8 TuMunjvtr Tips v<ui de kwwier dinsdag 17 mei 2011 Denkt u bij een vijver aan een simpele bak water in de tuin? Dan is het tijd om die gedachte bij te stellen. Een vijver kan met de minimale inspanning een karakteris tiek en persoonlijke blikvanger worden in uw tuin. Met de diverse mogelijkheden aan beplanting, vissen en decorstukken gaat het u zeker lukken anderen te doen verbazen over uw tuinvijver. Rijk gevulde vijver in Vlissingeq. Om me te laten infor meren heb ik afgespro ken met Wesley. Hij is de vijverspecialist bij Groenrijk in Middelburg en weet alle ins en outs van vijvermaterialen, vissen en beplanting. Wesley steekt gelijk van wal. Hij vertelt dat we eigenlijk al lang voorbij de 'tobbe' (plastic bak die je ingraaft) zijn. „Tegenwoordig gebruiken we folie. Het gaat relatief lang mee en niet onbelangrijk, het is goedkoper! PVC-folie heeft een geschatte levensduur van vijfjaar en rubberfolie zelfs vijftien jaar." Om het folie zo lang mogelijk goed te houden is het belangrijk om tussen de grond en de folie een vliesdoek te leggen. Zo krijgen steentjes en andere harde voorwerpen geen kans het folie te perforeren. Aan de andere zijde, tussen het water en het folie, wordt geadviseerd bodemsubstraat te leggen. Op deze laag voelen goede bacteriën zich thuis. De bacteriën kunnen zich hierop beter hechten. Dit is bevorderlijk voor het biologisch evenwicht van uw vijver. Leg Éltijd bodemsubstraat in uw vijver. Laat u gratis adviseren over de kwaliteit van uw vijverwater. Na een grote schoonmaak van uw vijver altijd bacteriën toevoegen (te koop in flesjes). Wanneer u eigenaar bent van Koi Karpers en toch op vakantie wilt maar niemand tot last wil zijn biedt de Fishfeeder (automatische voedingsdispenser) uitkomst. Last van algen? Aqua Powder is nieuw en breekt de hinderlijke algen versneld af. Zet voor de afwisseling eens een vissenkom ondersteboven op een standaard net boven het wateroppervlak. Het water in de kom wordt aangenaam warm waardoor de vissen het heerlijk vinden om hierin te kruipen. De vissen blij en u heeft een leuk uitzicht Waterlelie Waterplanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68