Zeeland PZC t Campus Cultura kost 4,2 miljoen zeeland nu nieuwsflits SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 HUISVESTING Bibliotheek, muziekschool en jeugdtheater in 2013 naar Pontes Pieter Zeeman Doorbrekende asperge is prijswinnende amuse Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! Museumbezoek a'mana'< U|, kijk op A www.omroepzeeland.nl Hink-stap-sprong Dinsdag 17 mei 2011 Werkplein heeft hier ook een eigen gezicht Heerlijk op m'n fietsje toeren door de polder Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZiERIKZEE - Bibliotheek De Stolpe, de Zeeuwse Muziekschool en de Zierikzeese vestiging van de Jeugd- theaterschool Zeeland verhuizen eind 2013 naar de Pontes Pieter Zeemanschool. De gemeente raamt de investering hiervoor op 4,2 miljoen euro. Dat hebben B en W van Schou- wen-Duiveland gisteren bekend ge maakt. Met het plan Campus Cul tura denken B en W de huisves tingsproblemen van deze culturele instellingen te hebben opgelost en bovendien een bijdrage te leveren aan het lenigen van de geldnood bij de Pieter Zeeman. De school moet flink bezuinigen. Huurpenningen van de drie instel lingen zijn daarom welkom. Bij de Pieter Zeeman staat bovendien 4000 vierkante meter ruimte leeg. Weliswaar weet de school de laat ste jaren meer leerlingen te trek ken, maar op termijn neemt door vergrijzing het leerlingenpoten- tieel af. B en W noemen het in stand houden van het voortgezet onderwijs 'een primaire noodzaak voor de leefbaarheid van de ge meente'. School en culturele instellingen vullen elkaar aan in het plan Cam pus Cultura. Zo kan de muziek school de muzieklessen aan de Pontes verzorgen, komt er eên theatercafé als leerbedrijf van het jeugdtheater en kan de media theek van de Pieter Zeeman wor den opgenomen in de bibliotheek. „Daarmee lopen de binnenschool- se activiteiten naadloos over in de buitenschoolse", aldus B en W. Het gemeentebestuur zegt verder dat in de huidige situatie de huis vesting van bibliotheek en muziek school hoe dan ook geld gaan kos ten. Leegstand bij de Pontes leidt - als niets wordt ondernomen - tot een 'onhoudbare financiële situa tie voor de Pontes Pieter Zeeman.' B en W leggen Campus Cultura eind juni voor aan de gemeente raad. Is die positief, dan kan in de begrotingsraad van november wor den beslist over de investering van 4,2 miljoen. Als ales goed gaat, kan eind 2013 dan de Campus Cultura van start. Met het onderbrengen van bieb, muziek-, en theaterschool zijn nog niet alle culturele instellingen goed ondergebracht. Centree blijft aangewezen op de Nieuwe Kerk en poppodium Brogum blijft in de oude boerderij aan de Julia- nastraat. 5. ZIERIKZEE - Een klein terracotta bloempotje met daarin iets wat op aarde lijkt en een as pergepunt die het koppie net boven de grond uitsteekt. Het is de winnende amuse in de ze vende asperge-amusewedstrijd die gisteren werd georganiseerd door restaurant De Zee- landbrug in Zierikzee. Het gerechtje is ge maakt door Martijn van der Walle, van restau rant De keuken van Martijn in Vlissingen. Van der Walle was zeer vereerd. „Het was voor mij de eerste keer dat ik aan zo'n wedstrijd mee doe en dan gelijk winnen." Het team Smaek, van restaurant Smaek in Renesse ein digde op de tweede plaats en Merel Thomas sen van bistro Sharlot uit Ulvenhout werd der de. foto Dirk-Jan Gjeltema aan rrs 5 Tip? redactie@pzc.nl ouwerkerk - Deelnemers aan de fietstocht in het kader van het ben- efiets-evenement kunnen na af loop van de tocht gratis naar het Watersnoodmuseum. Benefiets vindt zaterdag plaats en is een ini tiatief van de rotary Zierikzee. De opbrengst van het evenement gaat naar een elektrische rolstoelfiets voor het Gors. Naast een fietstocht is er ook een spinningmarathon en 2e-hands fietsverkoop. Niet dat de verveling toesloeg op die maandagmiddag, maar die drie he ren van het Middelburgse kantoor be sloten een boom op te zetten over at letiek en de hink-stap-sprong. Er kwamen veel zaken aan de orde. Va riërend van het eerste afzetbeen, de beste manier om de hink te beginnen tot hoe de sprong in te zetten. Na eni ge tijd trachtte een van de medewer kers het eens voor te doen. Het was hilarisch om te zien. De discussie bleef echter over welk been het afzet been zou moeten zijn. Maar on danks de wat wankele demonstratie, waarbij de boekenkast een goed hou vast bleek, bleef hij wel ongedeerd. Ditmaal. Het volgende gespreksonderwerp was namelijk speerwerpen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41