4\ Vakantieplezier begint bij Kampeercentrum Mechielsen! dinsdag 17 mei 2011 korting Coleman partytent 229,- CADAC Een van de opties voor de E'glampeerder' is het huren van een zogenoemde 'yurt', een Mongoolse no- madentent. Bijvoorbeeld bij boerenrustcamping 'De Kermisrose' in het dorpje Nieuwerkerk op Schouwen-Duiveland. „Je kunt er zó in", vertelt campinghoudster Jacqueline Sloot- maker. „Je hoeft eigenlijk alleen je pyjama en tandenborstel mee te nemen." De grote ronde tent is namelijk van alle gemakken voorzien. Er is een houtkachel om te koken, een koel kast, een eettafel en mooie grote stapelbedden waardoor er zes mensen in kunnen verblijven. Ook hoeven de huurders zich niet met een wc-rol over de camping te haasten; bij de yurt zit privé-sanitair. Daarnaast staat er midden in het weiland nog een jacuzzi, afgeschermd met een rieten scherm. „De yurt geeft echt een gevoel van ruimte, het kampeergevoel dus, aangevuld met luxe." Dat gevoel van ruimte is ook voor Charles Heiszier van camping Perkpolder in Walsoor den heel belangrijk. Op die camping staat ook een Mongoolse yurt. „Bij ons gaat het echt om het zien en voelen van de natuur om je heen", legt Heiszier uit. „Onze yurt ligt dan ook naast een medicinale kruidentuin, en een eindje weg van de rest van de camping. De combinatie van die ruimte, de rust en de Mongoolse tent waarin alles origineel is maakt het bijzonder." Niet alles is gelukkig origineel Mongools. „De Mongolen doen 's nachts hun behoefte gewoon buiten, maar dat is natuurlijk niet echt glamour", lacht Heiszier. „Daarom zit er ook een wc-tje in de yurt." De gasten KAWPEERCENTRUM MECHIELSEN GASVUL 4 TANKSTATION kunnen in de tent ook gemasseerd worden. „Mijn vrouw Ingrid doet dat met een vriendin. Bij de massage worden kruiden gebruikt uit de eigen kruidentuin. Dat is dan weer wél echt glamour!" Wie niet zo nodig ver van de bewoonde we reld hoeft te kamperen, kan een Safaritent hu ren bij camping De Paardenwei Nortier-Buijze in Oostburg. Deze tent, ook compleet ingericht en met een inhoud van 35 vierkante meter, staat gewoon tussen de tenten en caravans. „Het is het echte campinggevoel, maar dan met een lekker zacht bed", legt Ina Nortier uit. „Je hoeft niet met haringen in de weer als je aankomt, maar als je 's morgens wakker wordt hoor je wel alle typische campinggeluiden." Weer heel anders zijn de Zeeuwse strandhuis jes op camping 'Ons Buiten' in Oostkapelle. Het zijn de bekende Zeeuwse strandhuisjes, dus op palen en met een veranda, maar dan midden op de camping. Ook zijn er enkele buitensuites. Bij deze vorm van glamperen staat de luxe echt centraal: de huisjes zien eruit als een hotelkamer en zijn uitgerust met onder andere een toilet en een badkamer met ligbad. Elke ochtend wordt ook de kamer schoon gemaakt en wordt er een Zeeuws ontbijtje gebracht. Zoals bij alle voorgaande vormen van Glamping maken kampeerders van alle leeftijden gebruik van het huisje. „Er komen ouderen, er komen ouders die even op bezoek komen bij kinderen die op de camping staan, maar bijvoorbeeld ook jonge stelletjes", zegt Lisette van Boven. „Zo'n huisje heeft natuur lijk wel iets romantisch." Rutger Snijder i Giideweg 35, VLISSINGEN t 0118 - 44 0100 i i www.kampeercentrunimeehielsen.nl HOMESTAtt Glamping, ofwel 'glamoureus kamperen', is dé trend op kampeerge- bied. Al enkele jaren neemt de vraag naar luxe op de camping toe. De vakantiegangers willen de luxe van een hotel, maar toch ook de vrijheid van een camping. In Zeeland staat dit verschijnsel nog in de kinder schoenen, maar dat betekent niet dat je er niet luxueus kan kamperen. Integendeel: Zeeuwse campinghouders grijpen de wens van de kam peerders steeds vaker aan om hun camping aantrekkelijk te maken. Camping Ons Buiten in Oostkapelle. Openingstijden: ma. t/m vr. 09.00 -18.00 uur, za. 09.00 -17.00 uur, vrijdag koopavond tot 21.00 uur in de maanden mei t/m augustus. Safaritent in Oostburg. Carry chef de luxe van 229,- voor 169,- 10% korting op Mepal servies en Crerspo stoelen Interieur van een Safaritent op De Paardenwei in Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64