Zierikzees echtpaar moet huis uit Werkplein heeft hier i8l zeeland Doorstart Noordhoek Groep Zierikzee is feit Schoolvoetbal OVERLAST Zeeuwland wint kort geding Over vier maanden is de put droog dinsdag 17 mei 2011 fÊk SPORTIEF riL STIJLVOL IMOty MODE B&ft Y.jM plein 1940 middelburg WKk'4 im www.lavooymode.nl zierikzee - De finales van het schoolvoetbaltournooi zijn woens dag. In Zierikzee, op het terrein van voetbalvereniging Mevo, wor den de wedstrijden gespeeld van de jongens li-tallen. De wedstrij den van de jongens 7-tallen zijn in Heinkenszand en de meisjes 7-tal- len spelen in Middelburg. door Piet Kleemans zierikzee - Een echtpaar uit de Kreeftstraat in Zierikzee moet de huurwoning binnen een week ver laten. Dat heeft de rechter beslist. De rechtszaak was aangespannen door woningbouwvereniging Zeeuwland omdat het echtpaar stelselmatig overlast zou veroorza ken. Met het kort geding reageerde Zeeuwland op aanhoudende klach ten uit de buurt over harde mu ziek, brommerlawaai en scheldpar tijen. Druppel die de emmer voor Zeeuwland deed overlopen was een incident tijdens het paasweek einde waarbij het tot een handge meen kwam tussen de vrouw en een buurman. Vorige week'vroeg Zeeuwland in kort geding een rechterlijke uitspraak over de kwes tie. Inzet: huisuitzetting. Tijdens de zitting beschuldigde de met huisuitzetting bedreigde Zie- rikzeese de woningbouwvereni ging van een heksenjacht. Ze zei letterlijk: „ik ben geen dader, maar zierikzee - De doorstart van de Noordhoek Groep is een feit. De investeringsmaatschappij Value En hancement uit Amsterdam neemt een meerderheidsbelang. Daarbij ondersteund door de familie Noordhoek en Hanzevast, eige naar van de Noordhoek Pathfin- der. Het bedrijf wordt voortgezet op de huidige locatie in Zierikzee. Het overgrote deel van het ruim ze ventig mensen tellende personeel blijft in dienst. De verwachting is dat Noordhoek door de kapitaalin jectie en de geplande versterking van het management de specialisti sche kennis op het gebied van Di ving, Subsea IRM, Survey en on derwater equipment verder- kan uitbouwen. De werkzaamheden en voorbereidingen op een aantal recentelijk begonnen projecten worden onveranderd voortgezet. Op dit moment is Noordhoek be trokken bij onder meer de aan bouw van de tweede Coentunnel. mmsmmsm Mededeling aan Certificaathouders van Golfclub Grevelingenhout. Hierbij delen wij u mede dat op: dinsdag 31 mei in 't Durps Uus "de Vanger" te Bruinisse om 19:30 uur, de Algemene Ledenvergadering en Jaarvergadering van Certificaathouders Grevelingenhout Golf BV zal plaatsvinden. U bent van harte welkom. De Directie, Grevelingenhout Golf BV door Ali Pankow Ooit waren er het ar beidsbureau en de uit keringsinstanties. Toen kwam er een CWI (Centrum voor Werk en In komen) en dat veranderde in het UWV-werkbedrijf en nu is er een jobhunter/jobcoach. Het gaat - simpel gezegd - steeds om het vin den van een baan, waarmee men sen zelf hun inkomen verdienen. „Natuurlijk was het een teleurstel ling dat het CWI eind vorig jaar uit het gemeentehuis in Zierikzee moest vertrekken", erkent Rinus Dijke. Hij is hoofd van de afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) van de gemeente Schouwen-Dui- veland. Hij zat niet te wachten op die rijksbezuiniging, maar plaatst er echter wel direct de kantteke ning bij dat de tijden aanzienlijk veranderen. Het overgrote deel van de aanmeldingen gaat tegen woordig via e-mail of fax. Daar is dus geen fysiek kantoor meer voor vereist. Wel van belang blijven na tuurlijk de persoonlijke gesprek ken met mensen die werk zoeken én met ondernemers die mensen zoeken om werk te laten uitvoe- slachtoffer." De raadsman van de vrouw, mr. S. Nijssen, sloot zich daarbij aan met de opmerking dat zijn cliënte zijns inziens volstrekt ten onrechte overal de schuld van krijgt. „Zij krijgt nu steeds de zwar te piet toegeschoven en dat is niet terecht", aldus Nijssen. Raadsvrouwe van Zeeuwland J. Mi kes was niet onder de indruk. Zij stelde dat de schuldvraag voor wat betreft het handgemeen voor Zeeuwland feitelijk niet het belang rijkste is. „Er is een reëel gevaar voor escalatie en daarom wil Zeeuwland dat mevrouw uit de Kreeftstraat vertrekt." Rechter mr. N. van Spronssen oor deelt dat huisuitzetting in dit geval terecht is. Haar vonnis is dat het Zierikzeese echtpaar de woning van Zeeuwland binnen een week moet verlaten. Weigert het stel dan is Zeeuwland gerechtigd een deurwaarder in te schakelen en wordt het een huisuitzetting on der dwang. Advokaat Nijssen van het echtpaar was gisteren niet bereikbaar voor een reactie op het vonnis. Rinus Dijke, hoofd van de afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) en 'jobhunter/jobcoach' Anita Minnaar, die MIDDELBURG - Met een soort onderwaterstofzuiger is gisteren begonnen met het schoonmaken van de bodem van de bouwput aan de Middelburgse Zuidsingel. Als de bodem schoon is, wordt de put verder afgewerkt en het water weggehaald. Wat er daarna met de put gaat gebeuren, is nog niet be kend. Oorspronkelijk zou hier een theater komen, foto door Lex de Meester MEEST GELEZEN -Hengelaars bekeurd Brouwersdam -Zierikzees echtpaar moet huis uit -Geld gestolen uit bedrijf Bruinisse ZEELAND GEBOEKT Verslaggever Jan van Damme schrijft in het weblog over boeken waarin Zeeland aan bod komt. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42