81 buitenland Strauss-Kahn ontkent schuld Last-minute cruise****+ V.CL stipreizen.nl Tot wel s6% korting1^ S'e*hts 40 hutten per datum: VOL VOL! Stedencruise Noord-Europa****+ Tsunami-alarm na beving Nieuw-Cuinea Nieuwe president van Haïti beëdigd Hulp bij zelfdoding blijft toegestaan ARRESTATIE IMF-baas verdacht van poging tot verkrachting 'DSK uitgeschakeld als presidentskandidaat' n 1340, voor.. -56% [Vertrek""", 11-daagse cruise inclusief alle maaltijden aan boord maandag 16 mei 2011 SYDNEY Uit de kust van Papoea-Nieuw-Gui- nea heeft zich maandag (plaatselij ke tijd) een zware aardbeving voor gedaan met een kracht van 6,5 op de schaal van Richter. Voor het om liggende gebied is een tsunami- waarschuwing gegeven. Volgens seismologen lag het epicentrum van de beving op zo'n 120 kilome ter van het eiland Nieuw-Guinea. PORT-AU-PRINCE De zanger Michael 'Sweet Micky' Martelly is zaterdag beëdigd als nieuwe president van Haïti. De 50-jarige Martelly riep zijn landge noten op de wet te respecteren, be lasting te betalen en mee te helpen aan de wederopbouw van het land. Bij de zware aardbeving van vorig jaar in Haïti kwamen zeker 300.000 mensen om het leven. ZÜRICH Hulp bij zelfdoding blijft in Zürich toegestaan. Ten minste 80 procent van de kiezers van het Zwitserse kanton heeft voorstellen van poli tiek en godsdienstig rechts om dit te verbieden verworpen. Ook keer den zij zich tegen een verbod van 'zelfmoordtoerisme', buitenlanders die naar Zwitserland komen om hulp bij zelfdoding te zoeken. Dominique Strauss-Kahn aan gehouden nadat hij gepro beerd zou hebben een kamer meisje te verkrachten. In Frankrijk wordt gesugge reerd dat 'DSK' te maken zou hebben met een lastercampag- NEW YORK - Dominique Strauss- Kahn, topman van het Internatio naal Monetair Fonds (IMF), ont kent dat hij in zijn New Yorkse ho tel een kamermeisje heeft mis bruikt en geprobeerd heeft haar te verkrachten. Dat meldde zijn advo caat gisteren. De luchthavenpolitie van New York hield de IMF-chef zaterdag middag aan in het vliegtuig dat op het punt stond hem naar Berlijn te brengen voor een cruciale be spreking met de Duitse bondskan selier Angela Merkel over de Griek se schuldencrisis. De 62-jarige Strauss-Kahn is gear resteerd op verdenking van een 'criminele seksuele handeling', po ging tot verkrachting en weder rechtelijke vrijheidsberoving. Hij zou zich naakt hebben gepresen teerd aan een 32-jarig kamermeis je, haar op een hotelbed hebben geworpen en de deur van de ka mer op slot hebben gedaan. De IMF-man zou gepoogd hebben Dominique Strauss-Kahn foto AP haar te verkrachten. Ook zou spra ke zijn geweest van gedwongen orale seks in de badkamer. Toen het kamermeisje erin slaagde zich aan zijn greep te ontworstelen, vluchtte Strauss- Kahn het Sofitel- hotel uit, onder meer zijn mobiele telefoon achterlatend. Het was Sarkozy die Strauss-Kahn aan zijn baan bij het IMF hielp. Hij was hierdoor een luis in de pels kwijt. De grote klus van Strauss-Kahn was het IMF, dat ver over zijn uiterste verkoopdatum heen was, de vergetelheid in te sa neren. Maar hij zat er nog niet of het faillissement van de Ameri kaanse zakenbank Lehman Bro thers ontketende een wereldcrisis. Strauss-Kahn trad uit de schaduw, en wierp zich op als redder der we reld. Hij schurkte aan tegen wereld leiders en was niet meer van de te levisieschermen te branden. Met elk wereldoptreden steeg zijn sta tuur in eigen land. Strauss-Kahn gaat door voor een begenadigd econoom. Als minister stoomde hij in de jaren negentig Frankrijk klaar voor het euro-lid