221 zeeland 'Een dochter en echtgenoot De eerste examendag: VWO Nederlands: iets 'Tunnelsluiting net als anders' Haperende computers en Telfort zakelijk OpMaat Eén mobiele bundel voor het hele bedrijf miccpn h21*11" mi VI*PCPliilf' Nederlands en Havo Kunst llllddCII llddl IIU vrcsclljll en Management Organisatie. Celstraf geëist tegen oplichter kerk Werkt in je voordeel dinsdag 17 mei 2011 SflMf van 29,40 voor maar door Emile Calon MIDDELBURG - Het gegil ging door merg en been, zo verklaarde kort na het tragisch ongeval een getui ge tegen politieagenten. Het be wuste ongeval vond plaats op 1 september 2010 op de Baarlandse- zandweg bij 's Gravenhage. Een vrachtwagen sloeg af om het terrein van een uienbedrijf op te rijden. Daarbij kwam die vracht wagen in botsing met een fietsster, een 56-jarige mevrouw uit de ge meente Borsele, die als gevolg van de aanrijding om het leven kwam. Op een vreselijke manier, zo zei de Middelburgse rechtbankvoorzitter G. van Unnik gistermiddag tijdens het strafproces tegen de 24-jarige chauffeur uit Lelystad. De president citeerde uit het getui genverslag van een andere vracht wagenchauffeur die op de bewus te dag ook over die weg reed en stilhield zodat zijn college uit Lely stad de bocht naar het bedrijf kon maken. Volgens hem reed die colle ge stapvoets, hooguit een vijftal ki lometers per uur."'Ik begrijp niet dat met zo'n snelheid een derge lijk ernstig ongeluk kan gebeuren', zei de chauffeur tegen de agenten. Ook andere getuigen zagen het ge beuren, zagen de mevrouw met ge bogen hoofd en in een geel regen pak fietsen, zonder dat ze de draaiende vrachtwagen opmerkte. Toen ze het wel zag, was het te laat. Officier van justitie G. van der Hof stede benadrukte dat die me vrouw geen fout heeft gemaakt. Zij reed op het fietspad en vervolg de haar weg. De vrachtwagen sloeg af en had gewoon voorrang moeten verlenen, aldus de officier. „Een dochter en een echtgenoot missen haar nu vreselijk." Van der Hofstede eiste tegen de chauffeur een werkstraf van tach tig uur en een rijontzegging van een jaar waarvan de helft voor waardelijk. Volgens hem heeft de man onvoorzichtig gereden en heeft hij de vrouw niet gezien om dat mogelijk een gordijntje hem het zicht benam. Raadsman K. de Regter vroeg om alleen een voorwaardelijke straf Hij stelde dat de man door het on geval zelf al genoeg is gestraft. Hij rijdt niet meer in vrachtwagens, omdat hij dat niet meer wil, maar op landbouwvoertuigen. „Hij is al leen maar voorzichtiger gaan rij den." De rechtbank doet op 30 mei uit spraak. mxKavmmmmmmÊtmaefSÊSë door Ben Jansen MIDDELBURG - De NV Westerschel- detunnel is verwonderd over de kritiek van de SP in de Staten van Zeeland op de sluiting van de tun nel van vanavond half negen tot morgenochtend vier uur. De SP vindt de manier waarop het tunnelbedrijf de sluiting kenbaar heeft gemaakt beneden de maat. Weggebruikers zijn volgens de SP onvoldoende geïnformeerd en de bewegwijzering van omleidings routes zou tekortschieten. De verwondering van het tunnel- bedrijf zit 'm in het feit dat elk jaar hetzelfde scenario wordt gevolgd wanneer de tunnel één nacht wordt afgesloten. „We testen die nacht onze calamiteitensyste men", legt een woordvoerder van de NV uit. „Daarvoor is het nodig dat de tunnel volledig buiten ge bruik wordt gesteld. Het is niet mogelijk één tunnelbuis wel open te houden voor het verkeer. Om zo efficiënt mogelijk met deze slui ting om te gaan, voeren we met een groot onderhoud uit, zodat het verkeer er geen last van heeft wanneer we dat op een ander mo ment zouden doen." Voor de aankondiging van de stremmingsnacht bij hulpdien sten, verkeerscentrales en het pu bliek volgt de NV Westerschelde- tunnel al sinds 2003 hetzelfde draaiboek. Dat geldt ook voor de bebording langs toeleidende we gen en om de route via Antwer pen aan te geven. Volgens de woordvoerder is gebleken dat 'slechts een enkeling' voor een ver rassing komt te staan. Daar zit je dan, zwoegend op je allereerste