Zwembad Onderdak voert zeeland 121 IN 2013 #3 99750 NIET FRIS Sportpunt Zeeland pleit voor landelijke aanpak Dijkhuis werd verbod op onderbroeken in uiteindelijk twee keer zo groot door Frank van Cooten Beginnen in konijnenhotel, eindigen als dis Vergeefse zoektocht naar parachutist €1141 DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. Rij de nieuwe Hyundai i10 voor Verwacht meer. uk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken dinsdag 17 mei 2011 en Joeri Wisse Ze zochten iets waaraan ze niet veel meer hoefden te doen. Toch 'vielen' Martin van der Heijden en zijn voormalige echtgenote in 1992 voor een dijkhuis in de buurt schap Beldert dat weliswaar gro tendeels was verbouwd door de aannemer die het opkocht, maar niet afgewerkt. „De klus werd niet afgemaakt omdat de aannemer fail liet ging. Gelukkig ging het om de tails, zoals het afwerken van de elektrische installatie." Geen de tails waren de klussen die het echt paar liet uitvoeren toen ze reeds in het pand woonden. „We hebben flink verbouwd. Zo werd het huis twee keer zo groot door een aan passing van de bovenverdieping waarbij vier slaapkamers werden gecreëerd." Ook is de woning in middels aangesloten op de riole ring en het aardgasnet. „Vroeger was er een septictank en kookten we op butagas." GOES/ZIERIKZEE - Bedrijfsleider Jean-Paul Lancee van Sportpunt Zeeland in Goes pleit voor een lan delijk onderbroekenverbod in zwembaden. Ook Onderdak in Zie- rikzee onderneemt actie tegen de 'onhygiënische' modetrend. Manager Marco Reedijk van het Zierikzeese zwembad constateert dat het dragen van een boxershort onder een lange zwembroek bij steeds meer jongens de gewoonte is. „Het loopt uit de klauwen. Eerst waren het de oudere, stoere jongens. Nu dragen ook de school kinderen van de basisscholen on derbroeken onder hun zwem broek." Reedijk gruwt van de trend. „De meesten houden hun ondergoed aan waar ze de vorige nacht in geslapen hebben. Dat is puur onhygiënisch. En ik vind het gewoon een smerig zicht. Om ie dereen te laten zien welk merk het is, hangt de zwembroek op hun knieën", schetst hij de trend. Voor het nieuwe schooljaar schrijft Reedijk een brief aan de ba sisscholen om het dragen van een onderbroek in het bad te verbie den. Andere gasten van Onderdak worden via een waarschuwing bij de ingang op de hoogte gesteld van het 'onderbroekenverbod'. Ook in andere zwembaden is de trend niet meer toegestaan, maar handhaven is vaak een heel gedoe, constateert Nelie Wilcox van zwembad Den Inkel in Kruinin- gen. „Het onderbroekenverbod zorgt vaak voor hele pittige discus sies met de pubers. Bij de ingang en bij de kassa hangen twee brie ven met de mededeling dat het dragen van een onderbroek in het zwembad vanuit hygiënisch oog punt niet is toegestaan. De pubers weten dus dat het niet mag, maar toch is het vaak een heel gedoe. Een landelijk verbod is daarom geen slecht idee." Ko Stoutjesdijk van zwembaden De Spetter op Tholen en De Hae- stinge in Sint-Maartensdijk be grijpt best dat pubers dergelijk ge drag vertonen, maar ook in 'zijn' zwembaden is het dragen van een boxer onder de zwembroek taboe. Een landelijk verbod vindt hij ech ter wat ver gaan. „Onze medewer kers slagen er meestal in de jeugd ervan te overtuigen dat het dragen van een onderbroek onder de zwembroek niet fris is om mee te zwemmen. Trekken ze de onder broek vervolgens toch niet uit, dan mogen ze niet zwemmen." Bij Sportpunt Zeeland is het ver bod wat afgezwakt. „Toezicht in de drukke maanden is toch vaak het probleem. Het gaat om het ma ken van keuzes. Op de kleintjes let ten of op de