maatschap. Maar hij placht altijd zijn politieke werk te combineren met meer intieme activiteiten. Zijn derde en huidige vrouw, An ne Sinclair, ontmoette hij toen hij als politicus in haar televisieshow optrad. Vervolgens legde hij het aan met een jeugdige econome, wat hem op een berisping kwam te staan van het IMF. In Frankrijk gaat Strauss-Kahn ook wel door het leven als 'De Grote Verleider'. Dominique Strauss-Kahn, In Frankrijk ook wel DSK genoemd, had zich nog niet gemeld voor de interne socialistische verkiezing van presidentskandidaat. Maar dat leek gezien zijn fabuleuze populari teit een formaliteit. Verschillende Franse bronnen op peren dat de 'verdenking' deel zou kunnen zijn van een lastercampag ne, die de opmars van de onbe twiste leider in de verdeelde Fran se Socialistische Partij (PS) zou moeten breken. Franse media wer den eerder beschuldigd Strauss- Kahns reputatie te willen besmeu ren met hun berichten over diens verondersteld luxueuze levensstijl. Niet alleen linkse bondgenoten PARIJS - Dominique Strauss-Kahn ('DSK') maakt geen kans meer op het presidentschap van Frankrijk, nu de topman van het IMF is aange houden op verdenking van een po ging tot verkrachting. Dat stelde de Franse politica Marine le Pen, presi dentskandidaat namens het ex treemrechtse Front National. Volgens opiniepeilingen maakt Le Pen na Strauss-Kahn de meeste kans op het presidentschap als nu verkiezingen zouden worden ge houden. Strauss-Kahn had zich nog niet formeel aangemeld als kandi daat, maar dit zou een kwestie van tijd zijn. De invloedrijke socialist Jacques Attali schrijft Strauss-Kahn ook af voor het hoogste ambt. van Strauss-Kahn, maar ook tegen standers als de Dominique Paille, uitten twijfels over de aanklacht. „Het is mogelijk dat hij is gestrui keld over een bananenschil die on der zijn voet is gelegd", aldus de centrumrechtse politicus. John Lipsky, nummer twee van het IMF, neemt de taken over van Strauss-Kahn. Het IMF verzekerde dat het werk van het fonds niet on der de affaire zal lijden. hms» mm mm "Oslo Hamburg Amsterdam Le Havre ^stadanc Vertrek mei t/m aug. Nu spectaculaire prijsverlagingen in mei en juni! In samenwerking met de directie van de Italiaanse rederij Costa Cruises kunnen wij u deze unieke last-minute special aanbieden. Omdat wij deze hutten allemaal al hebben betaald profiteert u natuurlijk mee van exclusief lage prijzen! U vaart met de comfortabele A-sterren-plus Costa Magica vanuit ons eigen Amsterdam naar de mooiste Europese hoofdsteden. U bezoekt o.a. Hamburg, van waaruit u Berlijn kunt bezoeken, Kopenhagen, Oslo, Edinburgh, Le Havre en Dover, van waaruit u Parijs of Londen kunt bezichtigen. En zoals u van ons gewend bent, tegen de allerbeste tarieven. Per datum hebben we slechts 40 hutten beschikbaar, dus VOL VOL! 590 Stedencruise Noord-Europa****+ (kijkvoor het uitgebreide dagprogramma op www.stipreizen.nl/crceh) 30 mei* 9-19 juni 1*1*590 IX* 690 29 juni juli en augustus 890 va 1339 *vertrek30 mei Invergordon i.p.v. Edinburgh. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. in binnenhut cat. li -12. Toeslag cat. I3 -15 €100, toeslag buitenhut E1-E2 200. Voor toeslagen i-persoonshut, kinderkortingen en beschrijvingen huttypes zie internet. Inclusief: 110 nachten cruise met Costa Magica o.b.v. volpension en havengelden. Exclusief: drankjes, fooien en facultatieve excursies. Reserveringskosten 25 en Calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Voor meer informatie zie wwwjtipreizen.nl/crceh *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8