de haven Strandcross opnieuw prooi Ton van Crinsven 39 Spannende titelstrijd zwemmen Paul Motwanispeler HWP - maandag 16 mei 2011 HPNPHMBBHRMBMHMMHMI Paul Motwani blijft actief bij HWP, ook nu de Sassenaren niet gepromo veerd zijn. Hij is in het verleden wel eens benaderd door andere (betalen de) clubs, maar heeft het nog steeds naar zijn zin in Zeeuws-Vlaanderen. „Deze club is als familie voor mij. Dat we niet promoveren is niet erg, Dat gebeurt volgend jaar wel. Het was gewoon niet ons lot om te winnen." door llja Hilhorst SLUISKIL - Het seizoen in de eerste klasse van schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent stond bol van het onnodige pun tenverlies. Omdat de concurrentie ook veel liet liggen werd het zater dag, op de laatste van negen speel dagen, ineens spannend tussen koploper Stukkenjagers uit Tilburg en HWP. De Zeeuws-Vlamingen wonnen met 7,5-2,5 van LSG en za gen Stukkenjagers met dezelfde cij fers winnen van Paul Keres. De clubs eindigden exact gelijk, waar na het reglement de Brabanders aanwees als kampioen. Even na zes uur bewoog de Schot se schaakgrootmeester van HWP zich in de grote zaal van Het Meu- lengat in Sluiskil. Paul Motwani had zijn partij tegen H. van Putten van LSG 2 al lang gewonnen. Als teamcaptain Koen Leenhouts de laatste partij van de dag zou win nen, kon de club nog kampioen worden en promoveren naar de meesterklasse. Daarom stond Motwani met zijn grote fles water bedachtzaam toe te kijken. Benen gekruist, vinger op de lippen. Het kenmerkt de eni ge grootmeester van de Zeeuws-Vlaamse schaakclub. Met heel veel plezier schaakt hij, tegelij kertijd is hij bescheiden en dank baar voor alles wat hij krijgt. Met een duidelijk Schots accent: „We kregen naarmate het einde in zicht kwam steeds meer hoop. Als Koen zijn partij wint en we op 7,5 -2,5 komen, hebben we kans kam pioen te worden. Het zou leuk zijn om weer naar de meesterklasse te gaan, maar anders blijf ik ook met liefde in de eerste klasse spelen." Eerder die middag zorgden Hel mut Cardon (half punt), Wouter Gryson, Thibaut Vandenbussche, Steven Geirnaert, Thibaut Maen- hout, Motwani en Gunter Deleijn voor zes punten. Teamleider Hans Groffen en Tieme Verlinden kon den het daarna niet bolwerken. Groffen dacht dat een 6,5^,5-over- winning goed genoeg zou zijn. „De tegenstander van Stukkenja gers is veel sterker dan die van ons. Het is jammer dat we nie mand daar hebben en de spion van Stukkenjagers niet wil zeggen hoe het daar is. Dat is wel span nend." Onder toeziend oog van de spion en teamgenoten dreven Leenhouts en tegenstander Heemskerk van LSG de partij op de spits. Al sinds één uur 's middags waren ze bezig en zes uur later begon de tijd te dringen. Een kwartier voor het einde van de partij vertrok de spion. Stukken jagers had met 7,5-2,5 gewonnen van het sterke Paul Keres; zelfs met een winstpartij voor Leen houts zou Stukkenjagers kam pioen zijn. Het nieuws werd be wust voor Leenhouts weggehou den, die de partij overigens wel won. De voormalige Zeeuws-Vla ming baalde na afloop dan ook, maar was ook realistisch: „We heb ben vandaag een grote overwin ning geboekt, maar daarvoor heb ben we te veel laten liggen. Mis schien hadden we het gevoel: 'we promoveren toch wel'. Dat we het niet lukt is zuur en onverwacht omdat de tegenstander van Stuk kenjagers veel sterker was." Stukkenjagers en HWP eindigen met precies hetzelfde aantal wed strijd- en bordpunten, ook op on derling resultaat (5-5) kon geen kampioen worden gevonden. Een incourante regel die zegt dat in zo'n geval de ploeg die in het on derlinge duel het laagste bord ver loren heeft kampioen is, gaf daar om de doorslag. -- -4.'. Stephanie Rombout van Luctor op weg naar de overwinning op de 100 meter vlinderslag senioren. foto Peter Nicolai door Rob Vermeulen TERNEUZEN - De strijd bij de vrou wen tijdens de eerste twee sessies van de Zeeuwse zomer-zwemkam- pioenschapen in Terneuzen was spannender dan verwacht. De favorieten Merel van der Ent en Stephanie Rombout konden er niet met alle overwinningen van door gaan. Josje van Houwelingen (De Schelde) was in haar thuisbad de sterkste op de 200 meter rug slag (2.32,79). Zij rekende in een sterk tweede gedeelte van de race af met Merel van der Ent. Op de 100 meter schoolslag was Rom bout de sterkste. Zij wist Emke Er- pelinck (Honte) achter zich te hou den. Luctor et Emergo won zaterdag de 4x100 meter vrije slag, voor het sterk zwemmende ZC Koewacht. De vrouwen van de Honte namen een dag later hun revanche door de 4x100 meter wisselslag te win nen na een slopend duel met de Middelburgers. De 400 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag bij de vrouwen waren een prooi