seizoen PSV sport 129 City blijft ondanks FA Cup in de schaduw van Unitec Oranje onder 17 pakt eindelijk Europese titel I TVOETBALGAL A Rutten blijft vaag over zijn toekomst VRIJDAG 37 MEI SOU West Ham zet Grant op straat maandag 16 mei 2011 PSV-trainer Fred Rutten bleef na afloop van het duel met FC Groningen vaag over zijn toekomst. De oefenmeester miste voor het tweede jaar op rij met de Eindhovenaren de Champions League. Hij weigerde een duidelijk antwoord te geven op de vraag of hij volgend seizoen nog bij PSV werkt. „Ik heb nog een contract tot 2012", zei Rutten. „Ik heb geweldig gewerkt met deze jongens. Het eindresultaat is er echter niet." door Rob de Bruyn GRONINGEN - Ola Toivonen wist het niet. Waarom had hij kort na rust dé kans gemist om PSV op voorsprong te zetten? Zoals Orlan do Engelaar van zichzelf niet wist waarom hij later in de tweede helft de vrijstaande Marcus Berg verkeerd had aangespeeld. En zo als ze beiden niet wisten waarom PSV nog een paar goede mogelijk heden niet op waarde had geschat. „Misschien is het typerend dat we het seizoen zo beëindigen", zei En gelaar over de onmacht van zijn team in het slotduel met FC Gro ningen (o-o). De manier waarop PSV gisteren ploeterde was bijna meelijwek kend. Het elftal van Fred Rutten móest in de Euroborg winnen om zich te plaatsen voorde voorronde van de Champions League, maar niets lukte. Niets. Het was dat ook FC Groningen goede kansen onbe nut liet, anders had PSV ook ge woon kunnen verliezen. Als verdoofd hadden de spelers na de wedstrijd zwijgzaam in de kleedkamer gezeten, meldde aan voerder Engelaar. „Nee, er is niet meer tegen deuren geschopt. Dat was een paar weken geleden al ge beurd. Maar dit was natuurlijk een heel vervelende wedstrijd, zoals we dit seizoen meer vervelende fa ses hebben gekend." Het zat PSV ook niet mee in Gro ningen. De ploeg moest het sowie so al stellen zonder Wilfred Bou- ma (geblesseerd) en Balazs Dzsud- zsak (geschorst). Binnemeen kwar tier viel ook doelman Andreas Isaksson weg, als gevolg van een botsing met Leandro Bacuna. La ter volgden nog Zakaria Labyad, Je- remain Lens (allebei na een schop tegen de enkel) en - een kwartier voor tijd - Atiba Hutchinson (bin- Ola Toivonen nen een paar minuten twee keer geel en dus rood). Maar hoewel PSV ook daarna nog kansen kreeg, bleef het steken. Waarmee het sei zoen 2010-2011 echt als mislukt moet worden beschouwd. Op de vraag hoe het nu verder moet, hadden Engelaar en Toivo nen nog geen antwoord. „Dat is moeilijk zo kort na de wedstrijd", sprak Engelaar. „Voor mij persoon lijk is het natuurlijk ook een moei lijk seizoen geweest. Maar mijn contract loopt nog een jaar door en PSV is een fantastische club." Of een eventueel vertrek van Rut ten voor Engelaar een rol zal spe len bij zijn eigen afwegingen? „Dat is ook moeilijk te zeggen. Daar moet ik over nadenken." Ook Toivonen kon of wilde nog niet echt vooruitkijken. „Natuur lijk wil je als speler graag Cham pions League spelen. Maar ik heb nog een contract en ik ben heel te vreden bij PSV. Wat er nu moet ge beuren? Dat is iets voor de trainer en de technisch manager. Wij had den aan het begin van het seizoen de beste ploeg van Nederland en hebben de pech gehad dat Jona than Reis en Ibrahim Afellay zijn weggevallen. Maar ik wil het niet als excuus gebruiken. We zijn uit eindelijk gewoon niet goed genoeg geweest." door Joost van Egmond NOVI SAO - Het Nederlands jeugd- elftal heeft gisteren het Europees kampioenschap voetbal onder de 17 jaar gewonnen. In de Servische stad Novi Sad versloeg Nederland Duitsland met klinkende cijfers: 5-2. Het was na zilveren medailles in 2005 en 2009 voor het eerst dat Oranje er met de hoofdprijs van door ging. Daar zag het in het begin niet naar uit. Nederland opende nerveus en moest tot tweemaal toe dulden hoe de Duitsers op voorsprong kwamen. Beide keren was het Feyenoorder Tonny Trindade de Vilhena die Nederland terug in de wedstrijd bracht. De eerste keer be kroonde hij een Nederlandse com binatie die dwars door de Duitse defensie heen sneed (1-1). De vol gende keer was hij attent toen de door Wilber Hack BLACKBURN/LONDEN - De eigena ren van de Abu Dhabi United- Group daalden zaterdagmiddag op Wembley van het ereterras af naar de kleedkamer van Manchester Ci ty om de FA Cup van dichtbij te bewonderen. Hun investering van .vele miljoenen in de afgelopen vier jaar leverde eindelijk een prijs op. Maar ondanks de 1-0-zege op Stoke