de klas' NU €3 99750 Cofely haalt al bijna halve ton Roparun binnen zeeland 121 Escalda Unicefloop viert eerste lustrum Zes nieuwe koningen bij schutterclubs Rommelmarkt voor eigen goed doel Proeven van hapjes uit diverse landen Gewonde bij ongeluk in Hulst eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken Verwacht meer. DE HELFT EN DE HELFT IN2013 2 Jaar 0% rente. 14% orde te houden. De leerlingen wa ren zeventien en achttien jaar, ik was pas twintig. Daarbij was de mentaliteit van de leerlingen an ders dan ik in België gewend was. In Nederland was alles veel vrijer." Piessens liet Bergen op Zoom achter zich en heroriënteer de zich. „Ik volgde een cur- shs Engels voor gevorderden. De cursusleider haalde mij over om toch eens te komen praten op het Petrus Hondius, omdat er een va cature was. Ik ben er, gelukkig, nooit meer weggeraakt." De technische vakken bleven haar trekken, ook in onderwijsland. „Ik ben bijvoorbeeld heel trots op de verbouwing van onze 'technische vleugel', die vorig jaar werd afge rond. Als ik in die lokalen rond loop, voel ik mij helemaal thuis. Na de fusie met De Vaart (lts) ben ik in de directie gekomen. In die rol voel ik mij prima, maar ik mis wel het contact met de leerlingen. In het begin kende je de kinderen nog wel. En zij jou. Maar van lie verlee werd ik toch steeds meer 'die mevrouw op afstand'. Ik heb op een gegeven moment serieus overwogen om weer voor de klas te gaan staan." Piessens deed het niet. „Ik zag dat heel kundige leeftijdsgenoten op een gegeven moment vanwege het leeftijdsverschil geen klik meer met de leerlingen hadden. En die hebben echt geen medelijden met je, leerlingen voelen dat feilloos aan." Dat is nu zo, maar vroeger was het niet anders, benadrukt ze. „Vroeger spraken ze ook al over wat 'de jeugd van tegenwoordig' al lemaal maar deed. De mentaliteit is wél veranderd. Er is minder steun van ouders. Waar kinderen vroeger thuis meteen een standje kregen als ze zich op school had den misdragen, zie je nu eerder ouders naar school komen om ver haal te halen. Maar begrijp me goed, het heeft ook een positieve kant. Leerlingen durven eerder uit te komen voor hun daden. Vroe ger was dat anders. Dan hield je je mond, al was het alleen maar om ervoor te zorgen dat je thuis niet op je kop kreeg." Betty Piessens neemt donderdag van 15.30 tot 17.30 uur afscheid met een receptie bij De Rede in Terneuzen. TERNEUZEN - Het bedrijf Cofely Zuidwest, gevestigd op de Axelse Vlakte, heeft al zo'n 45 mille inge zameld voor de estafetteloop Ro parun. De loop wordt gehouden voor palliatieve zorg voor kanker patiënten. Acht medewerkers van Cofely lo pen non-stop, in estafetteverband, van Parijs naar Rotterdam. Ze wor den ondersteund door een team van vijftien, onder wie zes fietsers, begeleiders. Cofely verwacht de kaap van een halve ton sponsorin komsten te kunnen ronden. Het bedrijf verloot op Vestrock een elektrische scooter en hoopt via een groot aantal verkochte loten de opbrengst sterk te laten stijgen. dinsdag 17 mei 2011 Z BRESKENS Escalda, koepel van openbare basis scholen in het westen, houdt mor gen de vijfde Unicefloop. Meedoen kost 2 euro voor kinderen en 4 eu ro voor volwassenen. De kinderen beginnen om 17.45 uur en lopen 400, 600, 1000 of 1500 meter. Vol wassenen lopen, vanaf 19.00 uur, 2,5, 5, of 7,5 kilometer. Start is bij pavil joen 't Halve Maentje bij Breskens. De opbrengst gaat naar Unicef. ZEEUWS-VLAANDEREN Diverse Zeeuws-Vlaamse schutter clubs hielden onlangs hun konings- schietingen op de staande wip. De winnaars en