Piratenfeest Zwakke plekken van kustversterkingswerken 'Ja, we hebben een beestje gevangen' Verborgen tuin dit weekend te bezoeken Anton Luitjens (61) plotseling overleden Kunstcollectief laat werk zien in Podium Lezing over toekomst toerisme Waterdunen dinsdag 17 mei 2011 Waterschap Scheldestromen viert woensdag 1 juni het gereedkomen van de werkzaamheden met een piratenfeest bij strandpaviljoen De Molen. Dat begint om 14.00 uur. Dijkgraaf Toine Poppelaars speelt een bijzondere rol. De kustwerken bij de Zwarte Polder werden uitgevoerd op de tweede van vijf 'zwakke plekken' die Scheldestromen aanpakt. Vorig jaar kwam een kustvak bij Groede gereed. Breskens, Cadzand en Waterdunen volgen nog. BIERVLIET In hartje Biervliet, aan de Singel 22-24, ligt een verborgen tuin. In het weekend van 21 en 22 mei kun nen tuinliefhebbers er van 10.00 Waterschapvoorlichter Emilie Sturm (links) vertelt collega Nanda Pompen over de omgeving op het nieuwe uitzichtpunt. foto Peter Nicolai AXEL Anton Luitjens (61), oud-eigenaar van het Albert Heijn-fïliaal in Axel en jarenlang het gezicht van onder nemersvereniging Axclusief, is za terdag plotseling overleden. Hij kreeg tijdens het fietsen een hartstilstand. Luitjens, geboren in Emmen, kwam ruim twintig jaar geleden naar Axel. Hij heeft, aldus het bestuur van Axclusief, heel veel voor Axel betekend. Zijn zoon Daniël nam vorig jaar de leiding van de AH-vestiging over en zijn dochter Barbara van de Etos. tot 17.00 uur een kijkje komen ne men. De toegang is 2,50 euro inclu sief een ffuitdrankje. Opvallend in deze tuin zijn de volwassen bomen en heesters die door hun filtering van het licht de tuin een speciale sfeer geven. www.singelhof.com ZAAMSLAG Het Kunstcollectief Zaamslag viert het vijfjarig bestaan met een expo sitie in Het Podium, van 16 tot en met 25 juni. Bezoekers treffen een gevarieerd scala aan kunstwerken van tien kunstenaars. Een speciale bijdrage wordt geleverd door 14 kinderen van de Tjasker die hun werk tonen. De leden van het kunstcollectief stellen ieder een werkje beschikbaar dat wordt ver loot. Info 0115-432336 of 431323. GROEDE Medewerker Gert-Jan Buth van Het Zeeuwse Landschap houdt vrijdag vanaf 20.00 uur in de Grote Kerk van Groede een lezing over het toe komstige Waterdunen en het Kust- lab. Buth blikt vooruit op de (ex ploitatiemogelijkheden voor estua- riene natuur en eco-toerisme. De lezing is een initiatief van de Werk groep die is opgericht om vooral op kansen in plaats van bedreigin gen van Waterdunen te wijzen. Nikki (I) en Amelie van groep 5 van basisschool De Nobelhorst kijken ge spannen toe of er iets in hun schepnetje zit. foto Peter Nicolai Vlieistraat 15, Tcmcuzcn Tel 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Eugène Verstraeten hulst - Uiterst geconcentreerd kijkt het groepje kinderen naar het netje dat uit het water wordt ge tild. Tussen de meegeschepte mod der beweegt iets. „Ja", klinkt het triomfantelijk. „We hebben een beestje gevangen." Het is een wa tersalamander, die zich die middag nog wel een paar keer zou laten verschalken. Immers, de poel nabij de Hulster Liniedijk is door de droogte zo ondiep dat er bijna niet te ontsnappen valt aan de schep netten die door het water zwie pen. Telkens wordt de buit aan dachtig bekeken: een kikkervisje, watervlooien, torretjes. De kinderen uit groep 5 van basis school de Nobelhorst uit Hulst wa ren gisteren de eerste deelnemers aan het amfibieënproject van Na tuur Zo. De komende weken gaan in totaal 18 basisscholen in Zeeuws- Vlaanderen amfibieën en andere waterdiertjes inventarise ren in tien verschillende watertjes en poelen. In Oost Zeeuws-Vlaan- deren gebeurt dat onder leiding van gids Cathy Boogaard. „Kinde ren die zo'n poel zien hebben vaak geen idee wat er in leeft", zegt ze. „Onder het wateroppervlak gaat een hele wereld schuil." De kinderen voeren in groepjes al lerlei opdrachten uit. Boogaard: „Het gaat er natuurlijk om dat ze iets opsteken, maar het plezier is ook heel belangrijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53