Lift zorgt al halfjaar voor problemen zeeland 121 Dorpsraad Serooskerke wil kunst op rotondes €3 99750 RECENBOOCFLAT Storingen volgens I'Escaut nu verholpen Ministerie test cursus voor scootmobielers eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken Verwacht meer. Rij de nieuwe Hyundai i10 voor DE HELFT EN DE HELFT IN2Q13 2 Jaar 0% rente. €314% HSBi m dinsdag 17 mei 2011 p'«n'-r;n--inr-^wi«my?!g^gBjtiajaiaw3s««WMWHwawpsa=s^.*-)MCMa door Miriam van den Broek vlissingen - Dat een lift het eens een keer niet doet, daar zal je Ria de Jonge uit Vlissingen niet over horen. Maar in de tien verdiepin gen tellende flat van woningcorpo ratie I'Escaut weigeren de liften al vanaf 17 november regelmatig dienst. „Een paar keer per maand is het raak", zegt de bewoonster. In de Regenboogflat aan de De Meesterstraat in Paauwenburg zit ten twee liften. De ene stopt al leen op de even verdiepingen, de andere uitsluitend op de oneven verdiepingen. „Sinds woensdag 17 november is het hier een ellende", zegt De Jon ge. En het is extra vervelend om dat hier veel ouderen wonen die slecht ter been zijn. Die kunnen niet met de trap. Met Kerstmis konden mensen hun huis niet uit en met Pasen ook niet. Al twee keer waren beide liften tegelijk stuk. Dan zit je dus gewoon vast. Eén keer is de brandweer moeten komen om iemand uit de flat te halen. Je moet er toch niet aan denken dat hier iets vervelends ge beurt." Volgens De Jonge wordt er elke keer een monteur gebeld, maar die moet vanuit Noord-Brabant ko men. „En dat is ver weg, als je in een kapotte lift zit. Zijn er in Zee land geen liftmonteurs?", vraagt De Jonge zich af „Het zou veel schelen als de twee liften op alle verdiepingen stoppen. Maar na tuurlijk moet het probleem ge woon worden opgelost." Directeur )an van Beekhuizen van woningcorporatie I'Escaut erkent dat de liften voor veel problemen hebben gezorgd. „Er zijn sinds 17 november twaalf storingen ge weest. Dat is heel veel. Het had te maken met de deuren die op een bepaalde etage slecht sloten. Dat probleem is verholpen en daar mee verwachten we dat er aan de reeks storingen nu een einde is ge komen. Daarnaast zijn we overge stapt naar een monteursbedrijf in Zeeland. Wij vonden ook de aan- rijtijden te lang. En soms kwamen ze pas de volgende dag. Ook dat moet nu verleden tijd zijn." door Henk Postma serooskerke - De dorpsraad van Serooskerke ijvert voor de plaat sing van een kunstwerk op elk van de drie nieuwe rotondes bij de toe gangswegen van het dorp. Gedacht wordt aan twee in elkaar gevlochten harten, uitgevoerd in staal. Dat is bedoeld als knipoog naar de oude bijnaam van de Serooskerkenaren: de 'dubbelharti- gen'. De dorpsraad wil daar een positieve draai aangeven door er een tekst bij te plaatsen: 'van harte welkom in Serooskerke'. Mensen die het dorp inrijden krij gen zo de boodschap mee dat ze 'dubbel zo welkom' zijn, en met 'liefde' in het dorp worden ontvan gen. Wie Serooskerke weer uit rijdt, wordt bij de rotondes uitge zwaaid met de tekst 'tot ziens en goede reis'. Dat althans zijn de eer ste ideeën die binnen de dorps raad leven. De vervlochten harten zouden uitgevoerd kunnen wor den in roestvrij staal, of juist in 'roestend staal. Of op elke rotonde in een ander materiaal. Overwo gen wordt het plaatselijk staalbe drijfbij de plannen te betrekken. Maar, zegt interim-voorzitter )o- han Geerse als één van de beden kers van het plan: „Het kan nog al le kanten op." Mogelijk komt er een ontwerp-wedstrijd. Tijdens een bijeenkomst van het dorps- raadbestuur, maandagavond in De Zandput, werd een werkgroepje gevormd dat de schouders onder het project gaat zetten. Belangrijkste hobbel die moet wor den genomen is de financiering. Wat dat betreft