361 sport TOP Arnemuiden blijft Elles Kole wint dressuurwedstrijd Zege voor Vlissingen Tweedeklassers sluiten af met winst Zeeland Sport sluit seizoen af in stijl Rillandia zit op slotdag alles mee BC Vlissingen 2 sluit af met nederlaag Jeremy Dijkstra grijpt twee titels op NK KORFBAL Tjoba en Fortis doen nog mee om de titel Hu»*.' maandag 16 mei 2011 MIDDELBURG Zeeland Sport was zonder te spe len al kampioen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Gisteren barstte het kampioensfeest pas echt los voor de Vlissingers na de 3-0 winst tegen Renesse. Zeeland Sport had het kampioensfeest uit gesteld tot de slotdag. Voor eigen publiek won de kam pioen vrij gemakkelijk met 3-0 van Renesse. Najim Bousantouh open de de score. Na rust waren Khaled Bouffahi en Wesley van Elfrink trefzeker voor de Vlissingers. MIDDELBURG Rillandia heeft zich in de derde klasse B op het nippertje geplaatst voor de nacompetitie. Dankzij een 3-4-zege op FSV nam de zaterdag club de derde periodetitel over van kampioen Klundert. In het Zeeuw se onderonsje om die periodetitel verspeelde WHS zijn kansen bij The Gunners (5-1-nederlaag) en was Tholense Boys kansloos na ver lies tegen Seolto (2-4). Smerdiek won thuis met 1-0 van Noad'67. Bij winst op hekkenslui ter Smerdiek had Noad'67 zich ge plaatst voor de nacompetitie. VLISSINGEN In de laatste wedstrijd in over gangsklasse van de basketbalcom petitie verloor het tweede mannen- team van BC Vlissingen met 85-71 van kampioen Tantalus. Het team van coach Victor Vermue eindigt daardoor in de middenmoot met 20 punten uit 22 wedstrijden. In Eindhoven kwam BC Vlissingen 2 nog wel goed uit de startblokken. Daarna kwam Tantalus terug. Scores: Mike de Kraker 14, Raylin Jime nez 13, Ronny de Troije 12, Rajinder Poe- tai 10, Abdul Zombra 8, Rajan Dielband- hoesing 8 en Patrick Kompier 4. GRONINGEN Jeremy Dijkstra heeft bij de NK tae kwondo in Groningen sterk gepres teerd. De Middelburger won giste ren twee gouden medailles. Dijks tra komt uit voor de club Kogury uit Krimpen aan den IJssel. Goud was er ook voor Nina Meppelder, Raven Struijk en Dennis van de Bo- venkamp. Hong Wai Cheung en Ke vin van de Bovenkamp wonnen zil ver. -Zowel Nina Meppelder als Hong Wai Cheung behaalden een derde plaats. Ook Taher Hassan pakte brons. Allen komen uit voor Taekwondo Middelburg. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Elles Kole kon met een overwinning, za terdag in de dressuurwedstrijd van de Stichting Hippische Sport Nieuwland bij stal de Kroo, op een goed debuut in de klasse Z2 terug kijken. De eerste proef werd ge wonnen door Annemarie Hertz berger uit Wolphaartsdijk met Ventoux. Annemarie Hertzberger stuurde in de eerste proef de Future-zoon Ventoux met 214 62,94 procent naar een overtuigende overwin ning. Voor Elles Kole was het met de merrie Annabella in de warm loopronde even wennen. De com binatie eindigde met 58,23 procent op de derde stek. In de tweede proef greep de amazone haar kans. Zij stuurde de in de draf uitblin kende en veel lengtebuiging tonen de Tuschinski-dochter met 61,47 procent naar haar eerste zege op het hoogste basisniveau. Goed voor een winstpunt en het felbe geerde certificaat Sport Dressuur. In Zi eiste Tessa Baaijens met de Darlingtondochter Riana met 62,64 procent in de warmloopron de de overwinning op. De combi natie uit Goes bleef Miranda Boog aard met de ruin