sport 37 De Schelde grijpt onverwachts de titel in districtscompetitie Marit Huige pakt zege dankzij parkoerskennis Schuit zet rentree luister bij De Bruijn reikt tot kwartfinale Pleijte wint maandag 16 mei 2011 door Sven Bakker VUSSINGEN - Normaal gesproken heeft de aanstaand kampioen, in welke tak van sport dan ook, de champagneflessen al koud staan in de koelkast van de ciubkantine. Maar wat nou als een team de titel al min of meer uit het hoofd heeft gezet en dan plots toch opeens kampioen wordt? Het overkwam de tennissers van De Schelde afge lopen zaterdag. En dus werden de spelersvrouwen in allerijl om champagne gestuurd om het kam: pioenschap van De Schelde in de hoofdklasse van de districtscompe titie te vieren. De Schelde had het niet meer in eigen hand, maar deed op de laatste speeldag wat moest doen: winnen. Het werd 6-o tegen de degradanten van Vo- IBMaaK—BSMgHBIHIIIWW.HliW.IIIIIM—i door Lucien Roelandt NISSE - Met de vijf eerste plaatsen waren de amazones van de Weel- ruiters zaterdag in de thuiswed strijd in Nisse nadrukkelijk aanwe zig in de klasse M. Marit Huige was met Aldebaran op het erf van haar ouders de beste van het vijf tal. Jumpin de Weel, waarvoor de 1950 beschikbare startplaatsen en 450 paardenboxen vier uur na de openstelling al waren uitverkocht, werpt zijn schaduw vooruit. Een groot aantal ruiters kwam zaterdag alvast op verkenning. In dit voor proefje toonden de amazones van de Weelruiters in M klaar te zijn voor de grote klus. Wilma Stouten bracht met Stou- ten's Zidane meteen het spel op de wagen. De amazone uit Seroos- kerke stuurde Chin Chin-dochter in de beslissende fase in 40,04 se conden foutloos over de obstakels. Een tijd waar haar veertig achter volgers zich stuk leken de bijten. Echter niet haar clubgenoten. An- niek van der Linden toonde zich met de Quinar Z-zoon, Quasito Z, ruim drie tellen sneller. Maar ook dit bleek voor de combinatie uit gelvlucht uit Vogelwaarde. Tele foontjes gingen over en weer tus sen Vlissingen en Sas van Gent, waar Drive uiteindelijk met 2-4 verloor van de nummer drie, Ani mo uit Terneuzen. Met die neder laag liet Drive het kampioenschap liggen en ontkurkten de Vlissin- gers de champagneflessen. De wedstrijden tegen Vogelvlucht eindigden alle zes in duidelijke cij fers voor De Schelde. Sven Bakker won met 6-1 6-2 van Marcel Grof- fen, Rogier van Housselt was met 6-1 6-0 te sterk voor Gino Roctus, Ruben Hendrikse klopte Desiré de Schepper met 6-4 6-4 en Dimitri Kaijser overklaste Evert Piessens met 6-16-0. In de dubbelspelpartijen wonnen Van Housselt en Ferry Sonnemans met 6-3 6-0 van Groffen en Den- 's-Heer Arendskerke niet goed ge noeg voor de zege. Want het echte vuurwerk zat in de staart. Jane van IJzeren uit Oudelande stuurde de Clinton-dochter, Dame Blanche, als een speer in 34,30 seconden over het parkoers. Met het mes tus sen de tanden stuurde Annelore Willeboer de Varnesse van de Holsthoeve-dochter, Zidane, in 34,02 foutloos rond. In een bloedstollende rit toonde laatste starter Marit Huige zich met de Malito de Reves-zoon, Al-" debaran, achter de schuur van haar ouders driehonderdste secon de sneller. „Ik had het voordeel dat ik met Altair het parkoers al had gereden. En wist zo dat ik om de tijd van Annelore te verbeteren het risico moest nemen om voor langs die bloembak naar de laatste hindernis te gaan. Aldeberan gaf mij in de eerste fase het gevoel dat het kon", vertelde Marit Huige. In ZZ bleek de sloot met over- bouwde stijlsprong de scherprech ter. Michel Sonneveld uit Sprundel wist met de Indorado-dochter, Wotherspoon Sa, als enige het ob stakel foutloos te nemen. Met een springfout in de barrage eindigde Wilma Stouten op de vijfde stek. nie Cappendijk en waren Hendrik- se en Kaijser met 6-1 7-5 de meer dere van De Schepper en Roctus. Het was het zesde kampioenschap voor De Schelde in acht jaar tijd. Eerder waren de Vlissingers in 2004, 2005, 2006, 2007 en 2010 ook al kampioen van de sterkste klasse in de districtscompetitie. Al leen in 2008 en 2009 was het Dri ve dat kampioen werd. MLTC eindigde uiteindelijk op een vijfde positie in de hoofdklasse en handhaafde zich. Op de slotdag moest met de 1-5-nederlaag thuis tegen Game'78 uit Clinge, de num mer vier, echter