onderbroeken. Onze medewerkers kiezen dan toch voor het eerste. Daarom is een lan delijk verbod een goed middel." Hij verzorgt ze goed, maar ook ten aanzien van zijn konij nen is Martin van der Heijden een 'klassiek buitenmens'. Want de dieren, waarvoor hij in de polder zuring en paardensla plukt en een houten 'hotel' timmerde waarin ze een sprintje kunnen trekken, eindigen als kerstdis. „Heel gebrui kelijk hier in Dreischor", weet de oud Schiedammer die nooit meer weg wil van Schouwen-Duive- land. Hij begon konijnen te fok ken nadat hij dit vlees met Kerst bij een vriend kreeg voorgescho teld. „Het was zo lekker dat ik het ook wilde bereiden." Maar het 'ver se' konijnenvlees in de supermarkt bleek ingevroren uit China te ko men zonder adequate controle op medicijnen en voeding. Toen dacht ik: 'Dan fok ik zelf wel." STELLENDAM - Brandweerlieden en reddingswerkers van de KNRM-posten in Stellendam en Dordrecht hebben vergeefs ge zocht naar een vermiste parachu tist rond de Haringvlietbrug. Zaterdagavond om 22.00 uur sloeg het Kustwachtcentrum alarm. Vol gens de KRNM werd de hele west kant van de brug afgezocht maar niets gevonden. Mede omdat er geen meldingen waren van vermis te personen en op de vliegvelden niets bekend was van een vliegbe weging boven het Haringvliet is de actie in overleg met het Kustwacht centrum afgeblazen. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 - 5,5 (1/100 kml 21,7 -18,2 (km/I); CO2 - emissie: 108 - 129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE ROTERIJ 22, TEL. 0111 - 658042. hew \JrJ/J THinKino. hew HYUflDfll possibilities. www.hyundai.nl Bl JAAR DfiJ£DUBS£L£ GARANTIE Genoemde prijzen zijn mcl BTW en BPM en excl. koslen rijklaar maken, lakioeslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van slandaarduitvocring Energielabel en wegenbelasiingvrijsiclling ts afhankelijk van de verkrijgbare uilvoering. Aclie is alleen geldig op de Hyundai ilO, Hyundai 120, Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl opties, accessoires err overige kosten Betaling 2e Na 2 jaar kunt u gebruik maken van het doorlopend krediet met een effectief rentepercentage van 5.9% (op basis van de huidige rentestand). Voor de voorwaarden verwijzen wiju naar de brochure Genoemde 'ie"' uiterlijk 2 jaar na rcgistratiedatum Geldt niet op actiemodellen Voor de voorwaarden verwgzcn wi| naar de prijzen zijn ïnd. BTW en BPM en excl kosten rijklaar maken, lakioeslag en vwwijdenngsbiidrage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaarduitvoer mg Oil aanbod betreft een uitgestelde betaling- brochure. Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 april 2011 met een en doorlopend krediet van Hyundai Financial Services Hyundai fmancial Services bemiddelt in financiering van Alpha Credit Nederland (Vetgunningnmmer 12012518). Toestmg en registratie bij hel BkR te Tiet uiterste registratiedatum van 30 juni 7011 Vraag uw dealer naar de voorwaarden. Prijs- en renfewijzigingen voorbehouden Prospectus verkrijgbaar via wwwhyundai nl Aankoopprijs Aanbetaling/ inruil (50%) Kredietlimiet Termijnbedrag per maand Effectieve rente op jaarbasis Looptijd in maanden Kted.et- vergoeding Totale prijs van liet krediet Hyundai ilO €7,995,00 €3.997,50 3.997.50 €0,00 0,0% 24 €0,00 €3.997.50 NU Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto ar voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie.. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kansen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij? KJ a ^J ^J i j en betaal de rest rentevrij óver 2 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45