Zeeland PZC Duurder parkeren vanaf september Maritieme opwarmer uit Rusland k -1 Goden WALCHEREN lit 20 en 21 j 23 MIDDELBURG Protest kerken heeft effect, protest horeca niet Middelburg overweegt gedenkteken voor omgekomen coureur Weylandt Boete voor veel te hard rijden almanak Woensdag 18 mei 2011 Leden jubilerende visclub houden niet van overdreven luxe - 3 17 Scheepvaart heeft aan nieuwe sluis in Terneuzen niet genoeg Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Automobilisten moeten vanaf 1 september tot ne gen uur 's avonds betalen voor het parkeren in de Middelburgse bin nenstad. Dat zegt wethouder Frank Streng (WD, verkeer). Streng verwacht dat het lukt om voor die tijd alle procedures af te ronden. Nu moeten automobilisten nog van 's morgens negen tot 's avonds zes uur betalen als ze hun auto kwijt willen in het centrum. Dat wordt dus tot negen uur 's avonds. Op koopavonden moest al tot 21.00 uur worden betaald. Vanaf september moet ook op zon dagmiddag en -avond betaald wor den om in het centrum te parke ren. Aanvankelijk wilde het college van'burgemeester en wethouders ook dat er de zondagochtend be taald zou worden, maar daar kwa men de kerken tegen in opstand. Zij vreesden dat op die manier kerkgangers financieel wel erg zwaar belast zouden worden. Een meerderheid van de gemeen teraad bleek gevoelig voor dat argu ment. Gevolg was wel dat het oor spronkelijke plan, alleen zondags betalen in de maanden april tot september, werd veranderd in be talen op alle zondagen. Het betaald parkeren wordt ver lengd omdat de gemeente kampt met een tekort van 670.000 euro op de parkeeropbrengsten. Als het nieuwe parkeerbeleid van start gaat, kan er in zone 1 in het cen trum twee uur lang geparkeerd worden. Nu is de parkeerduur één uur. Het tarief in zone 1 gaat van 1,80 naar twee euro per uur. In zo ne 2 van 1,40 naar 1,70 euro per uur. Niet alleen de kerken, ook de Middelburgse horeca verzette zich tegen de zondagse parkeerheffing. Dat protest heeft geen effect gehad op het uiteindelijke besluit van het Middelburgse college. De verlenging geldt ook voor de blauwe zones. Ook vanaf septem ber kunnen alleen mensen met een parkeervergunning of een par- keerschijf daar tot 21.00 uur parke ren. Streng liet gisteren weten dat buurtbewoners ook bezwaar kun nen maken tegen de verlenging van de tijdsduur van 'hun' blauwe zone. Hij verwacht echter niet dat daar gebruik van zal. worden ge maakt, omdat dankzij die zones buurtbewoners in hun eigen straat juist kunnen parkeren. Voor het in stellen van die zones werden de buurten rondom het centrum door forensen gebruikt als gratis parkeerplek. pagina 18 en 19: horeca en winkeliers woedend door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Vlissingse stads park, met zijn spaarzame grassprie ten en enigszins groezelige vaste bezoekers, kleurt de komende da- gen knalgeel. De Shtandart heeft aangelegd in de Dokhaven. De Russische driemaster ligt op de plek waar een jaar geleden de Ark van Noach nog lag. Als voorproef je voor Vlissingen Maritiem, dat in het laatste weekend van augustus plaatsvindt. De Shtandart was het fregat dat tsaar Peter de Grote in 1703 eigen handig bouwde in Sint Petersburg, na de techniek in Zaandam onder de knie te hebben gekregen. Het vlaggenschip vormde het begin van de Russische marine. De oorspronkelijke Shtandart is er niet meer, maar de replica is iden tiek. Het is onderdeel van een pro ject om jongeren te stimuleren om samen te werken en leidinggeven de vaardigheden te ontwikkelen. Vier jaar geleden kon heel Vlissin gen tijdens Sail de Ruyter al eens aan boord, tot bij de hangmatten voor de bemanning, en nu kan dat weer tot en met zondag. Ook wor den er vaartochten georganiseerd. Aanmelden kan via shtandart.nl@gmail.com «PMMiiiiBifinntiH HHIMUWMII 1 I'll! IMWIIHIII I'll i'll'l' IH1BI MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg plaatst mogelijk* een ge denkteken voor de vorgie week omgekomen wielrenner Wouter Weylandt. Middelburg is de plaats waar de Belgische coureur vorig jaar het grootste succes in zijn carrière boekte. Hij won er toen de derde etappe van de Ronde van Italië (Giro). Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt de familie van de renner betrokken bij het definitie ve besluit. „Als de familie er geen prijs op stelt, doen we het niet." Half april werd in Middelburg op de plek waar in 2010 de finishlijn lag een herdenkingstegel en een hardstenen lijn aangebracht Zo wou de gemeente de herinnering aan de Giro laten voortbestaan. Weylandt wordt vandaag in Gent begraven. De plechtigheid in de Sint Pieterskerk in Gent begint 11.00 uur. VLISSINGEN - Op de Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen is maan dagavond rond 00.15 uur een auto mobilist bekeurd omdat hij veel te hard reed. Agenten zagen hem met hoge snelheid over de Schroe- brug in Middelburg via de Nieuwe Vlissingeseweg in de richting van Vlissingen rijden. De man haalde een snelheid van r40 km per uur, waar 80 is toegestaan. De bestuur der, een Poolse man, kreeg een boete van 320 euro. Tip? redactie@pzc.nl Vrijdag de dertiende is niet bepaald een dag om al te grote risico's te ne men. Denken velen. En dat ondervond een liftmonteur in een Goes' kantoor vorige week vrij dag aan den lijve. Hij was gebeld omdat de lift in het gebouw defect was. De goede man zit al dertig jaar in het vak. Hij weet dus alles van liftapparatuur en was derhalve niet onder de indruk van vrijdag de dertiende. Dat pakte toch wat anders uit. Hij stapte de lift in en morrelde wat aan de knoppen. De deuren sloten en het ding kwam in beweging om ergens tussen de tweede en derde verdieping er weder om de geest aan te geven. Ietwat bedremmeld belde de mon teur zijn baas. 'Help, ik zit vast', sta melde hij. Op vrijdag de dertiende een lift repa reren. Dat is de goden verzoeken. De Shtandart is na vier jaar terug in Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17