Fietsroutes 'er'°P-uif 6l NOOIT MEER DE WEG KWIJT! MEI MAAND dinsdag 17 mei 2011 Fietsroutes in Zeeuws-Vlaanderen van Pro motie Zeeland Delta, verkrijgbaar bij de VW-kantoren. Kustfïetsroute West Zeeuws-Vlaande ren: educatieve route West Zeeuws-Vlaam- se kust en polders, tussen Breskens en Re- tranchement (23 kilometer). Fortenroute: tussen Axel en Hulst lag één van de belangrijkste Staats-Spaanse Linies uit de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648). Veel forten zijn nog altijd in het landschap te herkennen (38 kilometer). Maagd van Gentroute: door grensgebied met wonderlijke plaatsnamen als Pyrami- de, Mollekot, Muizenhol en Maagd van Gent (38 kilometer). Hulsterlooroute: door karakteristieke pol ders en langs resten van kreken, tussen Hulst en Clinge door dichtbegroeid den nenbos, de route is vernoemd naar de an dere naam voor Nieuw Namen, Hulster- loo (37 kilometer). Startpunt streekmuseum in Hulst. Dat is pech hebben. D Streekmuseum De Vier Ambachten aan de Steen straat in hartje Hulst is nog dicht. De medewerk- ster van de VW tegén- over het museum had ons telefonisch nog gewaarschuwd. „Om twee uur 's middags gaat het pas open." Nou ja, dan niet. Bij de VW kopen we onze route, de Sluisjesrou te, waaraan een tentoonstelling is gewijd in De Vier Ambachten. Die houden we te goed. Nog een terrasje pakken en daar gaan we, voor een rit van - meldt de folder - 48,8 kilometer. Vanaf Hulst langs natuur gebied Het Groot Eiland naar Axel richting Zuiddorpe en Westdorpe en terug naar Hulst via Magrette - wat een mooie naam - en opnieuw langs Het Groot Eiland. De zon schijnt. De wind waait niet te hard. Het groen schiet overal omhoog, al wil het met de aardappelplanten nog niet op alle akkers vlotten. Het enige geluid dat doordringt, is dat van ritselende populie renblaadjes. We hadden het slechter kun nen treffen. Zo denkt een jonge rasta-man, fan van reg- gaeheld Bob Marley, er waarschijnlijk ook over. Op zijn gemakje fietst hij over de Achtste Verkorting, bij Het Groot Eiland. Het eerste sluisje - of beter een stuw - doemt op langs de Hogeweg richting Axel. Het is er idyllisch. Een waterwindmolen draait rondjes op een akker verderop. Bos man Piershil staat erop. De Kanaalweg op, richting Axel. Dikbil- koeien liggen loom op een hollebollig wei land te herkauwen. Een watergang loopt langs de Kanaalweg. Hoe smal die ook is, het is altijd aangenaam langs water te fiet sen. We passeren een opvallende brug. Het heeft er alles van weg dat die ooit heeft ge diend als spoorbrug voor de lijn Meche- len-Terneuzen. Verkeer is er nauwelijks, dat raast in de ver te over de doorgaande weg van Hulst langs Axel richting Westdorpe. De (oude) Hul- sterseweg zou een alternatief kunnen zijn, als er geen bussluis in was gemaakt. We rij den over die weg naar Axel en passeren on derweg twee bermmonumenten, één voor Elroy en één voor Jacob van der Craats, res- Naast de vaste lezers bereikt u eveneens de vele toeristen die in Zeeland verblijven in de zomer. Meer informatie: (0118) 434 070 of teamzeeland@bndestem-pzc.nl Deze maand trekken we eropuit. In Buiten wordt elke dinsdag van mei een fietstocht in een Zeeuwse regio gemaakt. Vandaag de derde aflevering: fietsen in Zeeuws-Vlaanderen. Waterwindmolen, Hogeweg. Terras in Hulst. Zaamslag f tijdelijk €124,90 NIEUW! '0-Synce' lichtgewicht fietsnavigatie slechts 50 gram! met fiets- en wandelfunctie routes eenvoudig in te stellen via googlemaps/openstreetmaps duidelijk afleesbaar scherm, 30x29 mm met stuurbevestiging uitgebreide informatie op www.o-synce.com Korte Noordstraat 53 Middelburg t 0118-624394 Adviesprijs 149,90 Bij ons nu tijdelijk 124,90

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66