Zeeland PZC Onderbroek taboe in zwembaden zeeland nu nieuwsflits BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 NIET FRIS Bedrijfsleider Sportpunt Zeeland in Goes pleit voor een landelijk verbod Eerste woningen Waterstad Goese Schans krijgen vorm House festival op Grote Markt almanak Hink-stap-sprong Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! |g| kijk op ft www.omroepzeeland.nl Dinsdag 17 mei 2011 Leden jubilerende visclub houden niet van overdreven luxe sgEseMsseasHgggx 17 Volgens tante Cor (105) mag de PvdA wat strijdvaardiger worden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten goes - Bedrijfsleider Jean-Paul Lancee van Sportpunt Zeeland in Goes pleit voor een landelijk on derbroekenverbod in zwembaden. In steeds meer zwembaden is het niet meer toegestaan een onder broek onder de zwembroek te dra gen, maar handhaven is vaak een heel gedoe, constateert Nelie Wil cox van zwembad Den Inkel in Krainingen. „Het onderbroekenverbod zorgt vaak voor hele pittige discussies met de pubers. Bij de ingang en bij de kassa hangen twee brieven met de mededeling dat het dragen van een onderhoek in het zwem bad vanuit hygiënisch oogpunt niet is toegestaan. De pubers we ten dus dat het niet mag maar toch is het vaak een heel gedoe. Een landelijk verbod is daarom geen slecht idee." Veel pubers vinden het geweldig het randje van de onderbroek vlak boven de zwembroek uit te laten steken. Ko Stoutjesdijk van de zwembaden De Spetter op Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk begrijpt best dat pubers dergelijk gedrag vertonen, maar ook in 'zijn' zwembaden is het dragen van een boxer onder de zwem broek taboe. Een landelijk verbod vindt hij ech ter wat ver gaan. „Onze medewer kers slagen er meestal in de jeugd ervan te overtuigen dat het dragen van een onderbroek onder de zwembroek niet fris is om mee te zwemmen. Trekken ze de onder broek vervolgens toch niet uit, dan mogen ze niet zwemmen. Een on derbroek onder de zwembroek hoort niet. Want die hebben ze de hele dag of zelfs nog langer aan." Bij Sportpunt Zeeland is het ver bod wat afgezwakt. „Toezicht in de drukke zomermaanden is toch vaak het probleem. Het gaat om het maken van keuzes. Op de kleintjes letten of op de onderbroe ken. Onze medewerkers kiezen dan toch voor het eerste. Een lan delijk verbod zou daarom een goed middel zijn", zegt Lancee. Adri de Gans, locatiedirecteur van het Goese Lyceum, locatie Berg weg, kan zich wel iets bij het on derbroekenverbod voorstellen. „Bij ons op school letten we ook op kleding van de leerlingen. Dat bete kent bijvoorbeeld geen shirts met grove teksten en geen te korte rok jes. Die sturen we terug naar huis om gepaste kleding aan te doen. En dat is geen verzoek." GOES - De eerste 37 stadswoningen in het kocht, naar verwachting wordt het hoogste lingsmaatschappij deze woningen toch bou- ste twee zijn inmiddels in procedure ge- deelgebied Goese Diep van woningbouwpro- punt volgende maand bereikt. Hoewel het be- wen omdat daar eerder al een bouwvergun- bracht. Goes hoopt voor de zomer weer nieu- ject Waterstad Goese Schans krijgen vorm. stemmingsplan eind vorig jaar werd vernie- ning voor verleend was. Er wordt nu per deel- we bouwvergunningen te kunnen verlenen Negenentwintig stuks zijn inmiddels ver- tigd door de Raad van State, kan de ontwikke- gebied een bestemmingsplan gemaakt, de eer- voor het project. foto Willem Mieras goes - Op de Grote Markt in Goes wordt volgende week zaterdag op de terrassen van de cafés Pubbles, Lambik en Nationaal decor het eer ste Zeeuwsche House Mafia Out door Festival gehouden. Na vier edi ties in café Pubbles is besloten om het feest naar buiten te brengen. Het gratis festival begint om 19.00 uur en eindigt om 00.00 uur. Meer informatie op: www.ilovezhm.nl. Tip? redactie@pzc.nl Niet dat de verveling toesloeg op die maandagmiddag, maar die drie he ren van het Middelburgse kantoor be sloten een boom op te zetten over at letiek en de hink-stap-sprong. Er kwamen veel zaken aan de orde. Va riërend van het eerste afzetbeen, de beste manier om de hink te beginnen tot hoe de sprong in te zetten. Na eni ge tijd trachtte een van de medewer kers het eens voor te doen. Het was hilarisch om te zien. De discussie bleef echter over welk been het afzet been zou moeten zijn. Maar on danks de wat wankele demonstratie, waarbij de boekenkast een goed hou vast bleek, bleef hij wfl ongedeerd. Ditmaal. Het volgende gespreksonderwerp was namelijk speerwerpen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33