sport 133 bizar slot Oostkapelle neemt afscheid van tweede klasse met zege op De Noormannen De Meeuwen én VCK kunnen zich opmaken voor de nacompetitie Walcheren haalt achterstand op RCS nog lang niet veilig Koop kaarten voor Zeeuws Voetbalgala maandag 16 mei 2011 www.pzc.nl Hoewel de vreugde gistermiddag groot was bij de spelers van RCS is de ploeg nog lang niet veilig. Eerst moeten de Souburgers rechtstreekse degradatie zien te ontlopen in een driekamp waaraan RCS, Nulandia en RKJW meedoen. De verliezer degradeert, de overige twee ploegen gaan de nacompetitie in. door Tom Vennink door llja Hilhorst OOST-SOUBURG - Er stond gisteren veel op het spel voor de voetbal lers van RCS. De opdracht voor de Souburgers was simpel; winnen van Best Vooruit. De concurrentie moest dan punten laten liggen. Al leen zo kon de club handhaving in de eerste 'spook'klasse voor elkaar boksen. RCS versloeg Best Vooruit met 3-2. En de concurrentie liet punten liggen. „Ik heb wel zin in de nacompetitie", zei Len Evers- dijk na afloop. Het seizoen van Racing Club Sou burg wordt met de week gekker. Eerder in het seizoen leek degrada tie niet meer af te wenden en was de ploeg afgeschreven. Een sterke inhaalrace bracht RCS terug uit de dood. Vorige week kregen de Wal- chenaren dan echt de doodsteek, zo werd gezegd, toen met 3-0 werd verloren van directe concur rent RKJW. Voor de wedstrijd tegen Best Voor uit kon de positie uitzichtloos wor den genoemd. Maar RCS zou RCS niet zijn als er weer een miraculeu ze comeback uit de koker van trai ner Michel Leonhart zou komen. „Ik heb zo'n ontknoping nóg nooit meegemaakt. Dat er iemand met dertig punten moet degrade ren is ongelofelijk", zei hij na af loop. De na dit seizoen afzwaaiende trai ner liet zich tijdens de wedstrijd op de hoogte houden door onder andere Rafael Vulin. Hij zat de eer ste van vier wedstrijden schorsing uit. De voorhoede werd gevormd door Kjell van der Haeghen, Besar Xhoxhaj en Len Eversdijk. In de eerste helft werd er nerveus ge speeld, ook al speelden de bezoe kers nergens meer om. RCS pro beerde goed te voetballen, combi neerde aardig maar miste een af maker. Spits Van der Haeghen zag er niet bepaald afgetraind uit en clubtopscorer Xhoxhaj speelde meer vanaf rechts. De vele voorzet ten van Eversdijk kwamen niet aan. „Het ging goed in de eerste helft. Kjell traint weinig, normaal is hij een goede afmaker", aldus de oudste van de broers Eversdijk. Na 34 minuten kreeg de thuisclub het deksel op de neus. Vanuit het niets schoot Mark van Osch op doel. Of Lorenzo van Tryp ver keerd stond opgesteld of dat de keeper simpelweg te klein is was niet te zeggen. De houdbare bal viel binnen: 1-0 voor Best Vooruit. De andere ruststanden waren niet in het voordeel van RCS. Na twaalf minuten in de tweede helft zetten de sterkere Walchena- ren orde op zaken via Van der Hae ghen. Niet veel later werd Benja min Verwest gewisseld voor Rem- co Felius, een aanvallende wissel. In de 74e minuut leidden de aan vallende intenties tot een voor sprong. Invaller Felius maakte bijna per ongeluk 2-1. Vijf minu ten later werd de voorsprong nog groter. Van der Haeghen werd in het zestienmetergebied gevloerd: penalty. Xhoxhaj schoot door het midden raak. Vlak voor tijd werd het nog even spannend toen Xander Scheepens de 3-2 scoorde. Maar na een ner veuze blessuretijd kon er gelachen worden. Theole was gedegradeerd en er kwamen drie ploegen op der tig punten. Naast RCS zijn dat RKJ- W en Nulandia. Deze ploegen zul len in een driekamp gaan uitma ken wie er direct degradeert, en welke twee ploegen het in de na competitie kunnen gaan proberen. Leonhart: „We hebben ons goed hersteld van vorige week, toen we kansloos verloren. Dit is een krank zinnige competitie. Ik ga vol ver trouwen de beslissingswedstrijden in. Vorig jaar is het ook gelukt." Len Eversdijk sluit zich daarbij aan: „Ik ben een echte RCS'er, ik heb er alle vertrouwen in." RCS-Best Vooruit 3-2 (0-1). 