binnenland 15 heeft veel dynamiek' Door politie neergeschoten man vierde kampioenschap van elftal oudere ouders Andere aanpak Tros van songfestival Meisje (5) gewond door ongeval scherm Nu ook 130 kilometer per uur op de A6 Politie vindt tientallen wapens na tip Collega-wethouders en eigen fractie willen af van Schrijer 80 Gaap geboren in Noordoostpolder WAANZINNIGE WOENSDAG DAGAANBIEDINGEN dinsdag 17 mei 2011 AMSTERDAM - De 31-jarige man die zaterdagavond in Amsterdam door een agent werd doodgeschoten, is een voetballer van het Amstelveen- se Rkavic die het kampioenschap van zijn elftal vierde. Volgens een van de betrokkenen is voorafgaand aan het dodelijke schot geen waarschuwingsschot ge lost. Het slachtoffer wilde volgens betrokkenen zijn medespelers en de politie uit elkaar halen. Hij werd in zijn hart geraakt. Volgens de betrokkene heeft de politie ook geen pepperspray gebruikt. TWee andere mannen (geboren in 1981 en 1985) raakten gewond. Ze lagen gisteren nog in het zieken huis, maar verkeerden buiten le vensgevaar. Negen mensen wer den gearresteerd wegens openlijke geweldpleging. De Rijksrecherche onderzoekt het incident. Volgens de betrokkene werd een tweede speler door een politieko gel in zijn buik geraakt. Het derde slachtoffer, een broer van de over leden man, zou in een politiebus twee keer in zijn been zijn geraakt. Een vierde zou later door de ME zijn mishandeld. Het elftal had zaterdag na de huldi ging op de club een boottochtje door de grachten gemaakt. Na af loop daarvan, om tien uur, ont stond de schietpartij. Volgens de politie was de agent die de schoten loste 'in eerste in stantie' alleen. Pas later kwamen collega's. De politie doet hangende het onderzoek geen mededelin gen. Over het voorval doen verschillen de verhalen de ronde. De Amster damse zender AT5 meldt dat de agent belaagd zou zijn door een grote groep vrienden van twee mannen die hij even daarvoor zou hebben aangehouden voor het ver nielen van een fiets. De groep zou de politieman zijn busje hebben ingewerkt, waarop die zich zo be dreigd voelde dat hij zijn pistool trok en schoot. www.expert.nl HILVERSUM De Tros wil het Eurovisiesongfesti val volgend jaar anders aanpakken. Misschien gebeurde er tijdens het optreden van de 3JS te weinig op het podium en de schermen, zei een woordvoerster gisteren. De Tros vindt het 'vreselijk voor de 3JS en iedereen die eraan heeft meegewerkt' dat de Volendamse band onderaan eindigde in de hal ve finale met slechts 13 punten. HAAKSBERGEN Een 5-jarig meisje uit Haaksbergen (Overijssel) is gisteravond ernstig gewond geraakt door een ongeval in het buitengebied van haar woon plaats. Het kind raakte bekneld in een me chanisch scherm tussen een dak en een stalmuur. Dat heeft de politie gemeld. Het scherm is bedoeld om wind en re gen te weren. DEN HAAG Op de A6 tussen Almere Buiten Oost en knooppunt Joure mogen automobilisten vanaf vandaag tus sen zeven uur 's avonds en zes uur in de ochtend 130 kilometer per uur rijden. Overdag geldt de huidi ge maximumsnelheid van 120 kilo meter per uur. De A6 is het tweede van de acht trajecten waar een proef van start gaat met een verho ging van de maximumsnelheid. ALMERE Op zijn werkplek op Schiphol is gis terochtend een 30-jarige man uit Almere aangehouden voor bedrei ging en wapenbezit. Rechercheurs vonden op twee locaties in Alme re, waaronder de woning van de man, een grote hoeveelheid vuur wapens, munitie en illegaal vuur werk. De man wordt er ook van verdacht dat hij zijn partner en haar kind heeft bedreigd. ROTTERDAM De politieke carrière van de Rotter damse PvdA-wethouder Dominic Schrijer lijkt voortijdig stukgelo pen, naar aanleiding van een hoog oplopende ruzie in het stadsbe stuur over extra bezuinigingen. Zo wel zijn collega-wethouders als de PvdA-fractie zegden gisteren het vertrouwen op in Schrijer, die in het college de portefeuille Sociale Zaken behartigt en ook politiek lei der is van de PvdA in Rotterdam. De 44-jarige wethouder raakte in conflict met het college en zijn frac tie, omdat hij volgens eigen zeggen niet meer dan 100 miljoen euro wil bezuinigingen op het armoede beleid en de bijstand. Meer oudere ouders Percentage gezinnen naar leeftijd van de 1995 H 2010 oudste ouders. Minder grote gezinnen Aantal grote gezinnen (x 1.000). 1997 ffi 2010 Jonger 30-39 40-49 50 jaar dan 30 jaar jaar jaar en ouder voor ons werk afhankelijk zijn van onze ouders geeft me wel een rot gevoel." Doordat de tweeling nog veel aan dacht vraagt krijgen de oudste 7 kinderen 5 of 6 4 kinderen of meer kinderen infographic CRW bron CBS twee meer vrijheid dan andere kin deren, zegt Boland. „Ik zie dat wei nig ouders hun jonge kinderen al leen buiten durven te laten spelen. Bij ons gebeurt dat noodgedwon gen en als je er maar duidelijke af spraken over maakt gaat dat pri ma. Je moet de controle een beetje loslaten en dat maakt het eigenlijk alleen maar leuker." Ook houdt de buurt altijd wel een oogje in het zeil. „Ze zijn heel betrokken en be reid veel voor ons te doen zonder daar iets voor terug te vragen." Volgens het Gezinsrapport zien ouders vooral bij de komst van hun eerste kind de inkomsten flink dalen, zowel doordat er min der wordt gewerkt, maar ook door de kosten voor het kind. „Bij ons ging het tot en met de tweede pri ma", zegt Boland. „Maar nu kun nen we maar net rondkomen, ter wijl we toch allebei hoog opgeleid zijn. Dat komt door de enorme kosten van de opvang." Ook een dagje uit kan aardig in de papieren gaan lopen, zeker als de kinderen wat ouder zijn. „Even met z'n allen een dagje naar de dierentuin kost je een flinke smak LELYSTAD In vakantiepark Eigen Wijze in Bant is een zeldzame gaap geboren. De moeder van het gaapje is een schaap (ooi) en de vader een bok (geit). De gaap heeft de vacht en de hoorntjes van zijn vader en de kop en staart van zijn moeder. Een an dere zeldzame variant is de scheit. Dat is het gevolg als een geiten vrouwtje (sik) en een mannetjes schaap (ram) paren. De gaap met zijn moeder. SAMSUNG 82 cm Full HD LED-TV UE32C5100. Met 1920 x 1080 pixels, 100HzCMR,DVB-Ci+tuner, Edge LED, USB voor foto/film en 4x HDMI. Geschikt voor Ziggo en Digitenne SAMSUNG HP all-in-one printer 2050 deskjet. Printen, scanner en kopiëren. Print 20 ppm ir zwart en 16 ppm in kleur. Scan nen tot 1200 dpi. Me USB 2.0. Compact Van experts kun je meer verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5