Zidane slechts drietiende procent voor. In de herkansing nam Boogaard re vanche. De amazone uit Zoutelan- de stuurde de mooi bergopwaarts gaande Stedinger-zoon 63,82 pro cent naar een afgetekende overwin ning. door door JaapJan Ritsema middelburg - Door een gelijkspel bij IJsselvogels staat overgangsklas- ser TOP nog altijd zesde van de acht. In de drie slotrondes moet de Arnemuidse ploeg twee ploe gen onder zich houden om direct veilig te zijn. In de eerste klasse zijn de korfballers van Tjoba en Fortis nog altijd titelkandidaten. IJsselvogels-TOP u-u: De Arne muidse formatie pakte een punt in een bizarre wedstrijd. Liefst veertig minuten lag het spel stil in Moordrecht vanwege een gebro ken paal. De herstart op professo- risch materiaal ging TOP goed af: na een zwakke start (8-4) werd het 8-9. Een straffe wind weer hield beide ploegen na rust bijna van scoren. De tiende treffer van TOP was al duur verdiend, de ge miste strafworp vijftien seconden voor tijd was typerend voor een ra re middag. Hoe belangrijk dit punt is, blijkt over drie weken. Scores TOP: Jeanine Marijs 3, Anita de Ridder en Jordi Meulmeester 2, Remco Bezemer, Wilma de Ridder, Corné Beze- mer en Petra de Ridder 1 Vitesse-Tjoba 15-18: Hoewel Tjo ba verdedigend weinig weggaf scoorde Vitesse toch vijftien keer. Omdat de gasten uit 's-Heer Hen drikskinderen aanvallend een ho ger niveau haalden en organisato risch steeds beter ingespeeld raak ten, toonde Chris van Put zich een tevreden coach. „Als we deze lijn doorzetten, kunnen we van HKC, Rust Roest en Fortis winnen." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse 5, Johanneke Vleugel 2, Kristian Huisman en Esmee Walraven 1. KOAG-Fortis 14-15: In een fysiek zware wedstrijd bleef Fortis over eind. De Souburgers hielden het wel spannend tot de slotminuut, waarin Rens van den Driest match winner werd. „Dominant spelen telt dan niet", keek coach Robin Wisse terug op de 14-io-voor- sprong die Fortis uit handen gaf Over het gat dat de eersteklasser sloeg met de onderste vier ploe gen was Wisse zeer te spreken. Scores Fortis: Patrick Koppejan, Esther Kasse en Rens van den Driest 3, Remco Crucq, Niels Bebelaar en Elze Blanken burg 2. Swift-ACKC 14-14: Twee ploegen die al zeker zijn van lijfsbehoud K'ü v 'V 'iiiS Een speler van Stormvogels zoekt naar een afspeelmogelijkheid. gingen voor de eer. Swift speelde goed, maar vergat voor rust (4-3) afstand te nemen van ACKC. In de tweede helft vonden beide ploe gen veel vaker de korf. Deels om dat Swift drie strafworpen miste, hielden de teams tot het einde ge lijke tred. Scores Swift: Richard Geldof 8, Eefje van den Berg 3, Paul van den Berg 2, Roel Klootwijk 1 Merwede-Ondo u-12: Zo furieus Merwede uit de startblokken kwam, zo adequaat pareerde On- do. Tot 4-4 ging het gelijk op, daar na nam Ondo het initiatief over en kwam het achttal uit Sint Lau rens op 4-7. Via 8-11 werd het weer 11-11. Invalster Anita Ge- schiere diende Merwede de nek slag toe. Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Ronald Wisse en Joris Hoogwerf 2, Robbie Me su, Lianne Lorier, Anita Geschiere en Annemieke Koppelaar 1. Stormvogels-All Ready 6-5: De tiende overwinning bezorgde Stormvogels een riante uitgangspo sitie voor het kampioenschap en de bijbehorende promotie naar de tweede klasse. De Westkappelaars hadden daar wel de laatste dertig seconden van de partij voor nodig. Weliswaar berekend op de vertra- door Peter Snelders terneuzen - De vrouwenteams presteerden zeker niet onverdien stelijk in de hockeycompetitie. Ra- pide speelde in de tweede klasse gelijk bij Etten-Leur en Vlissingen won een klasse lager via een hecti sche slotfase met 3-1 bij Uden- hout. Vrouwen. Etten-Leur-Rapide 1-1 (0-1): In het begin stond Rapide onder druk, maar naarmate het duel vorderde kreeg het meer greep op de wedstrijd. Het werd zelfs sterker en gevaarlijker. Dat re sulteerde in de 25e minuut in een voorsprong door een doelpunt van Elianne Totté. Daarna ver zuimde Rapide om verder afstand te nemen. In de 55e minuut viel de terechte gelijkmaker. Udenhout-Vlissingen 1-3 (0-2): Een sterke start bracht Vlissingen al vrij snel op een comfortabele voorsprong van 2-0. In de zevende minuut opende Eva Flipse na een fraaie solo de score en drie minu ten later verzilverde Merel de Kam een strafbal. In de tweede helft probeerde de thuisploeg met op portunistisch spel iets te forceren en kreeg zelfs aasnsluiting. Vijf mi nuten voor het einde werd Brecht- je de Schipper gevloerd en mocht Merel de Kam opnieuw aanleggen voor een strafbal. Het duurde door een keepsterwisseling echter tien minuten voordat zij die strafbal kon nemen. Verlies aan concentra tie was er schuldig aan dat ze die miste. Kort daarna herstelde ze haar fout door alsnog de bevrijden de 1-3 te scoren. door Aector Doorns terneuzen - De Zeeuwse voetbal ploegen hebben gisteren de compe titie in de tweede klasse E met winst afgesloten. Aardenburg won thuis met 4-2 van Dubbeldam. In Dordrecht behaalde Goes een 0-1-zege tegen EBOH, terwijl Ter- neuzen zijn tiende overwinning (3-4) op rij boekte bij RK sv RCD. Aardenburg-Dubbeldam 4-2 (3-0): De Zeeuws-Vlamingen wer den vooraf door insiders tot degra datiekandidaat bestempeld. Aar denburg eindigde uiteindelijk knap in de middenmoot. De ploeg van trainer Robbie de Muynck hoefde zodoende niet meer zo no dig, maar wilde de laatste thuis wedstrijd nog wel winnen. Het trof in Dubbeldam een zwakke te genstander. Bij de rust leidde Aardenburg met 3-0 door treffers van Steven de Croock, Bart van den Hemel en Quinten de Muer. In de tweede helft scoorde De Croock zijn twee de treffer: 4-0. In de slotfase deed Dubbeldam nog iets terug via Sven Koster en Rory Willemstein: 4-2. EBOH-Goes 0-1 (0-0): Beide ploe gen slaagden in hun opzet: het mij den van gele kaarten en het voor komen van blessures. Zodoende kunnen EBOH en Goes zich zor genvrij gaan richten op de nacom petitie voor promotie naar de eer ste klasse. De gezapige partij voet bal verdiende geen winnaar, maar Goes pakte in de slotminuten toch nog de winst dankzij een treffer van Yves Nyemb. De 40-jarige Shannon Braafhart van Goes i kreeg nog een publieks wissel. RK sv RCD-Terneuzen 3-4 (0-2): Ook bij deze wedstrijd stond er niets meer op het spel. Terneuzen was al kampioen en de Dordtena- ren moeten via de nacompetitie het tweedeklasserschap zien veilig te stellen. Dominique Verlinde zet te Terneuzen voor rust op een o-2-voorsprong. De spits scoorde twee maal, waarvan één uit een kopbal. Na rust scoorde Robin Har- tenbol voor de thuisclub de aan sluitingstreffer, waarna Tom Jans sen er 1-3 van maakte. Leon de Kie vit zorgde voor 2-3, Roel Alberti maakte 2-4. Sven van der Geer be- paalde de eindstand op 3-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76