441 sport Rentree met twee gezichten TER SPECKE BOKAAL Van Langen-Wisse verrast met winst op 100 meter horden Wereldbekergoud Epke Zonderland Van der Lijke sterk in Franse etappekoers Ook Venus Williams niet op Roland Garros Djokovic boekt in Rome 37e zege op rij Hoofdprijs voor Van Luijk en Schippers maandag 16 mei 2011 door Roeland van Vliet LISSE - Atlete Yvonne van Langen- Wisse verraste zaterdag bij haar rentree. Tijdens de Ter Specke Bo kaal in Lisse, haar eerste wedstrijd na de knieoperatie van juli 2010, won ze meteen de 100 meter hor den. En haar tijd was ook nog eens uitstekend: 13,56 seconden. „Ik zat maar acht honderdsten van mijn persoonlijk record af', zei de voormalige Vlissingse, die daar zelf lichtelijk over verbaasd was. Eigenlijk trok de 28-jarige Zeeuw se daarmee meteen de goede lijn uit de periode van vóór haar bles sure door. In het voorjaar van 2010 zette ze namelijk een paar snelle tijden neer op het horden nummer. Haar toptijd (13,48 met lichte tegenwind) dateert van toen. De 100 meter horden is het onder deel binnen de zevenkamp waar op Van Langen-Wisse doorgaans de meeste punten pakt. Het was dus belangrijk dat ze daarop, on danks de gemankeerde winter, weer snel de draad op zou pakken. „Het is lekker dat dat ook is ge lukt", zei ze zaterdag. „Dat geeft vertrouwen." Ze versloeg in Lisse, op de baan van haar oude club De Spartaan, gerenommeerde hordenloopsters als Rosina Hodde en Femke van der Meij en de toptalenten Sharo- na Bakker en Dafne Schippers. „Ik had nog niets de perfecte start. Dus er moet de komende weken nog wel meer mogelijk zijn." Dat Van Langen-Wisse door de knieblessure, de operatie en de lan ge revalidatie toch nog niet hele maal de oude is, werd duidelijk bij het hoogspringen. Ze haalde de aanvangshoogte van 1,62 meter, maar strandde vervolgens op 1,67. Ze werd daardoor achtste. Teleur gesteld was ze nauwelijks. Het was een eerste stap, legde ze uit. „Bij hoogspringen heb ik helemaal op nieuw moeten beginnen. Ik was namelijk geblesseerd aan mijn af- zetbeen." Normaal - in jaren dat ze geheel fit is - begint Van Langen-Wisse al in november toe te werken naar Patrick van Luijk en Dafne Schip pers veroverden in Lisse de Ter Specke Bokaal. De twee zorgden bij de openingswedstrijd van het nationaal baancircuit volgens een vakjury voor de meest aanspreken de prestaties. Beiden wonnen de 150 meter in tijden die niet eerder door Neder landse atleten waren neergezet op de afstand die weinig op het atle- tiekprogramma staat. Van Luijk won de 150 meter in 15,36 secon den en was daarmee ruim sneller dan Patrick van Balkom, die de bes- de volgende zomer. Dan legt ze met stevige trainingen een goede basis. In november 2010 mocht ze echter alleen nog maar een beetje joggen. En tot maart volgde ze een aangepast trainingsschema, apart van de groep. Pas ruim twee maan den geleden sloot ze zich aan bij de andere meerkampers. „En toen ben ik ook pas met hoogspringen begonnen, als allerlaatste onder deel." Wie haar resultaten op de 100 me ter horden en bij het hoogsprin gen naast elkaar beziet, krijgt dus pas een reëel beeld van de deel neemster aan twee WK's. Ze is op de weg terug, maar het duurt nog even voor ze weer echt op haar oude niveau is. te tijd in Nederland sinds 1998 op zijn naam had staan met 15,51 se conden. Schippers brak als eerste Nederlandse de grens van 17 se conden: 16,96 seconden. Ze was zelf al de snelste op deze