zeeland 119 ook een eigen gezicht Lange editie Muziekdag in Renesse itie Muzii Politie zoekt nog naar getuigen van botsing lesauto en fietser Bazaar bij jarige scoutinggroep House festival op Grote Markt Mannenkoor zoekt nieuwe leden Jaarvergadering van BBZ Zierikzee Dierenvriendjes op pad met boswachter Ministerie test cursus voor scootmobielers Symposium voor mensen met multiple sclerose dinsdag 17 mei 2011 S door Esme Soesman RENESSE - Tijdens de Eilandelijke Muziekdag die zaterdag 21 mei wordt gehouden in Renesse krij gen de deelnemende verenigingen een uur om te spelen voor pu bliek. Dat betekent bijna 12 uur lang muziekvertier, rondom de Re- nesser Watermeter. Op twee clubs na doen alle muziekverenigingen op Schouwen-Duiveland aan het evenement mee. De organiserende vereniging Luc- tor et Emergo uit Renesse heeft de gebruikelijke 20-25 speelminuten dit jaar opgerekt tot een uur. Zo dat de muzikanten in plaats van een selectie uit hun repertoire een (nagenoeg) compleet concert kun „Om de andere week zit ik hier in het gemeentehuis in Zierikzee. De andere week werk ik op het kan toor in Goes, maar ook dan ben ik natuurlijk wel telefonisch bereik baar voor mensen uit deze regio", zegt Minnaar. Een belangrijk deel van haar werk is het bij elkaar brengen van men sen die werknemers zoeken en mensen die op zoek zijn naar een baan. Immers: 'werk gaat boven een uitkering' luidt het credo bij de afdeling WIZ. „Als mensen zonder werk komen te zitten en een beroep doen op een uitkering is het belangrijk hen te leren 'out of the box' te den ken", zegt Minnaar. Out of the box? Ze haast zich met een toelich ting: „Jezelf richten buiten de voor de hand liggende kaders, dus niet per se op zoek gaan naar een droombaan." Om een match te kunnen maken tussen vraag en aanbod kijkt Minnaar niet alleen naar diploma's en arbeidservaring. Zij legt ook de nadruk op andere talenten die mensen ontplooien bij hobby's en neven-activiteiten. Vaak immers zijn dat vaardighe den die ook in een baan geïnves teerd kunnen worden. „Het gaat niet alleen om mensen die een beroep doen op een uitke ring, maar ook om Nuggers", vult Dijke aan. Nuggers? Dat klinkt als de naam voor een zoutje? „Nee, dat is de afkorting voor Niet uitke ringsgerechtigden", haast hij zich toe te lichten. Bij de afdeling WIZ worden nou eenmaal veel afkortin gen gebruikt. Minnaar is nu ruim twee maan den actief als jobhunter. Zij heeft zich met veel enthousiasme op dit werk gestort. Zij wil niet te snel op geven in het realiseren van een match. Heel veel conclusies kan zij in zo'n kort tijdsbestek nog niet trekken. Wel stelt zij vast dat het merendeel van de cliënten vijftig plussers zijn. Het aantal mannen en vrouwen blijkt behoorlijk in evenwicht. Vraag en aanbod passen uiteraard niet naadloos op elkaar. „In horeca en schoonmaakbranche is veel vraag naar personeel, maar is er re latiefweinig aanbod. Anderzijds zijn er behoorlijk wat mensen die in de zakelijke dienstverlening en in de financiële markt willen wer ken, maar daar is juist weer min der vraag naar. In de technische richting lukt het vaak sneller om mensen te plaatsen", vertelt Min naar. Met het sluiten van een match tussen werkgever en werk nemer stopt haar bemoeienis nog niet. Zij is immers ook jobcoach, dus begeleidt ze elk proces nog eni ge tijd. In veel gevallen gaat het om tijdelijk werk, maar vaak geeft dit de aanzet tot meer: een tijde lijk contract dat wordt verlengd of tot een permanente overeenkomst wordt omgezet. ziekvereniging voor de organisatie. Het streven is muzikanten bij el kaar te brengen en de muziek bij het publiek te brengen. Die formu le is nog altijd niet achterhaald, meent Kooman. Al is de concur rentie met andere activiteiten in de loop der jaren wel veel groter geworden. „Maar de verenigingen vinden dit leuk en mensen vinden dit leuk. De Eilandelijke Muziek dag gaat nog wel een paar jaar mee." Programma: 10.00 - 11.00 uur: Marching- band Schouwen-Duiveland opent met rondgang en aansluitend stil staand concert. 