Zeeland PZCIr Over vier maanden is de put droog zeeland nu nieuwsflits WALCHEREN 18 t 18 en 19 ZUIDSINGEL Duiker zuigt slib van de bodem voordat beton gestort kan worden Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! V- kijk op n www.omroepzeeland.nl Drie gewonden bij aanrijding almanak Hink-stap-sprong Dinsdag 17 mei 2011 Tante Cor (105) is 's lands oudste lid Partij van de Arbeid Zoeken naar fossielen in de Middelburgse binnenstad Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Met een soort onder waterstofzuiger is een duiker giste ren begonnen met het schoonma ken van de bodem van de bouw put aan de Middelburgse Zuidsin gel. Het zal een week of twee kos ten om de paar centimeter slib weg te halen. Het slib wordt opgevangen in een grote plastic zak die aan de rand van de put ligt. Als de bodem schoon is, kan Heij- mans Bouw Zeeland beginnen aan de derde en laatste fase van het 'sa neren' van de bouwput. Die bestaat uit het rondom plaat sen van prefab betonwanden, het storten van een laag onderwaterbe- ton met een dikte van één meter, het aanstorten van de prefab be tonwanden tussen de palenwand en de betonwand en vervolgens het leegpompen van de bouwput. Dat laatste karwei is voorzien van af t5 augustus. Begin september moet de put leeg zijn en staat er voor het eerst sinds maart 2005 geen water meer in de bouwput. De bouwput werd ooit gemaakt als fundament en parkeergarage voor de nieuw schouwburg. De put bleek echter te lekken waar door grondwater en zand van on der de huizen in de put terecht kwam. Gevolg was dat de huizen verzakten. In allerijl werd de put in maart 2005 onder water gezet om verdere schade aan de panden in de omgeving te voorkomen. Een paar maanden later zette de gemeenteraad een streep door het theaterplan. In 2006 nam de Walcherse Bouw Unie, tegenwoordig Heijmans Bouw Zeeland geheten, de put over. De WBU heeft in 2008 de put 'ge stabiliseerd' door er twee lagen be ton van elk 1,75 meter dikte te stor ten. Er kwam een plan om er 58 koopappartementen, 20 eengezins woningen en een parkeergarage te bouwen. De bouw zou starten als 60 procent verkocht was. De kre dietcrisis gooide echter roet in het eten. Aan de verkoop is de WBU nooit toegekomen. En hoewel er nog geen zicht is op een definitieve bestemming be sloot Heijmans Bouw Zeeland, in samenspraak met de gemeente, de put dit jaar verder af te werken. Het plaatsen van de betonwanden duurt ongeveer 35 dagen. Op 4 en 5 juli zal overdag en de tussenlig gende nacht beton worden ge stort. Een tweede stort is gepland op maandag 11 juli, maar dan tot ongeveer 19.00 uur. Tijdens het be- tonstorten wordt de weg bij de bouwput direct voor de waterto ren afgesloten. Er worden verkeers- begeleiders ingezet. Tijdens de bouwvakvakantie kan het onderwaterbeton uitharden. Half augustus begint dan het leeg pompen van de kuip. Het water uit de bouwput zal worden gefil terd en in de vest bij het Noordbol- werk en de Herengracht worden geloosd. Wat er daarna met de bouwput gaat gebeuren, is nog niet bekend. „Indien aan het eind van 2011 nog geen duidelijkheid bestaat over het te realiseren bouwplan, wordt overwogen om de randen van de put af te werken en de bouwput een tijdelijke functie te geven", al dus de gemeente Middelburg. middelburg - Bij een verkeersonge val met twee auto's in Middelburg zijn gistermiddag drie mensen ge wond geraakt. De aanrijding ge beurde bij de rotonde op de krui sing Europalaan-Laan der Verenig de Naties. T\vee gewonden werden per ambulance naar het zieken huis gebracht. Het derde slachtof fer had alleen een hoofdwond. Door het ongeluk was de weg eni ge tijd afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl Niet dat de verveling nu toesloeg op die late maandagmiddag, maar die drie heren van het Middelburgse kan toor besloten spontaan een boom op te zetten over de hink-stap-sprong. De aanleiding daarvoor? Tja.... Er kwamen veel zaken aan de orde in dit lesje atletiek. Variërend van het eerste afzetbeen, de beste manier om de hink te beginnen tot hoe de sprong in te zetten. Na enige tijd trachtte een van de medewerkers het eens voor te doen. Het was hilarisch om te zien. Maar de discussie bleef over welk been het afzetbeen zou moeten zijn. Maar ondanks de wat wankele de monstratie, waarbij de boekenkast een goed houvast bleek te zijn, bleef hij wel ongedeerd. Ditmaal. Het volgende gespreksonderwerp was namelijk speerwerpen... Het Vlaamse bedrijf Disi Civil maakt de bodem van de put vrij van slib. Duiker Jonathon de Kok (onder) begon gisteren aan het karwei.foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17