eindexa men. Je maakt de opgaven netjes op de computer. Maar dan, halverwege, valt de computer uit. Weg examen. Weg antwoorden. Begin maar weer opnieuw. Het overkwam gisteren enkele scholieren tijdens het havo-exa men kunst, zo klaagden zij bij scholierenvereniging LAKS. In ver schillende andere gevallen bleek de benodigde kóptelefoon het niet te doen. Volgens klachtencoördina tor Chanine Drijver hadden veel van deze incidenten voorkomen kunnen worden wanneer de scho len het materiaal vooraf hadden ge test. „lammer", meent Drijver. „Voor veel scholieren is dit de 11 11 Milium ■mmwitir MIDDELBURG - Een oud-inwoner (57) van Wemeldinge heeft de Pro testantse Gemeente Wemeldinge voor ruim één ton opgelicht, aldus officier van justitie J. Janssen. Ze eiste gisteren een celstraf van ne gen maanden waarvan drie voor waardelijk tegen hem. Ook moet hij 101.076,78 euro terugbetalen. De man was penningmeester en administrateur van die kerk en be gon volgens de officier in 2003 met het achteroverdrukken van geld. In 2009 kwam zijn fraude uit waarna het kerkbestuur nog gerui me tijd probeerde, aldus de offi cier, om tot een regeling te komen. Volgens raadsman D. Olie draagt de man maar voor een deel van dat bedrag de schuld. Hij stelde dat de kerk alles wat men niet kan verklaren op financieel gebied op hem probeert te verhalen. Ook zou na het bekend worden van zijn fraude de sfeer in het dorp 'grimmig zijn geworden'. „Men kwam dreigend aan de deur, eiste een bekentenis anders zouden er stenen door de ruiten gaan." Uitspraak op 30 mei. door Cornelleke Blok Naam: Marike Abrahamse Leeftijd: 18 Woonplaats: Sint Laurens School: Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middel burg Examen: Vwo Nederlands Gratis Samsung Galaxy Ace I telfort.nl/zakeiijk 08001707 I En, hoe ging het? Goed! Al was het examen wel iets moeilijker dan ik had gedacht. Er zaten veel moeilijke woorden en open vragen in. Toch was ik als één van de eersten klaar: binnen anderhalf uur. Ik denk dat ik tus sen de 6 en 7 heb gescoord. Ik moet een 5.7 halen om uiteindelijk op een voldoende uit te komen, dus met Nederlands komt het wel goed. Wat was de moeilijkste vraag? In de samenvatting moest je ge volgtrekkingen noemen van de ontwikkelingen in het historisch besef Ik denk dat ze het over con clusies hadden, maar ik kon het heel moeilijk terugvinden. In de andere tekst stond een zin waarin beweerd werd dat 'oorlog de voortzetting is van politiek met andere middelen', maar dat het te genwoordig meer andersom is. Je moest aangeven welke tekortko ming in politieke debatten daaruit kon worden afgeleid. Dat snapte ik niet. Gelukkig was het een meer keuzevraag. Vertel eens eerlijk, hoe heb je je voor bereid? Ik heb drie oefenexamens ge maakt. Dat was het eigenlijk wel. In die oefenexamens haalde ik el ke keer een voldoende, dus ik vond dat ik me wel genoeg had Wat is je meegevallen dit examen? De open vragen waren vrij makke lijk. Er was bijvoorbeeld een opga ve waarin werd gevraagd naar de twee belangrijkste belemmeringen voor het politieke debat. Het ant woord kon je bijna letterlijk uit de tekst overnemen. Ik vond de tek sten ook interessant. Het ging over politiek en over debatten. Die on derwerpen liggen me wel. Wat ga je nu als eerste doen? Even televisie kijken. En daarna ga ik tóch de goede antwoorden checken op internet. Ik heb ze overgeschreven op een kladblaad je. Ik was het eerst niet van plan, omdat de antwoorden op internet natuurlijk onder voorbehoud zijn. Maar ik kan mijn nieuwsgierig heid niet bedwingen. Ik wil gelijk weten hoe ik het gedaan heb. Van avond ga ik alvast Kunst en Wis kunde B leren. Die examens heb ik woensdag. voorbereid. Ik richt me vooral op de vakken waar ik er minder goed voor sta. Vanochtend heb ik extra uitgeslapen, en daarna heb ik ex pres even voor een ander vak ge leerd. Ik probeerde mijn gedach ten te verzetten, zodat ik me niet te druk zou maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56