voor Rombout. Zij wist Van Houwelin gen op beide afstanden maar net achter zich te houden. Iris Erpelin- ck pakte de winst bij de senioren 1&.2. Sonny Corré (Luctor) won na een spectaculair duel met Kevin Honds- merk de 400 meter vrije slag. Met een versnelling in het laatste deel van de race rekende hij af met de Terneuzenaar. Langeafstandsspecia- list Casper Zwier legde beslag op de derde plaats. Niek de Ridder (Luctor) rekende af met clubge noot )oeri van Wallenburg op de 100 meter vlinderslag. Hij werd op de voet gevolgd door Hondsmerk. Gisterefi ging Björn Scherbeijn (Scheldestroom) aan de haal met de overwinning op de 200 meter rugslag. De Aardenburger is onlangs terug gekeerd van een buitenlandstage met de nationale jeugdselectie. Alex Eversdijk (Bruinvis) was de sterkste op de 100 meter school slag, Jasper van Rouwendaal (De Stormvogel) werd knap tweede. Schoolslagspecialist Diego de -Meyer (Bruinvis) won de 200 me ter school met grote voorsprong. De estafettes werden beide dagen gewonnen door thuisvereniging De Schelde, voor de mannen van Luctor et Emergo. Bij de jeugd won de van een hard nekkige blessure herstelde Savan nah Leenheer (De Stormvogel) de 100 meter schoolslag. Romy Hoog- endijk (Luctor) werd naar de twee de plaats verwezen. De strijd op de 100 meter vrijeslag bij de junioren werd met nipt ver schil gewonnen door Casper Zwier. Hij versloeg Tom van Eisen (De Stormvogel). Iris Erpelinck (Honte) was in goeden doen. Zij wist de 100 meter vlinderslag win nend af te sluiten. Manon Aerssens (Scheldestroom) was een maatje te groot voor de concurrentie in haar leeftijdsklasse. Ze wist alle afstan den te winnen. Cas van Vorsten- bos en Bas van Houwelingen (De Schelde) wonnen namens de thuis vereniging hun afstanden. Komend weekeinde gaan de kam pioenschappen verder in sportcen trum de Vliegende Vaart in Terneu zen. door Herman Heuvink ZOUTELANDE - De beachmotor- cross van de MC de Pekelinge op het strand van Zoutelande werd za terdag overschaduwd door een on geluk van Daan Groeneweg uit Oud-Beijerland. De finales werden na het oponthoud door de inval lende duisternis in verkorte vorm gereden. Tot aan het ongeluk verliepen de wedstrijden in een prima sfeer. Daarna was de stemming uiter aard wat gedrukt. De solo's reden verschillende series, daarna twee halve finales om uiteindelijk met dertig coureurs de finale af te wer ken. Bij de quads werden twee se ries en één herkansing gereden om daarna met achttien deelne mers een finale te rijden. Bij de solo's wist de grote favoriet Ton van Grinsven uit Sint Oedero- net als in 2009 de winst naar zich toe te trekken. De 42-jarige KTM-rijder voerde het veld van de eerste tot de laatste meter aan. Tij dens de ingekorte finale wist hij de aanvallen van Stefan Hage uit stekend te pareren. Wat de negen tienjarige KTM-coureur uit Goes ook probeerde, de ervaren Braban der liet zich niet verrassen. Het was juist de jeugdige Zeeuw - winnaar van editie 2010 - die even in de fout ging en daarna hard moest knokken om opnieuw aan sluiting te krijgen. De zeventienja rige student Kevin Spruijt uit Me- liskerke kwam na een moeizame start nog als derde over de finish. Veel slechter verging het Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg. De achttienjarige bromfietsmonteur kwam in de start ten val en moest als laatste aan het karwei begin nen. Hij toonde zich een geweldi ge vechtjas door toch nog de vier de plaats in de wacht te slepen. Zijn twee jaar oudere zus Danielle hield zich prima staande tussen de mannen en werd knap veertiende. Veteraan Peter Maranus uit Aagte- kerke, lid van de organiserende motorclub, begon sterk. Naarmate de strijd vorderde moest hij plaat sen inleveren. Hij werd als tiende afgevlagd. Eén plaatsje voor hem eindigde Bram van Schilt uit Sint Annaland. Mark Boot uit Burgh Haamstede had zich wel voor de fi nale geplaatst maar hield het na de halve finale, waarin hij tweede werd achter Van Grinsven, voor ge zien. Bij de quads ging de overwin ning naar onze zuiderburen. In de eerste serie was Auke Theuninck uit Kortemark de snelste. De twee de serie werd gewonnen door Kel ly Verbraeken uit Stekene. Zij was vorig jaar de sterkste in Zoutelan de. De finale bracht aanvankelijk deze beide coureurs aan de lei ding. Verbraeken ging in de fout en finishte als zevende. Theuninck won. Uiteindelijk wist Yesley Huls hof uit Kootwijk beslag te leggen De Quads, met nummer 24 Richard van Westen uit Borssele, in actie op het strand van Zoutelande. foto Lex de Meester op de tweede plaats, gevolgd door Mare de Vries uit Zevenhoven. De Zeeuwse deelnemers eindigden in de achterhoede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79