Peru' Sparen vakantiedagen beknot in wetsvoorstel binnenland 17 Pornozaken blijven liggen M arrea Passagiers met bootje van cruiseschip gehaald 'Huldiging van Ajax op Museumplein kon beter' www.marrea.nl hotelarrangementen dinsdag 17 mei 2011 Zijn bevindingen, en de bijbeho rende seizoensgebonden recepten, houdt Van Lenteren bij op zijn ei gen weblog, dosecookingblog- spot.com. Via de site van Milieu Centraal checkt Van Lenteren de hoeveelheid koolstofdioxide die wordt uitgestoten om een kilo gram van de betreffende groente te kweken en in welke maanden die groente het meest klimaatneu traal is. Alleen de groenten en fruit uit ca tegorie A en B (milieuvriendelijk) eet hij. Dat betekent wel dat hij niet meer alles kan eten wat hij lekker vindt. „Aan paprika's was ik vroeger verslaafd, maar die eet ik nu bijna niet meer. Tropische groenten als tomaat en paprika worden in Nederland alleen in de kas verbouwd. Maar die kassen vreten energie." Dus 'smokkelt' hij af en toe en koopt de zongegroeide tomaten uit Spanje, omdat die ook nog mi lieuvriendelijk zijn. Of hij zichzelf niet beperkt met zijn 'dieet'? „Ik zie het eerder als een verrijking. Je gaat veel uitproberen. Maar natuur lijk ben je na de winter die eeuwi ge kool wel zat ja." Ook zijn vriendin had er vorige winter, toen ze nog borstvoeding gaf, even schoon genoeg van. „Maar ze vindt het eigenlijk hart stikke leuk hoor." Het is niet eens moeilijk om eens wat Tokaler' te eten, zegt Van Len teren. „Supermarkten zijn ver plicht aan te geven uit welk land het product komt. Je hoeft er niet voor om te fietsen. Het moet wel leuk blijven." nynashamn - Alle passagiers zijn gisteren van boord gegaan van het cruiseschip De Opera, dat al twee dagen met motorpech op zee kampt. Dat heeft een woordvoer ster van MSC Cruises in Hoofd dorp gezegd. De 471 Nederlandse passagiers kwamen gisteravond op Schiphol aan. Sleepboten hebben het schip aan het begin van de middag naar de Zweedse havenplaats Nynashamn getrokken. De passagiers werden in kleine groepen overgezet op rondvaartboten die hen aan wal brachten. Vandaar zijn ze naar het vliegveld van Stockholm gebracht. Door een storing dobberde het cruiseschip sinds zaterdag op de Oostzee. Ook de sanitaire voorzie ningen konden niet meer worden gebruikt, maar volgens de rederij was dit euvel zondagmiddag gro tendeels verholpen. Gisterochtend zouden de passagiers een warme maaltijd hebben gehad. Zondagavond werd het schip op sleeptouw genomen. Gisteren arri veerde het rond het middaguur bij de haven, waar het nu voor anker ligt. De bemanning en monteurs wer ken dag en nacht aan het oplossen van het probleem. De passagiers krijgen allemaal een tegoedbon voor een nieuwe crui se. amsterdam - De huldiging van Ajax zondag op het Museumplein had nog beter gekund. Dat zei frac tievoorzitter Robert Flos van de Amsterdamse WD gisteren.. „Het is redelijk, maar nog niet goed ge noeg verlopen." Volgens Flos is het managen van de mensenmassa's bijvoorbeeld voor verbetering vatbaar. Zondag raakten tientallen mensen gewond doordat ze in de verdrukking kwa men. Er klommen ook veel men sen in de torens op het Museum plein. Dit kan volgende keer wor den voorkomen door meer toe zicht of door andere torens neer te zetten, zegt de WD'er. Hij denkt dat de gemeente in de toekomst bepaalde routes door de stad droog moet leggen, wat inhoudt dat daar geen alcohol te krijgen is. Nu was dat alleen op het Museum plein zelf het geval. Met deze maat regelen kan een volgende huldi ging wat