Carla Schönknecht 'Ik start mijn dag met hardlopen' Fiets mee tijdens de Fiets-A-zaterdaagse over de versterking van de economie Autotest voor jonge automobilisten krijgt vervolg Kom ook naar de Statenvergadering Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Uit de agenda van 'Ik ontmoet op dit moment mensen die ik nog nooit heb gezien. Dat is leuk en enerverend. Het grote verschil met mijn vorige functie als direc teur van Onderwijsadviescentrum RPCZ is dat ik nu veel meer wordt geleefd. Iedereen wil kennisma- ken," vertelt Ben de Reu. Hij is nog maar viereneenhalve week aan de slag als nieuwe gedeputeerde voor onder andere eco nomie en werkgelegenheid, maar zijn agenda zit inmiddels tot de zomer vol. 'Dat is leuk, maar oei oei we moeten ook aan de slag.' Echt Zeeuws Ben de Reu is een geboren en getogen Zeeuw. Hij groeide op in Zeeuws-Vlaanderen (IJzendijke). Toen hij vijftien was, verhuisde hij naar Walcheren. Zijn huidige woonplaats is Vlissingen. 'Ik ben altijd in Zeeland gebleven, omdat het mijn thuis is. Ik vind het een schitterende provincie, vanwege haar identi teit en omdat de kwaliteit van het leven hier hoog is: omgeving, voorzieningen, cultuur, landschap. Ik wil ook weer niet te romantisch klinken, want er moe ten wel zaken worden verbeterd. Zo moeten we meer één Zeeland worden in plaats van gescheiden optrekkende regio's en gemeenten. Ik ben blij daar aan te kunnen bijdragen.' Eén dag inlezen Milieu, energie, cultuur en sport zijn andere portefeuilles waar Ben de Reu voor verantwoordelijk is. 'Met name vanuit cultuur krijg ik nu al veel uitnodigingen. Inmiddels heb ik al een paar tentoonstellingen geopend. Verder heb ik diverse contacten in Den Haag en Vlaanderen om vooral méér Europees geld voor Zeeland te bemachtigen. Want de Nederlandse overheden zijn allemaal aan het bezuinigen. 'Brussel' biedt mogelijkheden voor de Zeeuwse economie en cultuur. Per week hou ik één dag vrij om me in te lezen en te studeren. Ik heb namebrjk tot nu toe alleen ervaring in de gemeentepolitiek. Om fysiek in orde te blijven, loop ik iedere ochtend hard en fiets ik in de weekenden. Deze momenten benut ik vooral om na te denken.' Volle agenda 'De grootste uitdaging in mijn volle agenda is om naar resultaten toe te werken. Ik heb daar alle vertrou wen in, want ik heb een goed gevoel bij dit college. Een andere persoonlijke uitdaging is om steeds heel concreet te kunnen uitleggen wat ik aan het doen ben. Uiterlijk deze zomer wil ik dan ook een lijstje heb ben met daarin de gewenste tussentijdse resultaten en resultaten die aan het eind van de collegeperio de moeten zijn behaald.' bestuur.zeeland.nl/gedeputeerde_staten/ Dit is het eerste interview in een reeks van vier, waarbij u kennismaakt met de gedeputeerden van het nieu we college aan de hand van hun agenda. Ben de Reu [PvdA] bijt de spits af. In de maand mei organiseert Promotie Zeeland Delta op vier achter een volgende zaterdagen een fietstocht. Deze maand nog op 21 mei in Zeeuws-Vtaande.ren en 28 mei op Schouwen-Duiveland. De routes variëren tussen de AO km en 50 km. Onderweg kunt u diverse Fietscafés IpfP bezoeken en uw deelnemerskaart laten afstempelen, waarmee u spaart voor leuke prijzen. Deelname aan de Fiets-A-zaterdaagse is gratis. De deel- namekaarten zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse VW's of op de startlocatie op de dag zelf. Meer informatie vindt u op: www.wvzeeland.nl/fietsdag De Fiets-A-zaterdaagse wordt moge lijk gemaakt door de Provincie Zee land en vervangt de Zeeuwse Fiets dag. .fv Provinciale Staten i Zeeland Jonge automobilisten tussen de 18 en 25 jaar kunnen sinds 2009 meedoen aan een rijvaardigheidstrai- ning met de naam Trials. Ruim duizend jongeren gingen je al voor. De komende maanden vinden er weer Trials dagen plaats. Vrijdag 3 juni en zaterdag A juni zijn de eerstvolgende mogelijkheden. Niet drammen Bart Kerstens (27) deed mee aan Trials. 