'Heerlijk op mijn fietsje door de polder' NACHTMODE 20% 2oI zeeland livera LlNDESSA Elk dorp op Schouwen-Duiveland heeft zijn eigen sfeer en geschiedenis. In deze serie vertellen mensen hoe ze het vinden om er te wonen. Haventje KORTING Muntautomaat in Veere niet toegestaan dinsdag 17 mei 2011 DORPELING Waar tegenwoordig Houtzagerij Dreischor is gevestigd (voorheen Beuzen berg) bevond zich vroeger een Dijk- waterhaventje waar goederen werden overgeslagen. Op een foto van voor 1953, die Martin van der Heij den bezitis ook de pijp van het gemaal zichtbaar dat water vanuit de sloten in het Dijkwater pompte. door Marijke Vael Hij werd geboren in Utrecht en werkte een groot deel van zijn leven in Schie dam als hypotheek adviseur. Maar in zijn hart is hij een plattelandsmens. Dat merkte Martin van der Heij den toen hij begin jaren negentig tijdens een vakantie op Schou wen-Duiveland in een impuls een huis kocht in de buurtschap Bel- dert nabij Dreischor. „Terwijl we door Zierikzee wandelden zagen mijn vrouw en ik in de etalage van een makelaar de foto en beschrij ving van dit huis." Daar bleef het niet bij, want het stel ging ook kijken in Beldert en Dreischor. En hoewel het dijkhuis niet was aangesloten op riolering of aardgas en de elektriciteitsdra den uit de wandcontactdozen sta ken omdat de aannemer die het pand opkocht, failliet ging, vestig de het stel zich enkele maanden la ter in het huis. Ze hebben er nooit spijt van gekregen. Martin: „Het is hier zo heerlijk rus tig en ruim. In Schiedam hadden we een balkonnetje van een paar vierkante meter en lagen we hutje mutje op het strand wanneer we naar Hoek van Holland gingen. Hier zijn bossen, zee en strand vlakbij en is het veel minder druk, terwijl bij ons huis een hele lap ei gen grond hoort." Grond, waar de sla, bietjes en aard appelen van de voormalige Schie dammer in keurige rijtjes de grond uitkomen en acht Vlaamse reuzen een sprintje trekken in het konij nenhotel dat hij zelf timmerde in het knutselhok achter het huis. Naast dat hok rookt de 6i-jarige vutter, die inmiddels gescheiden is, paling in zelfgemaakte rook- ovens en droogbakken. Het is duidelijk dat hij Beldert nog net zo geweldig vindt als toen hij er in 1993 kwam wonen. „Het be valt me hier buitengewoon. Als ik op mijn fietsje door de polders rijdt om zuring en paardensla te plukken voor de konijnen ben ik helemaal in mijn element." De buurtschap Beldert omvat zes huizen, een houtzagerij en een be drijf in tweedehands auto's. Mar tin woont inmiddels 18 jaar in de buurtschap, het langste van de hui dige bewoners van Beldert. Hij somt op wie er in deze panden wo nen. „Vroeger was er onderling veel con tact. We dronken koffie bij elkaar in de min of hielden een buurtbar becue. Maar dat is minder gewor den. We gaan nog goed met elkaar om, maar treffen elkaar de laatste tijd vooral in het gemeentehuis bij de burgemeester of de Dienst Handhaving." Daar komen de inwoners van Bel dert vanwege overlast, veroorzaakt door de nieuwe eigenaar van de houtzagerij in hun buurtschap. „Het is het enige dat sinds enkele jaren het woongenot hier ver stoort. Daarom hebben we als buurtbewoners een rechtszaak aan gespannen." Afgezien van zijn directe buren in Beldert kent Martin in het dorp Dreischor, dat tegen de buurt schap aanligt, niet veel mensen persoonlijk. „Toen we hier kwa men wonen was in Dreischor nog een bakker, slager en de kleine su permarkt van Van Dixhoorn waar je van alles kon krijgen. Zelfs het café is er nu niet meer en het res taurantje werd woonhuis. Er zijn alleen nog twee pensions. Wan neer je wat wilt drinken ben je aangewezen op het dorpshuis. Maar dat vind ik niet zo gezellig." Daarom meldde de buurtschapbe woner zich twee jaar geleden aan als stembureaulid. „Dat vind ik leuk om te doen omdat ik daarbij veel mensen uit het dorp ont moet, die komen stemmen." live life love livera LIVERA.OPRILGROTE MARKT 13. GOES PLEIN 1940 2. MIDDELBURG VEERE - In het stadje Veere past geen kermisachtige attractie als een 'muntpersautomaat'. Eurosco pe Nebemat uit Veldhoven had graag zo'n automaat neergezet bij de Campveerse toren. Maar B en W hebben daar een stokje voor ge stoken. De attractie, die qua uiterlijk veel weg heeft van een kauwgomballen- automaat, zou vooral bedoeld zijn voor toeristen. Je gooit er een euro in, trekt aan een hefboom, en dan rolt er een 'herinneringsmunt' uit met een afbeelding van Veere. Zo iets hoort niet in een historisch vestingstadje, vindt het college. CULTUUR DICHTBIJ Met fantasie is kunst niet zo moeilijk meer. Ali Pankow bezocht De Bewaer- schole: www.pzc.nl/cultuurdichtbij EN VERDER Lees de weblog 'op weg naar Londen 2012' met daarin wetenswaardighe den over Olympische Spelen. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Uit het exploot d.d. 11-05-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoe ke van Bert De Petter, wonend te Boom (B), aan de besloten vennootschap Thymircal B.V., thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats dan wel vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 03-05-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gere- quireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Martin van der Heijden plukt voer voor zijn konijnen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44