Zorg over riviercruiseschepen 8 en 9 10 en 11 Buiten VEILIGHEID Hulpdiensten nauwelijks toegerust voor rampen met passagiersvaart op Westerschelde PZC brengt met Z2 voortaan ook videojournaals De jager geeft Grieken geen cadeautjes Vijftien arrestaties bij wietplantage Sas van Gent Di Rupo formateur Grijs en droog, later opklaringen 16 tot 19° Strauss-Kahn past in een Franse traditie O cL_S l Welke fabrikant verkoopt de grootste onzin Vandaag als bijlage bij uw krant DINSDAG 17 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 116 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN mmammmamtBtmammmmtmammammmmmmmmtiBaaaaKmssmsmasam door Marcel Modde en Wout Bareman terneuzen - De explosieve toena me van het aantal riviercruisesche pen op de Westerschelde baart de hulpdiensten zorgen. Ze zijn am per toegerust om op te treden bij een ramp, blijkt uit onderzoek van deze krant. Commissaris van de koningin Karla Peijs vindt dat de riviercruisevaart in z'n huidige vorm moet worden verboden. Jaarlijks varen zo'n 250 cruisesche pen op de Westerschelde. Ze heb ben Antwerpen, Gent, Terneuzen, Vlissingen en Middelburg als be langrijkste bestemming. Aan boord bevinden zich gemiddeld 150 tot 200 passagiers, voorname lijk ouderen. Voorzitter Sven De- ridder van de Belgische Beroeps vereniging van Loodsen: „Die sche pen zijn gebouwd voor de rivie ren, zoals de Rijn. De Westerschel de is geen rivier, dat is bijna een zee." De meeste schepen zijn zo gebouwd dat de onderste rij ra men nauwelijks boven de water lijn uitkomt. De golfslag van passe rende zeeschepen kan daardoor schade aanrichten. Deridder: „Het is een perfect scenario voor een ca lamiteit. Als het misloopt, is het vermoedelijk grondig mis." Brandweercommandant leroen Meijering en burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen zijn het daar mee eens. Meijering: „Ze zijn zo rank. Als daar een containerschip dwars invaart, heb je een groot probleem." Peijs vindt dat de richt lijnen snel moeten worden aange scherpt. Blijkt dat onmogelijk dan moet de cruisevloot van de Wes terschelde worden geweerd. Alex Nelis van Zeeland Cruise Port: „Wij hebben nooit meldingen ge kregen van gevaarlijke situaties dus zolang we binnen de regelge ving opereren, gaan we door." ALA pagina 2 en 3: niet de vraag óf, Vmaar wanneer het gebeurt pagina 3: commentaar middelburg - De PZC lanceerde gisteren in bio scoop Cinecity in Vlissingen de eerste 'Zeeland in twee minuten' (afgekort Z2). Het videojournaal is voortaan drie keer per dag (om 10.00, 16.00 en 22.00 uur) te bekijken via (mobiele) compu ter, tablet of telefoon. „Voor een groeiende groep mensen is het niet vanzelfsprekend meer om een abonnement te nemen op de PZC of om 's avonds naar Omroep Zeeland te kijken", zei PZC-hoofdredacteur Peter Jansen (foto). Voor Z2 www.Z2.nl SAS VAN GENT - De politie heeft gis teren vijftien mensen aangehou den bij de ontmanteling van een hennepplantage in een schijnbaar leeg gedeelte van De Vlaanderen- hal in Sas van Gent. In de ruimte, waarin tot vorig jaar een sportschool was gehuisvest, zijn achttienduizend stekjes en ne genhonderd hennepplanten aange troffen. Het gaat vermoedelijk om een stekkenkwekerij. Een stekje brengt 2,50 a 3,50 euro op. De kwe kerij werd vermoedelijk telkens via een zijingang van De Vlaande- renhal betreden. De planten zijn door de gemeente Terneuzen vernietigd. Het Open baar Ministerie en energiebedrijf Delta waren ook betrokken bij de ontmanteling. De politie was verrast tijdens de in val zoveel mensen aan te treffen. Nadere persoonsgegevens van de vijftien arrestanten konden niet worden vrijgegeven, omdat de ver horen nog niet zijn afgerond. brussel - Het kwijtschelden van Griekse staatsschulden is niet aan de orde. Daarover speculeren geeft een verkeerd signaal af, vindt mi nister Jan Kees de Jager van Finan ciën. „Dat zou een cadeautje aan de Grieken zijn, waarmee je eigen lijk zegt: je mag minder bezuini gen. Terwijl Griekenland juist méér moet doen dan tot nog toe", zei hij gisteravond in Brussel. Sa men met zijn collega's van de euro landen zette hij de Griekse rege ring onder druk om meer te bezui nigen en te privatiseren. De eurolanden hebben gisteren in gestemd met een noodlening van 78 miljard euro aan Portugal. Twee derde daarvan komt uit de nood fondsen van de EU en een derde wordt betaald door het Internatio naal Monetair Fonds. In ruil daar voor moet de Portugese regering een fors bezuinigings- en hervor mingsprogramma doorvoeren. Het nieuws in twee minuten is voor mij precies goed reageer op www.pzc.nl hield Hans Laroes, hoofdredacteur van het NOS-journaal, een lezing. foto Lex de Meester pagina 2 en 3: 'Z2 is een goede eerste stap' UV/MENING reacties: 406 Frank de Boer is een toptrainer 48% 52% BRUSSEL - De Belgische koning Al- bert II heeft Elio Di Rupo van de Waalse socialistische partij PS be noemd tot formateur. Met de benoeming van Di Rupo lijkt een einde aan de politieke im passe in België in zicht te komen. Het land zit sinds april vorig jaar zonder regering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1