'Doordat ik zelf plaatsnam in een vrachtwagen ervoer ik hoe beperkt je zicht is en hoe log je bent. Mij zie je dus niet drammen achter een vrachtauto als hij afslaat. Ik heb respect voor vrachtwagens gekregen. Omdat ik al een tijdje mijn rijbewijs heb, vond ik het ook wel weer eens leuk om onder begeleiding van een instructeur te leren hoe je zuiniger kunt rijden. De slip cursus was nuttig, maar om dat écht goed te kunnen leren zou je dat vaker moeten doen. Ik vind Trials een aanrader. In mijn ogen zouden de verschillende testen zelfs verplicht moeten zijn tijdens de rijles sen.' Bewustwording Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) financiert Trials in het kader van hun Beleidsplan Verkeersveiligheid 2010-2020. Christine Dingemanse van het ROVZ: 'Beginnende automobi listen zijn relatief vaak betrokken bij ongevallen. Onervarenheid en overschatting van de rijcapaciteiterr spelen hierbij een belangrijke rol. Samen met ZLM Verzekeringen maken wij het mogelijk om jongeren te laten ervaren hoe het bijvoorbeeld is om te slippen, een noodstop te maken en te merken hoe vracht wagenchauffeurs het verkeer ervaren. Dit alles met als doel jongeren bewuster te maken van hun eigen weggedrag.' Het ROVZ zet zich in voor de verkeersveiligheid in Zeeland en maakt deel uit van de Provincie Zeeland. Zie ook www.rovz.nl Kijk voor het volledige dagprogramma en aanmeldmogelijkheden op www.trlals.nl Kleinschalige projecten Carla is erg blij met het nieuwe coalitie akkoord Stuwende Krachten, vooral met de aandacht voor de economie en de werkgelegenheid. Dit zijn voor haar belangrijke sectoren, die vooral bij Zeeland passen en dan doelt ze met name op de havens, de landbouw en het toeris me. Juist omdat er een nieuw omgevingsplan moet komen, is vol gens haar de tijd rijp om in het omgevingsplan ruimte te bieden voor nieuwe ontwikkelingen. 'Onze landschappelijke kwaliteiten zijn ook van economisch belang en moeten meer benut worden. Het Zeeuws landschap moet behou den blijven, maar met inpassing van kleinschalige projecten op het gebied van de zorg en toerisme. Daarmee versterk je tegelijkertijd de economie. Voorbeelden van kleinschalige projecten zijn boerderij- winkeltjes. werkateliers, theeschenkerijen en zorgboerderijen.' Ontsluiting 'Een ander belangrijk aandachtspunt is een nieuwe zeesluis in het kanaal van Gent naar Terneuzen. Die heeft namelijk een enorme impact op ontwikkelingen in Zeeuws Vlaanderen zoals de werkgele genheid. het vestigingsklimaat, en de ontsluiting naar België en Frankrijk. Voor een krimpregio als Zeeuws-Vlaanderen zijn al deze zaken van essentieel belang!' Op maandag 23 mei vindt de openbare Provinciale Statenvergade ring plaats in het provinciehuis vanaf 10.00 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl Provincie Zeeland Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Anda van Riet (foto Ben de Reu). Jord Stenvert (foto fiet sers). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten op maandag 23 mei 2011 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provinciewerk in uw huis-aan-huiskrant verschijnt op 1 juni 2011Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. SS I Profiel:Statenlid voor 9 1 de VVD sinds 2007 en vanaf maart 2011 lid van de commissie Ruimte, Ecologie en Water (REW)..Carla is directeur van het VW Walcheren en Noord Beveland. Ze is al der tig jaar werkzaam in de toeristische sector. Ze gaat voor één krachtige Zeeuwse toeristische organisatie. De snel heid van de ontwikke lingen op digitaal gebied qua kennis en financiën maken een samenwerking nood zakelijk. In haar spaar zame vrije tijd wandelt ze met haar hond en fietst ze graag langs de kust. Ze kent inmiddels alle paadjes van het Zeeuwse fietsknooppuntennetwerk op haar duimpje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12