publiekstrekker in Hulst buitenlandse reizen terug op Nederlandse banen Elna Ridderbos stuurt Unonegro naar de zege Youssef Ahrouch wint 'gouden baP voor hooghouden Schroevers wint Primavera i i mi iiiii i r^^TiTnrnfTarr-^n^'^-'iTffiiii"mi»iif un'i'ii'in m "mini Mini', ui in imhiiwii .nyvir Tnurimu h iim "u n 'nr'~ iFtit TTrnMWiiin De Pinksterwedstrijden worden voor de negende keer gehouden op de Piet Vonckbaan. 'Inmiddels weet iedereen waar je het over hebt als je de Pinksterwedstrijden ter sprake brengt' Jan van Laarhoven Fabian Florant, hier tijdens het NK van 2009, doet op 13 juni mee aan de Pinksterwedstrijden in Hulst. foto Robin Utrecht/ANP natuur. Ze deed ook mee aan enke le wedstrijden. „Het is, als je naar het buitenland, heel makkelijk om aansluiting te vinden bij een trai ningsgroep. In de atletiek is men heel gastvrij. Maar je moet wel je koppie erbij houden. In Australië was het herfst en waren de atleten dus aan een ander deel van hun seizoen bezig dan ik. Ik hield ge woon m'n eigen schema's aan. Ik stond ook heel goed in contact met mijn trainer in Nederland." Aanvankelijk zou Vermue pas ko mende zaterdag weer op de baan staan in Nederland. Bij de Flynth middelburg - VC Vlissingen-voet- baller Youssef Ahrouch heeft de 'gouden bal' gewonnen die etablis sement De Raayberg ieder jaar uit reikt aan de speler die het vaakst een balletje heeft hooggehouden in het afgelopen seizoen. De speler krijgt de gouden bal vrij dagavond uitgereikt in het club huis van Vlissingen. Tijdens die avond maakt de voetbalclub ook de toekomstplannen van de vereni ging bekend. Interim-voorzitter Henk Kouman en burgemeester Roep zullen een toespraak houden. Voor de jeugd is er een ballonnenwedstrijd. De avond in het clubhuis begint om 17.00 uur. Recordwedstrijden in Hoorn staat ze ingeschreven voor de 800 me ter. Maar 'Lisse' nodigde haar ook uit. „Ik kreeg een mailtje of ik wilde hazen op de 1000 meter. Dat vond ik wel leuk om te doen. Ik moest na 400 meter in 1.04 en na 600 meter in 1.39 doorkomen. Ik geloof dat dat wel aardig gelukt is." De Bevelandse zat nog wel met de nasleep van een lange reis. Bij el kaar zat ze 21 uur in het vliegtuig en ze maakte ook nog een tussen stop van drie uur in Dubai. „Als je dan twee dagen later alweer moet lopen, is dat niet ideaal... Maar het is prettig dat ik in Lisse al de sfeer heb geproefd van een goede wed strijd." Vermue richt zich dit seizoen op onder meer het NK voor teams en de Europa Cup voor teams. Aan beide toernooien doet ze mee met Rotterdam Atletiek. „Die teamwed strijden zijn echt iets voor mij", zegt ze. „Ik ben een teambeest. Ik heb daar heel veel zin in." Eén van haar individuele optre dens zal in Hulst zijn, op 13 juni tij dens de Pinksterwedstrijden van RKHAV. Vermue komt daar uit op de 1500 meter. Ondertussen gaat de atlete op zoek naar een baan. Na anderhalf jaar studie (en hard trainen) op de uni versiteit van Missouri en drie maanden Australië komt er een einde aan het freewheelen, laat ze weten. Ze