Btutm&i Biiuim dinsdag 17 mei 2011 Omgekeerde vissenkom op het oppervlak van de vijver. Tot zover de materialen. Tijd om de vijver 'aan te kleden'. Misschien denkt u gelijk aan wa tervalletjes en fonteinen. Dan zit u er niet ver naast. Er zijn niet veel andere decorstukken te vinden als het gaat om het water in beweging te brengen. Goed nieuws is wel dat beide vari anten eindeloos zijn te variëren en geheel naar eigen smaak zijn in te richten. De beweging die deze speelse decoratie in het water maakt is es sentieel voor de conditie van uw water. Met de juiste pomp en het juiste filter optimaliseer je de gezondheid van het vijverwater. Dit is goed voor alles dat zwemt en groeit in uw vijver. Een vijver bestaat over het algemeen genomen uit vijf zones. Deze zones hebben te maken met de diepte van het water. Elk gedeelte van uw vijver is dus geschikt voor verschillende specifieke planten. Hoewel de waterlelie elke vijver siert wilt u wellicht ook eens iets anders. U kunt dan eens kijken naar de zogenaamde drijfringen. Dit zijn mandjes/ringen die op het water drijven en al voorzien zijn van een leuke selectie planten. Een volledig overzicht en meer informatie over de zones is gemakke lijk te vinden op het internet. Wesley laat me weten dat er ook vijvervarianten zijn waarbij er geen gebruik wordt gemaakt van verschil lende dieptes. „Kijk dan naar wat er goed bij de diepte van je vijver past." Als de vijver ligt, het water een juist biolo gisch evenwicht heeft en de beplanting staat, dan kunt u gaan winkelen voor wat leven in de brouwerij. De populairste vis is en blijft de goudvis. Niet zo gek ook. Dit is een sterk visje en bestaat in verschillende maten en kleuren. De goudvis is vertrouwd en gezellig maar mogelijkerwijs wilt u toch iets anders. De meest verkochte vissen bij Groenrijk zijn Koi karpers. Wesley laat me weten dat dit inderdaad prachtige beesten zijn maar niet erg praktisch. „Wanneer je het besluit neemt Koi karpers te houden kan je al je planten vaarwel zeggen. Deze stoere vissen etemen vernielen alles." Wanneer u in het bezit bent van een kleine vijver is de sluierstaart heel geschikt. „Sluierstaarten' zijn erg sierlijk maar wat traag en klein. Hierdoor zijn deze minder geschikt voor grote vijvers." Iris Kalkman Tot ziens in onze showroom: TRAMPER 'S-GRAVENPOLDER B.V. Baarlandsezandweg 1 - 4431 NJ 's-Gravenpolder - tel. 0113-311451 Pekelingseweg 8 - 4363 RB Aagtekerke - tel. 0118-581618 foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69