34. Mark van Osch 0-1, 57. Kjeil van der Haeg hen 1-1, 74. Remco Feiius 2-1, 80. Be- sar Xhoxhaj 3-1, 85. Xander Scheepens 3-2. Scheidsrechter: L. van Beurden ('s-Hertogenbosch). Aantal toeschou wers: 110. MIDDELBURG - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal speelde Serooskerke zich veilig doorn een 2-2-gelijkspel bij Internos. De Noormannen is veroordeeld tot het spelen van nacompetitie, na een 2-1-nederlaag bij Oostkapelle. Oostkapelle-De Noormannen 2-1: Oostkapelle nam winnend af scheid van de tweede klasse. Wou ter Verduijn knalde na twintig mi nuten de openingstreffer binnen. De Noormannen had daar geen antwoord op en werd op slag van rust opnieuw gepasseerd. Ditmaal was Maarten van Maldegem de Westkapellenaren te slim af met een stiftje. Verder dan de 2-1, via Niels Dominicus, kwam de Noor mannen niet. Voor Ruben Cop- poolse betekende de thuiszege een mooi afscheid van het eerste elftal van Oostkapelle, waarvoor hij 15 jaar speelde. SSV'65-AZW 5-2: Een flinke smet op de thuiszege van SSV was de zware blessure van Ronnie Hille- brand. Hillebrand, die net hersteld was van een andere blessure, viel in de eerste helft met een gescheur de achillespees uit en is daar zater dagavond aan geopereerd. Voordat hij uitviel had Ibi el Uarichi SSV op voorsprong gezet met een kop bal. Mustafa Yilmaz maakte gelijk. Maar na de 2-1 van Tim Bruyns nam de thuisploeg de wedstrijd in handen. Thomas Mattheijer, Chris- tiaan Boon en Dennis Weijers zorgden voor de doelpunten voor SSV in de tweede helft. Stefan Boe- ije zette daar één goal tegenover namens AZW, dat degradeert. Dinteloord-Duiveland 5-6: In een bizarre wedstrijd stelde Duive- land zijn plaats in het linkerrijtje veilig. Halverwege leidde Dinte- loord met 4-1 en leek de zevende plek van Duiveland vervlogen. Dennie le Comte legde zich er niet bij neer en gaf zijn goal in de eer ste helft vervolg met twee doelpun ten vlak na rust. Zijn teamgenoot Barry Steenpoorte zorgde voor 4-4. De 4-5 van Le Comte werd te nietgedaan door Davey van Merriënboer. Maar uiteindelijk maakte Barry Steenpoorte het win nende doelpunt: 5-6. Voor Dinte- loord scoorden Danny Verhoeven en Davey van Merriënboer twee keer en Jacco dè Gast een keer. Internos-Serooskerke 2-2: De nummers negen en tien deden niets onder voor elkaar. Seroosker ke, dat een constant seizoen achter de rug heeft, kwam op achter stand door een doelpunt van Rob de Waal, maar keerde via Marvin Etsburg terug op gelijke hoogte. Na rust kreeg de ploeg een straf schop toegewezen, die door Arno Melaard feilloos werd binnenge schoten. Internos zette in de slotfa se aan en kreeg wat het verdiende via Carlos Alonso. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Door een 1-0-over- winning op kampioen DFS en een 2-2-gelijkspel van VCK tegen Hein- kenszand sleepte De Meeuwen in de derde klasse A de derde perio- detitel uit het vuur. VCK neemt de eerste periode over van kam pioen DFS. Domburg had aan een 1-1-gelijkspel tegen Veere genoeg om ook volgend seizoen in de der de klasse uit te mogen komen. De Meeuwen - DFS 1-0: De Meeu wen boekte een verdiende over winning tegen de kampioen van de derde klasse A. In de 42e mi nuut zorgde Vincenzo Lorello voor de enige treffer van de mid dag. Namens De Meeuwen raakte Timme Kwast de lat en ook DFS raakte een keer de dwarsligger. DFS-doelman Kevin Verboom voorkwam met enkele fraaie red dingen dat de score hoger opliep. Heinkenszand - VCK 2-2: Hein- kenszand leidde tot de 88e minuut met 2-0, maar verspeelde daarna alsnog de overwinning én de der de periodetitel. De kater was dan ook enorm in Heinkenszand. Na een assist van Rens Baas stiftte Maarten Griep de thuisploeg voor rast