wil de logistiek in. En dat is ook begrijpelijk na haar stu die Logistiek en Economie in Bre da. „Het is een echte mannenwe reld, maar ik vind het superfascine- rend. Als ik een containerschip op de Westerschelde zie, denk ik: waar komen die containers van daan en waar gaan ze heen? Ik zou zoiets zelf ook wel willen regelen." door Fred Rabout arnemuiden - Een tweejarige blau we duivin bezorgde de 48-jarige Cees Schroevers uit Arnemuiden afgelopen zaterdag de winst op het concours vanuit Tours. Tours is tra ditiegetrouw de opening van de dagfondseizoen en wordt in dui- venkringen ook wel de Primavera genoemd naar Milaan-Sanremo, de opening van het klassieke wie- Ierseizoen. Een concours van zo'n 500 kilometer. De blauwe duivin van Schroevers heeft wat met Tours. Vorig jaar als jaarling pakte ze al de vierde pro vinciaal op dit concours. „We za gen ze als een stipje vanuit de ver te komen om vervolgens als een meteoriet uit het luchtruim te zien knallen recht op de plank", al dus de Amemuidenaar. „Exact uit de juiste richting en ik had nog niets vernomen. Meestal krijg ik vanuit Zeeuws-Vlaanderen sms'jes als er daar duiven in de klok zitten terwijl we hier in Arnemuiden on derling met de 27mc-bakjes elkaar verwittigen. Als je dan nog niets gehoord hebt en je hebt een duif dan moet dat een vroege zijn, ze ker als hij uit 't gat komt en dat was het dus." Schroevers had tien duiven inge- korfd op Tours, acht duivinnen en twee doffers. Alles op we duwschap. Zijn laatste provinciale winst dateerde van 27 mei 2005. Toen ook vanuit Tours en toen met een dubbelslag, de nummers één en twee. Verder provinciale successen boekte hij in het verle den vanuit Orleans en Etampes. Arnemuiden was afgelopen zater dag toch weer het centrum van de ZeeuWse duivensport. In de provin ciale top tien staan er maar liefst ze ven duiven uit Arnemuiden. Ze kwam duidelijk weer naar de 'klok van Arnemuiden' toe. Schroevers had een superdag, want naast de provinciale winst op Tours pakt hij in zijn vereniging PV Voorwaarts Arnemuiden op het vitessecon- cours vanuit Peronne één, drie, vijf en zeven. Zijn derde zege dit jaar bij Voorwaarts. De snelste van Zeeland vanuit Peronne was overigens 'de Bavi aan' van de 75-jarige Paul d'Hondt uit Hulst. Een geschelpte jaarling doffer op weduwschap. Komend weekend staat het provinciale mid- fondconcours vanuit Sens op de Zeeuws kalender. UITSLAGEN »- DUIVENSPORT Peronne met 6845 duiven: Samenspel 1 (1317 m/m): 1. J. de Poorter, 2. B. Provoost, 3. A. v.d. Broecke, 4. H. de Krijger, 5. M. Buijs- se. Samenspel 2 (1358 m/m): 1. R. de la Ruel- le, 2. Gebr. Scheele, 3. Comb. Derycke/Schieman, 4. P. Baecke, 5. PP. De Poorter. Samenspel 3 (1373 m/m): 1. P. d'Hondt, 2,3. J. van Goethem, 4. W. Volleman, 5. J. Voet. Samenspel 4 (1311 m/m): 1,3,4. D. Wagenaar, 2. Comb. R&L. Traas, 5. H. Koks. Samenspel 5 (1342 m/m): 1. JF. Neels, 2,4. D. de Voogd, 3,5. M. Boogert. Samenspel 6 (1323 m/m): 1. JJ. Bolier, 2. D. Vaders, 3. M. Laban, 4,5. D. Noom. Samenspel 7 (1320 m/m): 1. L. de Nooijer, 2. C. Schroevers, 3. Comb. Wielemaker, 4. P. Borremans, 5. P. van Dongen. Tours met 6078 duiven: Samenspel 1 (1210 m/m): 1,2,3. H. Calon, 4. H. Mookhoek&Zn, 5. J. de Smet. Samenspel 2 (1225 m/m): 1,2. Gebr. Scheele, 3. Comb. JL. Braet&Zn, 4. PP. De Poorter, 5. P. Pladdet. Samenspel 3 (1212 m/m): 1. A. de Meyer, 2. A. Duerincks, 3. Joh. Van Spaandonck, 4. Gebr. Van Beveren, 5. H. Bijl. Samenspel 4 (1216 m/m): 1. J. van Malde- gem, 2. M. Verwei-Filius, 3. Comb. R&L. Traas, 4. Mattie de Witte, 5. D. Wagenaar. Samenspel 5 (1207 m/m): 1,2,3,4,5. D. de Voogd. Samenspel 6 (1210 m/m): 1,3. J. de Graaf, 2. R. reijngoudt, 4. F&D. Bal. Samenspel 7 (1227 m/m): 1. C. Schroevers, 2. H. van Belzen, 3,4. Jacco de Nooijer, 5. Comb, de Ridder&Zn. Provinciaal: 1C. Schroevers (Arnemuiden), 2. Gebr. Scheele (Terneuzen), 3. H. van Belzen, 4,5. Jacco de Nooijer, 6. C. de Ridder&Zn (allen Arnemuiden), 7. J. van Maldegem (Hein- kenszand), 8. JP. Hengst (Zoutelande), 9. Comb, de Ridder, 10. G. de Nooijer (beiden Ar nemuiden). MOTORSPORT cross Glen Helen. Grand Prix van de Verenig de Staten. MX1, eerste manche: 1. Desalle (Bel) Suzuki 41.30,376, 2. Cairoli (Ita) KTM op 2,908, 3. Nagl (Dui) KTM 45,473, 20. Brakke/Yamaha 1 ronde. Uitgevallen: De Reuver/Yamaha. Tweede manche: 1. Desalle 43.24,372, 2. Nagl 1.561, 3. Bobrisjev (Rus) Honda 11,515. Uitgevallen: Brakke. Niet ge start: De Reuver. Eindstand GP: 1. Desalle 50 punten, 2. Nagl 42, 3. Bobrisjev 35, 23. Brakke 1. Stand WK na drie races: 1. Desalle 128, 2. Na gl 122, 3. Cairoli 104, 20. De Reuver 13, 32. Brakke 1 MX2, eerste manche: 1. Roezen (Dui) KTM 43.17,168, 2. Herlings (Ned) KTM 13,326, 3. Anstie (GBr) Kawasaki 48,382. Tweede man che: 1. Roezen 42.56,413, 2. Herlings 36,739, 3. Searle (GBr) Kawasaki 1.01,005. door Lucien Roelandt vrouwenpolder - Elna Ridderbos toonde zich zondag met Unone gro in de dressuurwedstrijd van de ruiterdub Sé-Ros in manege De Eendracht in Vrouwenpolder in Zt de beste. De amazone uit Kou- dekerke reed in de eerste proef de Negro-zoon met 64,41 procent naar de zege. Ze bleef Ian Ton uit Vrouwenpolder met de zwartbrui ne merrie Ophiet bijna twee pro cent voor. In de herkansing was 63,23 procent voor Elna Ridderbos met de bruine ruin net goed voor de zege. ]an Ton eiste met de Flem- mingh-dochter met 62,64 procent de tweede stek op. De eerste proef van de klasse Ml werd gekenmerkt door goede prestaties en aan el kaar gewaagde combinaties. San dra Geschiere uit Serooskerke schreef met de Gardez-dochter Granada met 66,33 procent de warmloopronde op haar naam. Zij bleefVivian Wiemans met de mer rie Rozenburgs Zsa Zsa zestiende procent voor. In de herkansing nam Wiemans op overtuigende wijze revanche. De amazone uit Oost-Souburg stuurde Ferro-doch- ter met 65 procent overtuigend naar het oranje erelint. De Nieuw en Sint Jooslandse Veronique Da- vidse loodste de Ronaldo-dochter Valentino met 62 procent naar de tweede stek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27