binnenland 17 Slob wil geen andere koers CHRISTENUNIE Partijleider André Rouvoet neemt afscheid tijdens partijcongres Kinderen de cel in voor neprevolver KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm maandag 16 mei 2011 3HBBH&e®8®£SS Een koerswijziging zal de Christenunie niet beleven na het vertrek van André Rouvoet. Er is voldoende be reikt, zo verdedigde de nieu we partijleider Arie Slob. EDE - De nieuwe leider van de Christenunie, Arie Slob wil geen koerswijziging van zijn partij. „Het zou raar zijn als we opeens het roer om zouden gooien", zei hij af gelopen zaterdag op het congres van de Christenunie in Ede. Daar nam Slob het stokje over van André Rouvoet als partijleider. Slob reageerde met zijn woorden op het kritische rapport-Schipper, waarin de verkiezingsnederlaag van de Christenunie is onder zocht. Hij erkende dat het 'onbe kommerd spreken uit ons eigen programma' tijdens de kabinets deelname niet altijd mogelijk was. Maar dat betekent niet dat het CU-geluid helemaal is onderge sneeuwd. „Eindelijk extra geld voor opvang van tienermoeders, eindelijk extra geld voor uitstap- programma's van prostituees, ein delijk én voor het eerst een regeer akkoord dat sprak over veilige gren zen voor Israël." Slob ziet dan ook geen noodzaak de koers van zijn partij drastisch te wijzigen. „Ons programma is nog geen jaar oud. De commissie Schipper geeft zelfs aan dat we goud in handen hebben. Van goud gaan we toch geen ijzer maken?" Wel wil de nieuwe fractievoorzit ter in de Tweede Kamer de komen de tijd extra aandacht aan bepaal de onderwerpen besteden. Daarbij denkt hij aan het thema 'minder overheid, meer samenleving'. Vol gens Slob kunnen er meer taken bij burgers, bedrijven en instellin gen gelegd worden en minder bij de overheid. „Dat moet uiteraard wel zorgvuldig gebeuren. Wie steun van de overheid wél nodig heeft, moet daarop blijven kunnen rekenen." De partij zal zich blijven inzetten voor de geestelijke vrij heid. Slob noemde het bizar dat D66 'streng religieuze scholen' wil verbieden die vrijzinniger leerlin gen en leraren weigeren. „Brr. On der het mom van 'vrijheid' voor ie dereen' wil men het christelijk deel van de samenleving dicteren welke keuzen men zou moeten maken." Ook tegen de PW zal de Christenunie zich zo nodig verzet ten, stelde Slob. Het partijcongres had de CU-politici daarvoor opge roepen de PW op gelijke wijze te bejegenen als andere politieke par tijen. De partij moet niet naïef zijn over de mogelijke gevaren van de islam, aldus Slob. zie onze website:binnenland Video: afscheidsspeech van André Rouvoet André Rouvoet (m) zaterdag in gesprek met fractievoorzitter Arie Slob (links van hem) tijdens zijn afscheid op het partijcongres van de Christenunie in Ede. foto Koen van Weel/ANP KAMPEN - De hoofdprijs van een middagje lol op de kermis in Kam pen heeft een vervelend staartje ge kregen voor een 13-jarige jongen uit Kampen en zijn 15-jarige vriend je uit Emmeloord. Ze zijn aange houden, in de cel gezet en ver hoord, omdat ze in de auto van de moeder van de 13-jarige speelden met een plastic balletjesrevolver. Het speelgoedding leek volgens de politie te veel op een echt wapen en daardoor brachten ze de ver keersveiligheid in gevaar. De jon gen van 13 had het wapen een dag eerder gewonnen op de kermis in zijn woonplaats en was zich van geen kwaad bewust. Op de kermis zijn tientallen van deze prijzen weggegeven aan kinderen. De jon gen is autistisch, waardoor de aan pak door de politie er extra hard heeft ingehakt. Zijn alleenstaande moeder, die anoniem wil blijven, is woedend over de gang van za ken. „Ze waren wat aan 't dollen met een pistooltje." waarom zou je meer betalen Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. 3/4/5/7/8 dagen CHEMNITZ Aankomstdata: van 23/5 t/m 29/10. Boek 8 dagen voor de prijs van 7! U verblijft in een 4-sterren hotel incl. ontbijt. Bezoek In Chemnitz het Operahuis of ontdek Dresden. Zie www.kras.nl/17741 3/4/5/8/15 dagen LEIPZIG Aankomstdata: van 23/5 t/m 30/10. Hotel op loopafstand van het centrum. U verblijft in een 4-sterren hotel incl. ontbijt. Bewonder in Leipzig het historische Alte Rathaus. Zie www.kras.nl/51484 4/5/6/7/8 dagen ANNABERG-BUCHHOLZ Aankomstdata: van 23/5 t/m 28/10. Profiteer van diverse kortingsacties! U verblijft in een 4-sterren hotel incl. ontbijt. Maak heerlijke wandelingen door het Erzgebirge. Zie www.kras.nll7742 5/6/8 dagen NEUKIRCHEN Aankomstdata: van 23/5 t/m 24/10. Verblijf in een unieke accommodatie. U verblijft in een 4-sterren hotel in een eeuwenoud slot incl. ontbijt. Bezoek de steden Freiberg en Zwickau. Zie www.kras.nl/17520 Autovakanties Saksen. Land van belevenissen! Kom genieten. Wat dacht u van metropool Presden, de Bachstad Leipzig of Chemnitz? Slenter door oude stadjes als Meissen, Freiberg of Görlitz. Wandel of fiets in natuurgebieden als Sachsische Schweiz, het Erzgebirge of langs de Elbe, Mulde of Spree. Kunst, muziek, kastelen of industrieel erfgoed. Een actieve of relaxte vakantie. Heerlijk eten en drinken. In Saksen kan het. Beleef een ontdekkingsreis met de ideale mix tussen cultuur en natuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7