261 sport KIJK ZELF, ZO MIS JE NIK5.' Fabian Florant Stephanie de Frel domineert wedstrijd van ruiterdub Hulst Z2.NL Esther Vermue na twee Mandy Kasse rijdt naar winst in Valkenswaard Matthijssen houdt ongeslagen status Echtpaar Den Breems in de prijzen MA t/mVR: 10:00 uur 16:00 uur 22:00 uur ZA en ZO: 18:00 uur dinsdag 17 mei 2011 BOEKEL Supermotorijder Kyle Matthijssen uit Poortvliet heeft op circuit De Vlonder in Boekei de derde wed strijd om het Nederlands kam pioenschap supermoto in de klasse Euro gewonnen. De 15-jarige Yam- ahacoureur was in beide heats de beste. In de stand staat Matthijssen met de maximale score van 250 punten aan de leiding. Jirry Win ters, die tweede staat, heeft er 52 minder. Over veertien dag is de vierde wedstrijd. ETTEN-LEUR Leo en Sonja den Breems uit Hengstdijk hebben zondag in Et- ten-leur het open Benelux kam pioenschap bodybuilding gewon nen. Ze deden samen mee in de ca tegorie duo poseren. In deze catego rie poseren een man en vrouw on der meer samen. Leo won ook in de individuele categorie heren A klasse tot 100 kg. Sonja behaalde bij de vrouwen een tweede plaats. door Lucien Roelandt HULST - Stephanie de Frel was zon dag in de dressuurwedstrijd van de ruiterdub Hulst succesvol. De amazone uit Koewacht toonde zich met de merrie Bromelia in de klasse Ml oppermachtig. In L2 reed de ex-jeugdinternational Cart- senwaard in beide proeven naar de overwinning. In Ml blijkt Stephanie de Frel met Bromelia-M bijna niet te stuiten. Met de score van 68,66 procent ein digde De Frel met de Gribaldidoch- ter met een straatlengte voor sprong op haar achtervolger. Het verschil met de nummer twee, Maartje Eibers uit Ossenisse met B-Sanfrida, bedroeg maar vier pro cent. Met een zelfde score eiste de combinatie uit het Zeeuws-Vlaam- se vlassersdorp ook het oranje ere- lint in de herkansing op. Maartje Eibers wist nu het verschil tot drie procent te beperken. In L2 leverde Stephanie de Frel haar eerste optreden met haar nieuwe aanwinst Carstenwaard al meteen drie winstpunten op. In de eerste proef eiste de combinatie met 65,33 procent de zege op. In de tweede proef was 63,33 pro cent goed voor een afgetekende overwinning. In de warmloopronde van Zi ble ken de winstpunten duur. Nathaly Thijsen reed Zomerwald met 61,17 procent naar de overwinning. De combinatie uit Eede kwam als eni ge in aanmerking voor een bonus- punt. Lisette den Dekker uit Kloos- terzande kwam met Hinde, hier voor een fractie tekort (59,41 pro cent). In de herkansing moest Na thalie Thijssen de overwinning de len met Belgische Anneleen van Guit met Replay. PINKSTERWEDSTRIJDEN Met Fabian Florant hebben de Pinksterwedstrijden in Hulst een grote naam binnengehaald. door Roeland van Vliet HULST - Vijfvoudig Nederlands kampioen hinkstapspringen Fa bian Florant heeft zich aangemeld voor de Pinksterwedstrijden in Hulst. Dit evenement wordt maan dag 13 juni voor de negende keer gehouden op de atletiekbaan van RKHAV. De 28-jarige Florant, lid van Haag Atletiek, doet tijdens de de Pink sterwedstrijden mee op de onder delen verspringen en 100 meter. Bij het verspringen wordt hij ge acht een aanval te kunnen doen op het baanrecord van Jonathan Pengel, die in 2010 tot 7,13 meter kwam. Het persoonlijk record van Floriant is 7,58 meter. Organisator Jan van Laarhoven is verguld met de deelname van de van origine Caribische atleet. „Hoe we aan hem komen? Connecties", zegt de Hulstenaar enigszins ge heimzinnig. „Die hebben we in de