Flos betreft wel weer op het Museumplein plaatshebben. De WD'er vindt overigens ook dat de gemeente en Ajax in de toe komst heldere afspraken moeten maken met fans die op het po dium het publiek mogen toespre ken. Enkele supporters van het sfeer vak van de voetbalclub die dat zon dag mochten doen, riepen leuzen over (oden. „Een minimale eis is dat ze dit soort termen niet meer gaan gebruiken", aldus Flos. pagina 24 en 25: de honger, de intriges en de succesfabriek zie onze website:binnenland Beelden van de ongeregeldhe den op het Museumplein door Maurice Wilbrink den haag - Werknemers krijgen volgend jaar veel minder mogelijk heden om vakantiedagen langer op te sparen. Een lobby van de vak beweging bij de Eerste Kamer om vakantiedagen vijf jaar te kunnen sparen, zoals nu nog mogelijk is, lijkt het niet te halen. De Eerste Kamer behandelt van daag een wetsvoorstel dat de va kantierechten voor zieke werkne mers verbetert, maar de vakantie rechten voor gezond personeel in perkt. De Senaat ziet onvoldoende bezwaren tegen dit wetsvoorstel om het terug te sturen naar de Tweede Kamer. Minister Henk Kamp van Sociale Zaken wil dat twintig vakantieda gen (het wettelijk minimum) bin nen anderhalf jaar zijn opgeno men. Bovenwettelijke dagen, dus ook seniorendagen, mogen in de toekomst nog wel tot vijf jaar wor den opgespaard. De nieuwe regeling geldt niet voor al opgebouwde vakantierechten. Rendert Algra, voorzitter van vak bond De Unie, stelt dat de ruim ere mogelijkheden tot het opbou wen van vakantietegoeden ooit was ingesteld om werknemers in staat te stellen langer verlof op te nemen voor een sabbatical of stu dieverlof „In een aantal cao's hebben we daar ook afspraken over gemaakt, dus daar is het goed afgedekt. De nieuwe wet wordt wel een pro bleem voor bedrijven die geen spe cifieke bedrijfstak-cao volgen, zo als kleine iet-bedrijven, handelson dernemingen, financiële adviesbu reautjes", aldus Algra. Het wetsvoorstel laat toe de wette lijk verplichte vakantiedagen lan ger op te sparen als er sprake is ge weest van een drukke periode in het bedrijf, maar voorzitter Algra van vakbond De Unie voorspelt dat dit tot conflicten leidt. „In klei ne, wat traditionele bedrijfjes heer sen soms ook ouderwetse gezags verhoudingen tussen werkgever en werknemer. Daar gaat dit knel len." Onderzoek naar Robert M. zou veel rechercheurs wegha len van andere zaken. Ook zou aandacht voor Am sterdamse zedenzaak geleid hebben tot meer aangiftes. Aantal gespecialiseerde agen ten wordt verdubbeld. den haag - Partijen in de Tweede Kamer maken zich zorgen over het grote aantal kinderpornozaken dat op de plank blijft liggen. Dat zijn er bijna duizend en dat is te veel, stellen onder meer CDA, PvdA en SP. Ze vragen vandaag op heldering aan staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid Justitie. Voor het onderzoek naar Robert M., de hoofdverdachte in de om vangrijke Amsterdamse zeden zaak, zijn zoveel extra recher cheurs ingezet dat andere zaken blijven liggen, meldde RTL Nieuws. Ook zou de media-aan dacht voor M. voor veel nieuwe meldingen en aangiftes hebben ge zorgd. „Het mag niet zo zijn dat één grote zaak alle andere korpsen leeg trekt", zegt CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg. Zij pleit voor een systeem waarbij de politie in bijzondere gevallen sneller kan opschalen, zonder dat andere zaken voor langere tijd vol ledig stil komen te liggen. Politie en justitie hebben al langer moeite om de hardnekkige werk- voorraad in te dammen, weet