wel een bittere pil worden geslikt. Alleen Michiel van Kuijk en Michael loosse wonnen samen hun dubbelspelpartij. Yerse- ke en Vogelvlucht degradeerden uit de hoo&klasse. VLAARDINGEN - Hulstenaar Jean Paul de Bruijn is in de tweede elite ranking van het seizoen uitgescha keld in de kwartfinales door Her man Slikker. Na de poulefase die biljarter De Bruijn op basis van moyenne over leefde, kreeg zijn optreden een merkwaardig vervolg. In de acht ste finale won hij van Harrie van der Ven na een uitstekende wed strijd met 50-44 in 32 beurten om vervolgens van eerste divisiespeler Herman Slikker te verliezen. Dezelfde Slikker ging er in de hal ve finale uit met 0.464 gemiddeld tegen Ad Koorevaar. In de finale verloor de Dordtenaar met 39-50 in 25 beurten van Jean van Erp. MIDDELBURG - Hardloper Tim Pleij te heeft de koning van Spanje, een trail over 10,8 kilometer, in Gul pen gewonnen. Hij kwam na 40.46 minuten over de finish. Bij de vrouwen won Anjolie En gels-Wisse in een tijd van 49.06. Anita Joziasse werd op de lange af stand derde. gende tactiek van All Ready kwam Stormvogels geen moment in het ritme en kneep de ploeg de han den dicht bij de late treffer van Sa bine Minderhoud. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse 2, Niek Peene, Linda de Wit te, Elmar Gabriëlse en Sabine Minder houd 1. Scores All Ready: Jacco de Looff en Es ther Snoek 2, Manon Torensma 1. Oranje Zwart-Togo 13-9: Bij rust was het al gedaan met de Goese derdeklasser. De boosheid van coach Carlo de Waele over de 9-4-achterstand liet zich raden. „Bij Oranje Zwart luk foto Izaak Verkeste te ook wel alles, maar wij waren verdedigend onthutsend zwak", zei de Belg. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 6, Niek Meerman, Dennis Boelman en Marscha van Rooijen 1 Seolto-Good Luck 9-4: In de eer ste van drie thuiswedstrijden op rij stelde Seolto zich nadrukkelij ker kandidaat voor de tweede (pro- motie)plek. Aan Good Luck had den de Vlissingers geen kind. Bij rust was het 8-1. Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Den nis Goedegebuur en Jolanda Kerkhof 2, Chris Mol, Daisy Verkerk en Timme Pro voost 1 door Wim de Vos HEINKENSZAND - De ontknoping van de zesde editie van de Zeeland Classic voor vrije renners, met start en finish in Heinkenszand, was zaterdag zinderend. Na een lange aanloop van ruim 90 kilome ter was het de beurt aan Jacques Schuit. Hij sloot na een impone rende achtervolging bij de koplo pers aan en probeerde daarna drie, vier keer de spurt te ontlopen. Zijn ultieme poging was raak. Al hoewel het verschil amper tien se conden bedroeg, hield hij stand. Jacques Schuit stond een poosje aan de 'zijlijn', omdat hij er zoals hij het zelf uitdrukte geen zin meer in had. De Oost-Souburger kwam niet meer aan de start van de wedstrijden. Toch voelde dat niet goed. Afgelopen wintersei zoen was dit dilemma snel opge lost. „In mijn hart miste ik het wielrennen toch wel behoorlijk en ik voelde me nog niet echt afge schreven, dus waarom niet op nieuw beginnen", vertelde Schuit zaterdagavond in Heinkenszand. Na de nodige trainingskilometers gemaakt te hebben wist hij weer moeiteloos aan te schuiven en streed mee om de hoofdprijzen. Enkele weken geleden behaalde Schuit een vijfde plaats in de Ron de van Brabant. „Toen ging het al aardig en ook in andere wedstrij den kwam ik behoorlijk üit de verf Ik kan dus tevreden zijn over mijn beslissing om er weer voluit voor te gaan", glimlachte de Wal- cherse coureur die binnenkort deel gaat deelnemen aan de Tour d'Alpe. Dat is een tocht van zes dagen die start in Duitsland en finisht in Ita lië waarbij de Alpen en de Dolo mieten worden aangedaan. „Dat is een tocht voor duo's. Voor mij is het de eerste maal. Het wordt dus even afwachten maar ik heb er alle vertrouwen in." Gelet op zijn vorm zoals hij die zaterdag etaleer de mag dat een juiste inschatting zijn. Schuit had het vooraf goed in geschat: niet meteen met de krach ten smijten, maar het goede mo ment afwachten. Op de dijken en in de open polders was het im mers behoorlijk beuken tegen de harde wind in. „Dat was afzien", zei hij na zijn zege. De kopgroep in actie tijdens de Zeeland Classic. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77