aan de finishlijn veroverde negentien bonificatieseconden nam Bol de leiderstrui over van de Australi sche proloogwinnaar Luke Dur- bridge. In de een honderdvijftig ki lometer lange etappe van Hoofd dorp naar Noordwijk scheurde het peloton regelmatig in stukken. In de plaatselijke omlopen ontsnapte de renner uit Avenhom met een vier anderen en kreeg daarbij tien seconden voorsprong. Nadat zij waren ingelopen, pakte Bol in de sprint alsnog de overwinning. Amsterdam - Theo Janssen wil graag naar Ajax en trainer Frank de Boer ziet de komst van de spel maker van FC TVvente naar Am sterdam helemaal zitten. Maar daarmee is van een transfer nog geen sprake. De nieuwe kampioen van Neder land zou bereid zijn de middenvel der van de uitgetreden landskam pioen en bekerwinnaar FC Twen te, dat zondag met 3-1 werd versla gen, over te nemen voor een geli miteerde transfersom van drie mil joen euro. Janssen wil na drie sei zoenen weg uit Enschede. „Want ik heb bijna alles gewonnen met deze club", zei hij de afgelopen da gen herhaaldelijk. Theo Janssen zelf staat open voor een vertrek naar Amsterdam. „Maar er zijn meerdere dingen gaande", waarschuwt zijn zaak waarnemer Rob Jansen. „Daar kan en wil ik nu nog niets over zeg gen." Omdat het contract van de bijna dertigjarige middenvelder een maximale transfersom van drie miljoen euro bevat, hoeven de Am sterdammers niet eerst te onder handelen met FC Twente. Ajax wil de selectie graag verster ken. De komst van Thulani Serero van Ajax Cape Town is al zeker. Met Derk Boerrigter (RKC) en Kol- beinn Sigthorsson (AZ) zijn de on derhandelingen gaande. De Am sterdammers vertrekken eind deze week voor een stage naar de Vere nigde Staten en Canada, waar ook twee oefenwedstrijden worden ge speeld: in Washington DC en te gen Toronto, waar Aron Winter nu trainer en technisch directeur is. Hoewel Ajax sinds de bemoeienis sen van Johan Cruijff en zijn ge volg in de bestuurlijke organisatie nog tal van stappen moet maken om de gelederen weer gesloten te krijgen, zou trainer Frank de Boer door snel handelen op de transfer markt nog voor de vakantie de spe lersselectie al op peil hebben. Als Janssen, Serero, Boerrigter en Sigthorsson komen, dan heeft De Boer alle posities in zijn elftal dub bel bezet. Al kan die balans zo weer worden verstoord als andere clubs zich melden voor spelers van Ajax. De Boer heeft bijvoorbeeld nog geen zekerheid over de toekomst van Gregory van der Wiel en Jan Vertonghen. „Ik hoop dat ze blij ven, maar ik besef dat ze ook kun nen vertrekken naar een grote club." Mocht zijn verdediging worden uit gedund, dan pleit De Boer voor een serieuze poging Joris Mathij- sen bij Hamburger SV weg te lok ken, al geniet de international voor Nederlandse begrippen bij HSV een riant loon, aanzienlijk ho ger dan een Nederlandse grootbe taler zoals Ajax kan betalen. rotterdam - Tijdens de bekerfina le tussen de beloftenteams van Feyenoord/Excelsior en Vitesse (0-1) is maandagavond flink wat schade aan Het Kasteel van Sparta in Rotterdam aangebracht. Vol gens een woordvoerder van de gastheer zit zijn club met een kos tenpost van 5.000 tot 10.000 euro. De KNVB was organisator van de eindstrijd en zal de schade moge lijk op Feyenoord verhalen. Tijdens de bekerfinale was het vooral in de eerste helft onrustig in het stadion waar enkele duizen den fans van Feyenoord en enkele honderden supporters van Vitesse aanwezig waren. Door een inter ventie van de mobiele eenheid liep de situatie op de tribunes niet uit de hand. Wel werden in de vak ken met de Feyenoordaanhang stoeltjes vernield en reclamebor den en hekwerk beschadigd. highroctcl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26