wordt met een schuin oog gekeken naar Rijkswa terstaat, en ook andere overheden als de provincie, het waterschap en de gemeente, die allemaal zijn betrokken bij de aanleg van nieu we wegen bij het dorp, en de her inrichting van bestaande straten. door Claudia Sondervan goes - Het Ministerie van Inffas- tuctuur en Milieu laat per woens dag 25 mei een nieuwe, landelijke cursus scootmobielrijden testen in Goes. De cursus moet eenheid brengen in de trainingen die gegeven wor den aan scootmobielrijders. Scoot- mobielen blijken vaak betrokken bij verkeersongevallen. Gebrekkige verkeerskennis en onbeholpen heid met het voertuig zijn belang rijke oorzaken. Op initiatief van SMWO en het Platform voor Men sen met een Functiebeperking is Zeeland proefgebied. De cursus omvat drie lessen. Veilig Verkeer Nederland spijkert de ver keersregels bij, een ergotherapeut van Ergo Track traint praktische vaardigheid. Handel in hulpmidde len Jeremiasse controleert de tech nische staat van de scootmobielen verhelpt kleine mankementen. Deelnemers krijgt ook een ogen- test. De Provincie Zeeland stelt het cur susmateriaal en een subsidie be schikbaar. De eerste training begint om 14.00 uur in Zorgcentrum Randhof te Goes. Deelname kost tien euro. Aanmelden kan via SMWO: 0113-277111. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middelburg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl THtracOTG FJEW HYunoni POSSIBILITIES. w KJ K/ M n en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. NU Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je'geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kansen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij? www.hyundai.nl JAAR I DRIEDUBBELE I GARANTIE ihii Aankoopprijs Aanbetaling/ inruil (50%) Kredietlimiet Termijnbedrag per maand Effeciieve rente op jaarbasis Looptijd in maanden Krediet- vergoeding Totale prijs van het krediet Hyundai 00 €7 995,00 €3997.50 €3997,50 €0,00 0.0% 24 €0,00 €3.997,50 Na 2 jaar kunt u gebruik maken van hel doorlopen! krediet mei een etfectiel rentepercentage van 5.9% (op basis van de huidige rentestand) Voor de voorwaarden verwijten wi j u naar de brochure Genoemde popen rijn ind ETWen BPM enexcl. kosten njllaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaarduilvoering Dil aanbod betruit een uitgestelde betaling en doorlopend krediet van Hyundai Financial Services Hyundai Financial Services bemxJddt in financiering van Alpha Credit Nederland IVergunmngnramer 12012518) Toosting en registratie bij hei BKR te Tïel uiterste regisftatiedatum van 30 juni 2011 Vraag uw dealer naai de voorwaarden Prijs- en rentewijagingen voorbehouden Prospectus verkrijgbaar via wwwhyundai nl. Genoemde prijzen zijn incl BTW en BPM en excl. kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van standaarduitvoering. Energiclnbel en wcgenbelostingvrijstclling is alhankelijk van de verkrijgbare uitvoering, Actie is alleen geldig op de Hyundai ilO, Hyundai i20, Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl. opties, accessoires en overige kosten Betaling 2e helft uiterlijk 2 jaar na registratiedatum. Geldt niet op actiemodellen Voor de voorwaarden veiwipen wij naar de biochure. Druk- en zetfouten voorbehouden Actie geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 april 2011 met een 5,5 (1/100 km) 2L7 -18,2 (km/I); CO2 - emissie: 108 -129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn Ver Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese herordening 715/2007/EEG. MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00RDWEG 467, TEL. 0118 - 612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 - 602000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21