II BuittK&L BUuten, Markies Vesujn parauri SdwMuuècrek Xwetfearasoi dinsdag 17 mei 2011 v De markies is een andere manier om in de schaduw te kunnen zitten. De Bermuda Bi-Markies heeft aan twee zijden een uitvalscherm. Deze markies heeft een extra zware doek en is vuil- en rotwerend zodat een buitje geen probleem is. Het grote voordeel van de Markies is dat ie veel ruimte en schaduw biedt. Hij is ideaal om er een lange tuintafel onder te zetten. Nadeel is dat je de markies niet snel kunt verplaatsen. De Bermuda Bi-Markies is vier bij drie meter en kost 599 euro. De Crescendo is de meest luxe parasol uit het assortiment van parasolfabrikant Solero. De parasol wordt geleverd in Iroko hout of RVS. De klant kan kiezen uit verschillende doeken. Er is zelfs een speciaal glasvezeldoek dat naar citroenen ruikt. De Crescendo-serie bestaat uit verschillende designs, die stuk voor stuk in het oog springen. De Crescendo is te krijgen met één parasol, twee of zelfs vier parasols in één systeem. Prijzen beginnen bij 2350 euro en lopen op tot ruim 15.000 euro. In steeds meer tuinen zie je schaduwdoeken. Ze zijn niet alleen hip, ze kunnen een heel terras overspannen. De meest voorkomende schaduwdoeken zijn driehoekig of vierkant. Maar er zijn ook rechthoekige en zelfs vijfhoekige doeken te koop. Voor wat extra geld heb je een waterdicht doek zodat je ook met een buitje buiten kunt blijven zitten. Nadeel is dat het doek vaste bevestigingspunten aan muur of palen nodig heeft. Het doek kun je dus niet verplaatsen. Voor net onder de 100 euro heb je al een goed schaduwdoek van 3,6 bij 3,6 meter. De grootste (zes bij zes meter) kosten 275 euro. De zweefparasol is enkele jaren geleden geïntroduceerd en is sindsdien een verkoopsucces. Het grote voordeel van een zweefparasol is dat je hem zonder problemen boven een zithoek of tuintafel kunt hangen. Een tafel met een gat voor de parasol is dus niet nodig. Een nadeel is dat hij zwaarder is dan de gewone parasol en een zwaardere of grotere voet heeft. Daardoor is het verplaatsen van de zweefparasol niet altijd even eenvoudig. Prijzen beginnen rond de 60 euro en lopen op tot een paar honderd euro. De kwaliteit is er vaak ook naar, maar ook het design is bij de duurdere zweefparasols fraaier. De Hawaii zweefparasol is een wat duurder exemplaar. Hij is drie bij drie meter en kost 379 euro exclusief voet. Je kunt er een goedkope kruisvoet bij kopen die je moet verzwaren met tuintegels. Deze voet is wel wat lomp. Een kleinere granieten voet zit niet in de weg, maar weegt soms wel een kilootje of negentig en kost vaak twee keer zoveel als een kruisvoet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71