City in de traditierijke finale stonden de 'Sky Blues' toch weer in de schaduw van stadgenoot Manchester United. Dat had met een merkwaardige be slissing van de Engelse voetbal bond te maken. Tegen de gewoon te in stond er op de dag van de Cupfïnal ook een competitieronde op het programma. Enkele uren voor de triomf van Manchester Ci ty kroonden de 'Red Devils' zich tot de succesvolste ploeg ooit in de Engelse voetbalhistorie. Een 1-1-ge- lijkspel bij Blackburn Rovers lever de Manchester United de negen tiende landstitel op. Daarmee stak de ploeg Liverpool (achttien titels) op de ranglijst voorbij. Dat telde zeker zo zwaar als de cupzege van de stadgenoot. In Blackburn schoot Wayne Rooney United vanaf de stip naar de titel. Dat ging niet zonder slag of stoot. Met Kuszczak stond er een heel onzekere keeper tussen de palen. Edwin van der Sar keek op de tribune in clubkostuum toe. Ferguson had hem rust gegund. Na een fout van de Poolse doel- Het hoofd van Nigel de Jong (midden) tende spelers van Manchester City. man kwam Blackburn via voorma lig Feyenoorder Emerton al vroeg in de wedstrijd op 1-0. Dankzij de koelbloedige Rooney kon Van der Sar zich later toch in het feestge druis storten. Voor de Voorhouter was het zijn achtste landstitel: vier met Ajax en vier met Manchester United. Dat zijn er vier minder dan Ryan Giggs, die de laatste twaalf kampioenschappen van de Engelse topclub als speler mee maakte. Terwijl de champagne in Black- Duitse keeper Vlachodimos een iets te scherpe voorzet van Mem phis Depay liet glippen (2-2). „Dat geeft een enorme adrenali ne", zei Trindade na afloop. „Maar het belangrijkste was dat we als team ons spelletje bleven spelen." Dat betaalde zich in de tweede helft uit. De ruim vierduizend toe schouwers, onder wie honderden Nederlanders, kregen zeker in de eerste twintig minuten na rust een heel ander Oranje te zien. De pay rondde een fraaie solo af en Te rence Kongolo scoorde uit een cor ner. Met 4-2 zat Nederland op ro zen. In de slotfase kon Kyle Ebici- lio nog in alle rust aanleggen voor de 5-2. Met de overwinning kan Neder land later dit jaar als één van de fa vorieten aan het WK beginnen, dat van 18 juni tot en met 10 juli in Mexico wordt gehouden. Wayne Rooney is in extase nadat hij met het benutten van een veelbespro ken strafschop de titel heeft veiliggesteld. foto Tim Hales m&sssBssüiszmmmmmmm 1 ZEEUWSE I VOETBAL AWARDS J ALL INCLUSIVE: 20. - Welkomstcocktail Bijwonen uitreiking Zeeuwse Voetbal Awards Feestavond Live muziek Drankjes en hapjes Entertainment WWW.ZEEUWSE VOETBAL A WARDS.NL is nog net zichtbaar tussen de fees foto Anthony Devlin burn ontkurkt werd trapten Man chester City en Stoke City af voor de 130e editie van de finale van de FA Cup. Voor Stoke City was het de eerste bekerfinale in de clubhis torie. Manchester City stond al 35 jaar droog. City - met een uitstekende Nigel de Jong op het middenveld - domi neerde vanaf de eerste minuut. Carlos Tevez, Mario Balotelli en David Silva lieten uitstekende mo gelijkheden liggen om de ploeg op voorsprong te schieten. Stoke City leunde vooral op zijn doelman Thomas Sorensen en probeerde het verder vergeefs met lange bal len naar voren. „Het was een kwes tie van geduld opbrengen", zei coach Roberto Mancini„Dat was de boodschap in de rust." Dat geduld werd een kwartier voor tijd beloond. Yaya Toure, die 220.000 per wedstrijd verdient, scoorde nadat een schot van Balo telli nog was afgeweerd. Toure was ook al de maker van het doelpunt in de gewonnen halve finale tegen Manchester United. „Ik heb veel fi nales gespeeld. Maar dit was voor mij de meest opwindende", zei de voormalig voetballer van onder meer Barcelona en Beveren. Gedreven door de Arabische eige naren wil City de aanval op Man chester United openen. Maar dat heeft sinds afgelopen zaterdag 41 trofeeën in de prijzenkast staan, te gen Manchester City tien. Er is dus nog een lange weg te gaan. WIGAN - West Ham United heeft manager Avrarn Grant gisteren ontslagen. De clubleiding nam de beslissing na de degradatie uit de Premier League. West Ham ver loor na een 2-o-voorsprong met 3-2 van Wigan Athletic. Kevin Keen neemt de functie waar in het laatste competitieduel met Sunder land. Zondag wordt duidelijk wel ke twee clubs van het vijftal Black burn Rovers, Wolverhampton Wanderers, Birmingham City, Blackpool en Wigan ook naar het Championship degradeert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69