SP-Kamerlid Nine Kooiman. „De zaak-Robert M. kan er niet alleen de oorzaak van zijn dat er meer za ken op de plank liggen. Daarvoor waren er ook al veel plankzaken." Zo was er in november vorig jaar ook een werkvoorraad van dui zend zaken, omdat de Amerikaan se autoriteiten onverwacht een gro te hoeveelheid onderzoeksgege vens doorstuurden van Nederlan ders die kinderporno zouden heb ben gedownload. Met hulp van de bovenregionale recherche werd de werkvoorraad afgelopen december teruggebracht tot zo'n 770 zaken. De aangekondigde verdubbeling van het aantal gespecialiseerde kin derpornorechercheurs van zeven tig naar 145 is een stap in de goede richting om de werkvoorraad aan te pakken, vinden Kooiman en Van Toorenburg. „De vraag is ech ter of we het met deze extra man kracht redden", zegt het CDA-Ka merlid. „Ondertussen komt er wel dierenpolitie, maar blijven er kin derpornozaken liggen", vult Kooi man van de SP aan. msmsasasmmesi In het wetsvoorstel staat verder dat werknemers bij langdurige ziekte niet langer verlofdagen kwijtraken, zoals nu nog het geval is. Dat regelt het kabinet onder druk van het Europese Hof In het nieu we systeem krijgen zieke werkne mers alle vakantiedagen, maar moeten deze net als de gezonde collega's opnemen binnen de ge stelde termijn, als hun ziekte dat toelaat. De werkgeversorganisatie VNO-NCW wil toe naar een sys teem waarbij in de cao afgespro ken bovenwettelijke vakantieda gen worden omgezet in een bruto- bedrag. Daarmee zouden werknemers naar keuze extra vakantiedagen kunnen kopen. Volgens Alfred van Delft, arbeidsvoorwaardenadvi- seur bij VNO-NCW, ontstaan daardoor minder vakantiedagen stuwmeren. „Werknemers gaan dan kritischer kijken of ze al die va kantiedagen ook echt willen opne men", stelt Van Delft. DRENTHE DOET JE GOED Fietsen door deAA, shoppen in Groningen en slapen ki een luxe hotel! Te midden van de bossen, heide en zandverstuivingen van het 5-sterren natuurgebied De Drentsche Aa, vindt u Fletcher Hotel-Restaurant De Zeegser Duinen. In de prachtige omgeving kunt u naar harteniust wandelen en fietsen. Ervaar hier echte stilte en rust. Bent u op zoek naar meer drukte? Bezoek dan omliggende steden, zoals Groningen of Assen, die volop kunst, cultuur en winkelplezier bieden. Na zo'n actieve dag komt u in het hotel helemaal tot rust in bijvoorbeeld het zwembad en de sauna. Geniet 's avonds van een heerlijk Live Cooking diner; een hele beleving! Kom genieten in dit prachtige hotel in een prachtige omgeving! Arrangement: Ontvangst met koffie/thee en Drentse specialiteit 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x Live Cooking diner op de dag van aankomst 1 dag fietshuur inclusief routes Vrij gebruik van zwembad en fitness Informatiepakket van de omgeving Van C 149,00 voor C 119,00 t/m augustus 2011, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag alleengebruik 25,00 per nacht excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p.p n. Reserveringskosten: 750 per boeking Fletcher Hotel-Restaurant De Zeegser Duinen (4*) ligt midden in natuurgebied De Drentse Aa. Dit prachtige hotel te midden van bossen, heide en zandverstuivingen biedt de volgende faciliteiten: Live Cooking Restaurant, a la carte restaurant, Grand Café met open haard, hotelbar met biljart, trendy lounge terras aan de zandverstui ving, overdekt zwembad, sauna en solarium en all-weather tennisbaan. Boeken via www.marrea.nl/WEG027 boek online of bel 0571 27 77 44 Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7