heersende vorsten zijn: Eric Merckx (Sint Jan, Sint Jan steen), Piet Steijaert (Friezen, Graauw), Werner Nijt (Sint Sebasti- aan, Zuiddorpe), Emiel de Letter (Sint Sebastiaan, Koewacht), Wer ner van Osselaer (Westerschelde, Terneuzen) en Peter Raes (Sint Se bastiaan, Westdorpe). SINT JANSTEEN De leerlingen van basisschool In- ghelosenberghe houden morgen, op hun vrije woensdagmiddag, een rommelmarkt. De tweedehands, nog goed bruikbare spulletjes, lig gen vanaf 14.30 uur op hun voorde ligst uitgestald op de speelplaats om veel kopers te lokken. Een ge deelte van de opbrengst vloeit in de kas van de ouderraad voor leuke activiteiten voor de leerlingen. AXEL PKN-Axel houdt öp Hemelvaarts dag voor de derde keer het Prove- ment bij de kerk in de Koestraat. Tijdens een culinaire reis kunnen bezoekers van 12.00 tot 16.50 uur hapjes uit diverse landen proeven, gemaakt en opgediend door vrij willigers. Mensen kunnen tegen een geringe vergoeding gerechtjes kopen. Ook is er een tweedehands boekenmarkt. De opbrengst is voor de kerk én voor een goed doel. HULST - Overstekende eenden waren gisterochtend de oorzaak van een on geluk in de Dullaertstraat in Hulst. Een automobilist remde voor de dieren, waarna een achter hem rijdende bestuurder van een busje, een 43-jarige Middelburger, niet op tijd kon remmen. Een kop-staartbotsing volgde. Om dat de bijrijdster van de voorste auto klaagde over pijn in de nek en tintelin gen in de handen, werden ambulance en brandweer opgeroepen. De vrouw werd uit de auto geknipt en overgebracht naar het ziekenhuis. Over de ernst van haar verwondingen was gisteren nog niets bekend. Er was geen alcohol in het spel. foto Camile Schelstraete Na 2 jaar kunt u gebruik maken van hot doorlopend krediet met een cllectiel rentepercentage van 5,9% (op basis van de huidige rentestand) Voor de voorwaarden verwijzen wij u naar de brochure, Gcnourndo prijzen zgn mcl BTW en BPM on owl kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbiidiage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van do standaarduitvoenng Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling en doorlopend ki ediet van Hyundai Financial Services Hyundai Financial Services bemiddelt in financiering van Alpha Credit Nederland I Veigunmngnrnmer 120125181. Toesting en registratie bij bet GKII te Tiel Pbjs- en rentewijzigingen voorbehouden Prospectus verknrgbaar via wwwhyondar nL Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 - 5,5 (1/100 km) 21,7 -18,2 (km/l); C02 - emissie: 108 - gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van standaarduitvoenng. fnurgielabel en wegcnbelastingviiistclling is afhankelgk van de verkrijgbar uitvoering Ache is alleen geldig op de Hyundai ilO Hyundai i20. Hyundai i30 en Hyundai iHO CW en geldt op de consumentenprijs excl opties, accessoires en overige kosten Betaling 2e helfl uiterlijk 2 jaar na rcgistrntieiiatum. Geldt niet op acticmndellen. Voor de voorwaarden verwijzen wij raar de brochuio. Druk- en zetfouten voorbehouden Actie geldig mei dalurn koopovereenkomst vanal 15 april 2011 met een uiterste registratiedatum van 30 |uni 2011Viaag uw dealer naar de voorwaarden. 129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200. CM^T) nEW KrJy THinKiriG. nEW HYUnDRI POSSIBILITIES. Rij de nieuwe Hyundai i10 voor j en betaal de rest rentevrij ov< Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kanèen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij? www.hyundai.nl JAAR DRIEDUBBELE GARANTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55