zeeland 119 Crypte Graffiti in Middelburgse binnenstad Dankzij zwarte katten is drugssmokkelaar uit Vlissingen niet in Scandinavië opgepakt Workshopavond djembé in bibliotheek Vrijwilligers delen kennis en ervaring Symposium over multiple sclerose Antennemast op De Zompe in Serooskerke dinsdag 17 mei 2011 W In de crypte van de Abdij in Middelburg werd gisteren in het kader van de projectweek een speciale tentoonstelling over fossielen gehouden door de Vlaamse conservator Mark Bosselaers. Woensdagmiddag maken de leerlingen een levensgroot 'Green Graffiti'- kunstwerk op de muur van het Scheldemond College. Hierbij maken ze gebruik van een mengsel van mos, yoghurt en suiker. Leerling Steven Uijl houdt de gipsen schedel van een dolfijn vast. De conservator en klasgenoten Winold, Lisette en Anis kijken toe. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - Omdat hij 's mor gens tot tweemaal toe een zwarte kat zag, ging een Vlissinger (26) niet mee met een drugstransport naar Scandinavië, zo verklaarde hij gisteren tegenover de Middelburg se rechtbank. Zijn bijgeloof weer hield hem van de reis naar het noorden, waar zijn vriendin wel werd aangehouden en opgepakt. Samen met twee Middelburgers van 49 en 25 stond hij gisteren te recht voor het smokkelen van drugs naar Denemarken en Noor wegen. Heroïne, cocaïne en soft drugs zouden ze per auto vervoerd hebben. De Vlissinger wordt door het Openbaar Ministerie gezien als de organisator. Hij had het geld en stelde de auto's beschikbaar. De oudste Middelburger had de con tacten, aldus officier van justitie W. Smeenk. Hij had die opgedaan tijdens een verblijf in een Paki staanse cel toen hij daar vastzat voor een ander drugsdelict. De jongste Middelburger, een student aan de Hogeschool Zeeland, was bij de smokkel betrokken geraakt omdat hij (drags)schulden had bij de Vlissinger. Om ze af te lossen werd hij op pad gestuurd met en kele drugsladingen. Smeenk eiste drie jaar cel tegen de Vlissinger. Van haar moet de oudste Middelburger, die al jaren zwaar verslaafd is, 36 maanden cel krijgen waarvan zes voorwaarde lijk. Na zijn celstraf moet hij van haar naar een kliniek om af te kic ken en te leren hoe hij zonder drugs een leven op kan bouwen. De jongste Middelburger heeft vol gens haar genoeg gezeten. Hij zat vier maanden in voorarrest en hoopt zijn studie weer op te pak ken. Van de officier moet hij een celstraf van achttien maanden krij gen waarvan veertien voorwaarde lijk. Daarnaast vroeg ze om hem de maximale werkstraf van 240 uur op te leggen. J. Wouters, raadsman van de Vlis singer, vroeg aan het begin van de zitting om alle politiejournalen. Volgens hem was de jongste Mid delburger niet goed verhoord: „Er is niet doorgevraagd." Hij uitte het vermoeden dat dat komt omdat een van de agenten tot dezelfde kerk behoort als de ouders van die verdachte. Rechtbankvoorzitter J.Woltring vroeg of hij concrete aanwijzingen had dat er iets mis was gegaan tijdens het onderzoek. De advocaat ontkende zodat de rechtbank geen noodzaak zag om opdracht te geven om die politie journalen te verstrekken. Uitspraak 30 mei. OOST-SOUBURG Slagwerkschool Rondomtrom houdt donderdagavond een workshop avond met haar leerlingen in de bi bliotheek in Oost-Souburg. Tijdens de workshop djembé maak je ken nis met de West-Afrikaanse hand trommel en leer je iets over de djembécultuur. Leren en luisteren, samenspel en onderlinge commu nicatie staan centraal. De work shop duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg houdt op dinsdag 24 mei de twee de IDEE bijeenkomst voor vrijwilli gersorganisaties in Middelburg. IDEE staat voor Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.00 uur en vindt plaats in Por- thos, Sint Sebastiaanstraat 12. Het programma biedt ruimte voor uit wisselen van ervaringen. Ook het krijgen van positieve aandacht in de media komt aan de orde. De deelname is gratis. Aanmelden kan tot 18 mei via het contactformulier op www.samenvrijwillig.nl of tele fonisch via 0118-751400. KOUDEKERKE Mensen met multiple sclerose kun nen zaterdag 21 mei deelnemen aan het tweede symposium over deze ziekte. Dat vindt plaats in ho tel Westduin in Koudekerke en duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Het programma besteedt aandacht aan de behandeling van spastici- teit, aan neuropsychologie, en er zijn workshops over sociale net werken, lichttherapie en sportief bewegen. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij het Patiënten Service Bureau Vlissingen via telefoon 0118-425850 of via email psb.vlissingen@adrz.nl. SEROOSKERKE - KPN wil een veer tig meter hoge antennemast neer zetten op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke. Burgemeester en wethouders zijn bereid daarvoor toestemming te ge ven. KPN zoekt al sinds 2007 naar een geschikte plek voor de mast, zodat de mobiele communicatie in Serooskerke en omgeving kan wor den verbeterd. Het bestemmingsplan staat slechts een hoogte toe van vijftien meter, maar geeft de mogelijkheid daar van tot maximaal zestig meter af te wijken. B en W grijpen dat aan. De afstand tot de dichtstbijzijnde woning is 150 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19