afstand. Naast Yvonne van Langen-Wisse, die op de 150 meter 17,81 klokte, deden nog twee Zeeuwen mee in Lisse. Erwin Nuytinck (AV'56) werd zevende op de 400 meter horden. Zijn tijd was 55,26 secon den. Esther Vermue (Rotterdam Atletiek) haasde op de 1000 meter en verliet na 600 meter de baan. Winst is in elk geval dat haar knie, waaruit loszittend kraakbeen is verwijderd en waarin nieuw kraak been is gegroeid, het goed houdt. „De artsen hebben me voor de operatie geen enkele garantie kun nen geven. Ze zeiden: je knie gaat er door de operatie op vooruit, maar het nieuwe laagje kraakbeen is niet van dezelfde kwaliteit als het oude. Maar vooralsnog gaat het goed en ga ik stapje voor stap je vooruit." Komende zaterdag test Van Lan gen-Wisse zich in Hoorn weer op de 100 meter horden. Ze combi neert dat onderdeel met versprin gen. De week daarna is haar eerste zevenkamp, in het Oostenrijkse Götzis. Ze legt zich daarvoor nog niet al te veel druk op. De WK-limiet (6100 punten) halen, hoeft niet per se. „Het belangrijkste toernooi is volgend jaar: de Olympische Spelen. Daar wil ik toch één keer aan meedoen. Het zou leuk zijn als ik het wereldkampioenschap van dit jaar ook al haal, maar het is geen groot doel." Voor Londen 2012 geldt de zware kwalificatie-eis van 6280 punten. Een top-achtnotering in Götzis (2011 of 2012) of een plek in de top twaalf op het WK in Zuid-Korea volstaat ook. Wil Van Langen-Wis se naar Londen, dan zal ze dus haast wel zeker een keer haar per soonlijk record (6100) moeten ver beteren. „Het wordt hoe dan ook een hele opgave." MOSKOU Turner Epke Zonderland heeft za terdag in Moskou zijn elfde wereld bekerzege aan de rekstok geboekt. De Fries behaalde een buitenge woon hoge score van 16,050. Jeffrey Wammes en Yuri van Gel der pakten in de Russische hoofd stad op respectievelijk vloer en rin gen brons. MIDDELBURG Nick van der Lijke lijkt zijn vorm te hebben hervonden na de val waarbij hij een pols brak. De Mid delburgse wielrenner eindigde in de Rhöne-alpes Isère Tour als veer tiende. De Rabo-renner finishte in de tweede en derde etappe in de top tien. Mountainbiker Marco Minnaard uit Wemeldinge werd vierde in een sterkbezette wed strijd in het Duitse Saalhausen. NEW YORK Een dag na haar zus Serena heeft ook Venus Williams bekendge maakt dat ze niet zal deelnemen aan het Grand Slamtoernooi Ro land Garros. De dertigjarige tennisster staat sinds januari aan de kant nadat ze op de Australian Open moest opge ven met een heupblessure. In Pa rijs won ze vorig jaar met Serena de dubbelfinale. ROME - Novak Djokovic heeft gis teravond Rafael Nadal voor de tweede keer op rij op gravel versla gen. De Servische tennisser was in de finale van Rome met 6-4 6-4 te sterk voor de nummer één van de wereld. Vorige week maakte Djoko vic in Madrid een einde aan de on geslagen reeks van Nadal op het ge malen baksteen. Djokovic zette met zijn overwin ning zijn ongeslagen reeks van dit jaar voort. Hij heeft nu 37 partijen op rij gewonnen. Hij behaalde na de Australian Open, Dubai, Indian Wells, Miami, Belgrado en Madrid zijn zevende toernooizege van het jaar. Hij bracht zijn totaal aantal ti tels op 25. De Serviër versloeg Nadal eerder dit jaar ook al in de finales van In dian Wells en Miami. Novak Djokovic DE SPARTAAN V LISSE Yvonne van Langen-Wisse snelt naar de winst op de 100 meter horden. foto Orange Pictures/Karel Delvoye

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 84