11.00 - 12.00 uur: Nut Uit spanning Zonnemaire. ZIERIKZEE De mr. Bakkergroep, de scouting groep uit Zierikzee, houdt komen de zaterdag een bazaar. Naast de verkoop van tweedehands spulle tjes vindt ook een curiosaveiling plaats. Kinderen kunnen stok brood bakken op een echt hout vuur. De opbrengst is bestemd voor een nieuw clubhuis. Het hui dige pand is versleten en te klein. De bazaar is van 10.00 - 15.00 uur aan de Van Veenlaan in Zierikzee. GOES Op de Grote Markt in Goes wordt volgende week zaterdag op de ter rassen van de cafés Pubbles, Lam- bik en Nationaal decor het eerste Zeeuwsche House Mafia Outdoor Festival gehouden. Na vier edities in café Pubbles is besloten om het feest naar buiten te brengen. Het gratis festival be gint om 19.00 uur en eindigt om 00.00 uur. Meer informatie op: www.ilovezhm.nl. KORTGENE Het Noord-Bevelands Mannenkoor doet nog één intensieve poging om nieuwe leden te vinden. Lukt dat dit jaar niet, dan ziet het koor geen andere uitweg dan opheffing. Daar mee zou een einde komen aan 52 jaar muziekgeschiedenis op Noord-Beveland. Het koor, onder leiding van Willy den Hollander uit Burgh, zingt bijzondere liede ren, van Noord-Bevelandse oor sprong. Om leden te vinden is in ie der dorp een open repetitie. Bij de Zeeuwse politie heeft zich nog niemand gemeld die getuige is geweest van een voorval, dat afgelo pen vrijdagochtend heeft plaatsge vonden. Daarbij zou een 9-jarige jongen om tien over acht op een ro tonde aangereden zijn door een les auto. De bestuurder zou na het inci dent uitgestapt zijn, de jongen heb ben uitgescholden en vervolgens zijn doorgereden. De politie neemt 12.00 - 13.00 uur: Witte van Haemstede (orkest). 13.00 - 14.00 uur: Con Amore Noordgouwe 14.00 - 15.00 uur: Apollo (or kest) uit Brouwershaven 15.00 - 16.00 uur: Oosterlands Fanfare 16.00 - 16.45 uiir: Slagwerk groep Renesse/Haamstede 16.45 17*30 uur: Apollonia 17.30 -18.30 uur: pauze 18.30 -19.30 uur: Crescendo uit Dreischor 19.30 - 20.30 uur: Kunst en Eer uit Zierikzee 20.30 - 21.30 uur: Luctor et Emergo (orkest) uit Renesse Tussendoor zijn er nog optredens van de drumband Apollo. ZIERIKZEE Bewonersvereniging BBZ Zierik zee houdt morgenavond de leden vergadering. Op de agenda staan o.a. de herinrichting Maarstraat en stadsdistributiecentrum. Aanvan 19.30 uur in gebouw de Driehoek. WESTENSCHOUWEN Kinderen tot en met 10 jaar kun nen zaterdag 21 mei weer op pad met de boswachter. Dan wordt het dierenvriendjespad weer gelopen. Kinderen moeten niet bang zijn vies te worden en de ouders (en honden) mogen ook mee. Aanmelden bij de VW. GOES Het Ministerie van Infrastuctuur en Milieu laat een nieuwe, landelij ke cursus scootmobielrijden testen in Goes. De cursus moet eenheid brengen in de trainingen die gege ven worden. Scootmobielen blij ken vaak betrokken bij verkeerson gevallen. Gebrekkige verkeersken- nis en onbeholpenheid met het voertuig zijn belangrijke oorzaken. Zeeland is proefgebied op initiatief van SMWO en het Platform voor Mensen met een Functiebeperking. de zaak serieus op en hoopt dat zich alsnog getuigen melden, zodat iemand aangehouden kan worden. De jongen fietste volgens de politie over de Scheldestraat en wilde bij de rotonde Laan van Sint Hilaire, Weststraat rechtdoor rijden. Toen hij de rotonde overstak werd hij aangereden. Daar hield de jongen een pijnlijke, blauwe heup aan over. KOUDEKERKE - Mensen met multi ple sclerose kunnen zaterdag 21 mei deelnemen aan het tweede symposium over deze ziekte. Dat vindt plaats in hotel Westduin in Koudekerke en duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Het programma besteedt aandacht aan de behandeling van spastici- teit, aan neuropsychologie, en er zijn workshops over sociale net werken, lichttherapie en sportief bewegen. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij het Patiënten Service Bureau Vlissingen via telefoon 0118-425850 of via email psb.vlissingen@adrz.nl. ren. In dat verband acht Dijke het een groot goed dat het Werkplein De Bevelanden ook op een Schou wen-Duiveland een eigen gezicht heeft in de persoon van Anita Min naar. Zij is sinds 1 maart de zogehe ten jobhunter/jobcoach voor deze gemeente als Werkgeversservice punt De Bevelanden, dat mogelijk binnenkort van naam wijzigt in Werkplein Goes. vraag en aanbod van banen bij elkaar brengt. foto Dirk-Jan Cjeltema nen geven. „De meeste clubs vin den het wel leuk om in Renesse te spelen. Er lopen altijd wel toeris ten rond. Je bent verzekerd van pu bliek", zegt voorzitter Dick Koo man over die opzet. Alweer voor het tweede jaar maakt de Eilandelijke Muziekdag deel uit van de WAK; de Week van de Amateurkunst. Dat heeft als grote voordeel dat de organisa tie mee kan liften met onder meer de publiciteit die aan dit op Schou wen-Duiveland tiendaagse festival gegeven wordt. „Dat bevalt hart stikke goed. Je kunt elkaar zo ver sterken." De Eilandelijke Muziek dag bestaat inmiddels al vele tien tallen jaren. Jaarlijks tekent een an dere Schouwen-Duivelandse mu ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43