zeeland 119 op het Veerse Meer te vissen' Nachtwandeltocht van BoZ naar Vlissingen Ook Kapelse raad op internet te volgen Rommelmarkt voor kerk in loodsen Gemeente vervangt kozijnen gebouwen Caivljn raimen CDA Borsele wil inzage contract zwerfafval op met boerderij De Schaapskooi ivw.eetkamermiddelburg.nl VLISSINGEN Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt de vijfde Ken- nedymars, een nachttocht Bergen op Zoom - Vlissingen, in de nacht van 28 op 29 mei. Om 24.00 uur be gint de 75 km lange tocht in Café De Raayberg in Bergen op Zoom. In rustplaats Hansweert wordt om 5.30 uur gestart voor de laatste 45 kilometer. Op de Vlissingse boule vards is de finish. Informatie: oii8-464753/wsvdvt@zeelandnet.nl. KAPELLE In navolging van onder meer Goes en Borsele zijn nu ook de raadsver gaderingen van de gemeente Kapel- Ie te volgen op internet. Handig voor wie niet naar de raads vergadering kan komen of slechts belangstelling heeft voor een punt je op de agenda. Ook zijn vorige raadsvergaderingen na te luisteren op www.kapelle.nl. Kies Bestuur en organisatie en daarna Audiover- slagen raad. HEINKENSZAND De loodsen aan de Heinkenszand- seweg 55 staan zaterdag 28 mei weer vol met huishoudelijke en elektrische apparaten, speelgoed, boeken, planten en meubilair. De ze grote overdekte rommelmarkt is ten behoeve van de Protestantse Kerk in Heinkenszand. Er is verder onder meer een verkoop bij opbod en een stand van de wereldwinkel. De markt is van 08.30 tot 12.00 uur. KAPELLE De gemeente Kapelle trekt 145.000 euro uit voor de vervanging van ko zijnen in gemeenschapscentrum De Vroone in Kapelle, het dorps huis in Schore en speel-o-theek De Schatkist in Kapelle. De kozijnen verkeren in een slechte staat en ver vanging kan de energielasten druk ken, zo beargumenteert het college van B8tW. De raad bespreekt het voorstel in de besluitvormende ver gadering van 24 mei. Rinus den Engelsman, hier tijdens een wedstrijd in 1992, is al zo lang de club bestaat penningmeester. Binnenkort legt hij zijn functie na vijftig jaar neer. krabbendijke - Leerlingen van het Calvijn College ruimen donderdag het zwerfafval op rondom de school aan de Appelstraat in Krab bendijke. Twee groepen leerlingen uit klas t doen dat samen met medewerkers van de afdeling gemeentewerken van de gemeente Reimerswaal. Ze maken de Westelijke Parallel weg schoon, de omgeving rond de school en vervolgens onder meer rond de muziektent in het dorp. De leerlingen zijn tussen 10.15 en 11.30 uur op pad, met hesjes aan van Nederland schoon, vuilniszak ken en prikkers. Leerlingen vragen buurtbewoners wat zij vinden van deze actie. door Frank van Cooten heinkenszand - De CDA-fractie in de gemeente Borsele wil inzage in het contract tussen Stichting De Zeeuwse Schaapskudde en scha penboerderij De Schaapskooi. Deze boerderij heeft de kudde overgenomen van de stichting en inmiddels vervangen door Zeeuw se melkschapen. „Het begrazen van de dijken, het schaapscheerdersfeest en het be zoekerscentrum moeten gewaar borgd blijven. We kennen in de in houd van de overeenkomst niet. We willen weten of deze drie za ken in het contract zijn gewaar borgd", zegt fractievoorzitter Ad Schenk. De gemeenteraad heeft weliswaar niet zo veel te zeggen over de schaapskudde, maar wel over de subsidies die destijds zijn gegeven aan bijvoorbeeld het bezoekerscen trum, vult partijgenoot Krijn van der Maas aan. Ronald van de Vij ver (D66) wil weten of de subsi dies destijds onder bepaalde voor waarden zijn gegeven. Met andere woorden, staan die onder druk nu dit gebouw is overgedragen aan een commerciële partij. De gemeenteraad is het er wel over eens dat de gang van zaken niet bepaald de schoonheidsprijs heeft verdiend. „Het grootste pro bleem is de communicatie en de transparantie. Er is te weinig reke ning gehouden met de vrijwilli gers. We moeten echter toch accep teren dat de schaapskooi en de kudde op een andere manier wordt voortgezet", zegt Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele). Deze verandering hoeft geen ver slechtering te zijn, vindt Arno Wit kam (PvdA). De vrijwilligers heb ben echter weinig hoop. „Deskun digen zeggen dat melkschapen geen dijken kunnen begrazen. We vrezen dat er tegen het einde van dit jaar helemaal geen schapen meer te zien zijn." dinsdag 17 mei 2011 B Visserij- en hengelsportvereniging De Zandkreek uit Wolphaartsdijk heeft een eigen sportvissershaven, rechts onderaan op de foto. houdt De Zandkreek nog elk jaar een hengelwedstrijd voor deze groep. Daar komen doorgaans zo'n twintig kinderen op af Voorzitter Stroo is positief over de toekomst. „Het ledental ligt welis waar een stuk lager dan tijdens de hoogtijdagen, maar het blijft al ja ren stabiel", zegt hij. „Er zijn in het verleden genoeg visclubs opge heven, maar wij zijn nog altijd een bloeiende vereniging." Een grote wens van de club is dat er in de toekomst weer wedstrij den gehouden kunnen worden op het Veerse Meer. In de loop der ja ren werd de visstand - met name de paling en forel - daar zo slecht dat de club op andere locaties is gaan vissen. „Maar zes jaar gele den is er een doorlaatsluis aange legd in de Zandkreekdam om de verversing van het water in het Veerse Meer te stimuleren", zegt de voorzitter. „Dat geeft nieuwe mogelijkheden voor zoutwatervis- sen als schol, bot, tong, wijting en foto's De Zandkreek haring. We hopen dus op betere tijden, maar het heeft tijd nodig." Het vijftigjarig bestaan van de vereni ging wordt gevierd met een feestavond op 3 juni en een jubileumwedstrijd op 2 juli. Verder heeft voorzitter Han Stroo een dik boek samengesteld over de geschiedenis van de vereniging. Nieuw; Kja Picanto v.a. C 7.995, A-label - 1%°o bijtelling - Uit voorraad AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl Dag wegenbelasting! Dag BPM! Hallo 7 jaar garantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35