loop van jaren opgebouwd. Inmid dels weet iedereen waar je het over hebt als je de Pinksterwed strijden te sprake brengt. Ik weet zeker dat de hele Nederlandse top de wedstrijd kent." Maar die topatleten schrijven zich niet allemaal in, beseft Van Laarho ven. Dat komt doordat het evene ment ingeklemd zit tussen de Gou den Spike in Leiden (11 juni) en het Europees kampioenschap voor landenteams in Turkije (16 juni). „Maar niet iedereen kan zich plaat sen voor het toernooi in Turkije. Er mag maar één Nederlander per onderdeel naartoe. Misschien kun nen wij dan de kruimels op rapen." Voor de Pinksterwedstrijden heb ben zich de afgelopen maanden ook al diverse sterke Belgen (on der wie 800 meterloper Jan van den Broeck) en Nederlandse talen ten ingeschreven. Het toernooi geldt voor de Koninklijke Neder landse Atletiekunie als kwalificatie moment voor het EK onder 23 jaar in Ostrava en het EJK in Tal linn. Vanuit Zeeland staan Esther Ver- mue (Rotterdam Atletiek, 1500 me ter), Steven Nuytinck (AV'56, 110 meter horden), Erwin Harmes (Dynamica, 800 en 3000 meter), Neal Bouterse (AV'56, 3000 me ter) en Leonie Berden (RKHAV, kogelstoten) op de deelnemers lijst. door Roeland van Vliet LEWDEORP - T\vee dagen na haar te rugkeer uit Australië deed Esther Vermue, de 23-jarige atlete uit Le- wedorp, al mee aan de Ter Specke Bokaal in Lisse. Ze haasde zaterdag op de 1000 meter en mocht na an derhalve ronde uitstappen. „Voor een eigen prestatie was het nog te vroeg", vertelt ze. „Ik zat nog een beetje met een jetlag." Vermue, lid van Rotterdam Atle tiek, zat de afgelopen drie maan den down under voor een trainings stage. De Bevelandse specialiste op de 800 en 1500 meter bereidde zich daar samen met clubgenote Sanne Verstegen voor op het net begonnen outdoorseizoen. „Goed, Australië is niet echt een gebruike lijke plek om heen te gaan. Maar waar anderen de zon opzoeken in Kenia of Zuid-Afrika, kozen wij voor dat land. En waarom ook niet? Als je je mond maar mee neemt, kun je overal terecht." De Lewedorpse zat in onder meer Melbourne en Sydney en vond overal waar ze kwam wel een plek om te trainen. De ene keer was dat op een baan, de andere keer in de mmmamms&simzsm mmÈmsg&Emmmsmmsfê&mimmissgsmmsmmmmgim door Henk de Winter VALKENSWAARD - De overstap van de Junior RST klasse naar de Tou ringcars lijkt de jonge Mandy Kas se (18) goed af te gaan. Op het Eu rocircuit in Valkenswaard reed de uit Veere afkomstige autosportster voor de eerste keer naar een over winning met haar Opel Astra. Het was op het nippertje dat Mandy Kasse als eerste over de streep kwam. „Ik hoorde een klap en de auto gleed in de laatste bocht in eens naar buiten. Met Louis de Haas kort achter me dacht ik gas geven en als eerste over de finish komen." Dat er een slang van de olieleiding was geklapt en de radia- teur los onder de auto lag was van later zorg. „Ik heb gewonnen dat telt. Dat is wel zo cool. Mijn eerste race in de Astra winnen. Gewel dig." In de Supen6oo leek het er op dat Peter van de Wege (Toyota Yaris) uit Zuiddorpe en Tholenaar Marcel Snoeyers de dienst gingen uitmaken voor de winst. Van de Wege nam de kop, maar zag Snoeyers passeren. In de jokerlap was de Belg Davy van den Bran den Van de Wege te snel af Van de Wege werd drie. Aan de leiding in het NK Rally cross staat na twee races Snoeyers gevolgd door Peter van de Wege. Sjakko de Visser uit Sluiskil eindig de in zijn klasse als vijfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60