naar een i-o-voorsprong. Griep scoorde na rust op aangeven van Marrijn Simonse ook de 2-0. Via Simonse kreeg Heinkenszand daarna een grote kans op de 3-0, maar aan de andere kant redde Ste fan Meulpolder ook prima op een VCK-inzet. Stefan Wielemaker zet te in de 88e minuut zijn voet als laatste tegen een voorzet: 2-1. Daar na werd het spannend. VCK-spe- ler Bouwen Legemate werd in de 92e minuut met direct rood van het veld gestuurd. In ondertal sleepte VCK een belangrijk punt uit het vuur, waarmee de nacom petitie veiliggesteld werd. Meulpol der redde in eerste instantie op een kopbal van Erik Goudt, maar in de rebound liet Ronald Ovaa een VCK-feest losbarsten. Domburg - Veere 1-1: Domburg had aan het punt voldoende om zich op eigen kracht veilig te spe len. Daarmee werd de doelstelling wmtfm&s&e&taxGmm iw'Humiwwwm I i'iza: voor dit seizoen gehaald. Via Chris- tiaan Wisse kwam Domburg aan de leiding. Veere kreeg voor rust nauwelijks kansen. Tien minuten na rust zorgde Guido den Dikken met een afstandschot, dat via de binnenkant van de paal in de goal verdween, voor de 1-1. Nieuwland - Colijnsplaatse Boys 1-1: Nieuwland kwam in de 21e minuut op voorsprong. Corné van Belzen onderbrak de Colijns plaatse opbouw en )oey van Bel zen zette de thuisploeg op 1-0. Daarna verzuimde Nieuwland zo wel voor als na rust om de score uit te bouwen. In de 79e minuut kreeg de ploeg het deksel op de neus. Uit een corner van Rob- bert-Jan van de Genuchte kopte Pascal Hoogerheide de gelijkmaker binnen. SKNWK - Yerseke 0-7 (0-4). Arjen de Koeijer 0-1, 0-3, 0-5 en 0-7, Rody Bak ker 0-2, Bart van Steveninck 0-4, Niels Poleij 0-6. Kapelie - Spui 3-1 (0-1). Johan Meul- broek 0-1, HansTolhoek 1-1, Robin Boogaard 2-1, Jon Herselman 3-1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Walcheren moest gistermiddag winnen om voor na competitie om een plaats in de der de klasse in aanmerking te komen. De formatie van Dennis de Nooijer keek in de vierde klasse A van het zondagvoetbal na een uur spelen tegen Oostburg echter te gen een ogenschijnlijk kansloze 0-2-achterstand aan. Een geweldi ge eindfase leverde alsnog een 5-2-zege en feestelijke taferelen op. Biervliet versloeg Hontenisse met 0-2. Breskens kon daarvan niet pro fiteren. De West-Zeeuws-Vlamin- gen verloren op eigen veld met 0-2 van Patrijzen en zijn veroordeeld tot het spelen van nacompetitie om lijfsbehoud. Clinge won met 0-4 bij long Ambon. RIA Westdor- pe versloeg met dezelfde cijfers het gedegradeerde Sluiskil. Steen en Robur hielden elkaar in evenwicht (3-3)- Walcheren-Oostburg 5-2: De be zoekers domineerden een uur lang en namen daarin een meer dan verdiende o-2-voorsprong. Rick Maenhout zorgde voor 0-1 bij rust en dat was een magere afspiege ling van de krachtsverhouding. Toen Arjen Versluijs er met nog 25 minuten te spelen 0-2 van maakte, gaf niemand nog iets voor de kan sen op een Walcherse periodetitel. Mitch van Dijk zorgde met twee treffers (2-2) in korte tijd voor de wederopstanding. Robin van de Velde, Bogan Martinovic en Paul Bunnik (strafschop) bezorgden Walcheren de zege en een periode titel. Jong Ambon-Clinge 0-4: De thuisploeg had weinig in te breng en tegen een beter Clinge, dat voor rust al op rozen zat. Davy van Puyvelde tekende met een schot van afstand voor 0-1. Tho mas Leeghwater bepaalde de rust stand op 0-2. Na de hervatting ver grootte Leeghwater de marge tot 0-3. Invaller Jan de Visser verzilver de een strafschop met een stiftje, nadat hij zelf na een individuele ac tie tegen de grond was gewerkt: 0-4. Jong Ambon kan zich nu opma ken voor de nacompetitie. De Mid delburgers wonnen de eerste perio de en hebben daardoor recht op promotiewedstrijden. Boban Martinovic van Walcheren wordt fel op de huid gezeten door een Oostburger. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73