Slotwedstrijd typerend voor Fans genieten alleen van Van Dijk 281 sport EREDIVISIE PSV komt bij FC Groningen niet verder dan o-o. De Eind- hovenaren eindigen op de derde plaats en lopen plaatsing voor de voorronde van de Champions League mis. Grote zege Utrecht is voor verdediger Nesu Bakx en Kousemaker spelen tegen Excelsior FC Oss promoveert naar Jupiler League Valse tweet meldt ontslag Albert Ferrer Na 34 duels eindigt PSV op 69 punten. Landskampioen Ajax heeft slechts vier punten. Aanvoerder Orlando Engelaar (rechts) duelleert met FC Croningen-speler Petter Andersson. foto Jan Kanning wmmmmmmmmBSBBMuat maandag 16 mei 2011 UTRECHT Echte vreugde was er gisteren niet te zien bij FC Utrecht na de klin kende 5-1-zege op AZ. Heel de club leefde mee met verdediger Mihai Nesu die nog maar moet afwach ten of hij zijn armen en benen straks nog kan bewegen. „Deze is voor Mihai", zei Dries Mertens, die drie doelpunten maakte tegen AZ. „Elke avond als je gaat slapen, moet je eraan denken." Al je Schut was er om die reden al niet bij. De verdediger landde tijdens de trai ning op de nek van Nesu. De fans steunden Nesu door een grote Roe meense vlag met de tekst 'never gi ve up' het veld op te dragen. ALMELO Heracles Almelo eindigde gisteren keurig op de achtste plaats in de eredivisie, dankzij een ruime zege op ADO Den Haag (3-0). De Tuk kers spelen in de play-offs om een ticket voor de Europa League tegen FC Groningen. ADO Den Haag treft in de play-offs Roda JC. In de onder ste regionen kwam Excelsior tegen concurrent Vitesse (4-1-zege) een doelpunt tekort om de nacompeti- tie te ontlopen. In de play-offs om degradatie en promotie treft Excel sior het FC Den Bosch van Istvan Bakx en Wilmer Kousemaker. VW neemt het op tegen FC Volendam. GROESBEEK FC Oss keert na één jaar afwezig heid terug in de Jupiler League. De Brabanders behaalden gisteren de titel in de zondag-topklasse door de uitwedstrijd tegen concurrent Achilles'29 met 2-0 te winnen. Black en Galata maakten de doel punten voor Oss, dat nu nog tegen IJsselmeervogels, de kampioen van de topklasse zaterdag, speelt. De winnaar van die tweestrijd mag naar de Jupiler League promove ren. IJsselmeervogels wil dat ech ter niet, zodat Oss ook bij een ne derlaag promoveert Het neemt in de Jupiler League de plaats in van het gedegradeerde Almere City FC. ARNHEM - 'Albert Ferrer heeft na de nederlaag tegen Excelsior zijn ontslag aangeboden', werd gister middag na de nederlaag van de Arnhemse ploeg (1-4) getwitterd door @sbwitesse. Toen het bericht over het ontslag van de Vitesse- trainer door voormalig clubeige naar Maasbert Schouten werd doorgestuurd ('geretweet') ont stond grote opschudding in de catacomben van Vitesse. Schouten bleek de onschuld zelve. „Ik heb niks de wereld in gehol pen", meldde de Elstenaar. „Ik las het op sbwitesse, het officiële twit- teraccount van de club. Dan mag je toch aannemen dat het waar is?" Schouten zat er echter naast, maar kon daar niets aan doen. Het account @sbwitesse blijkt van een op sensatie beluste supporter van de club te zijn. Ferrer ontkende gis teren dat hij zou opstappen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Aan het einde van een troosteloos seizoen, zorgde het afscheid van een 42-jarige keeper toch nog voor een voorzich tige glimlach op de gezichten van de Feyenoord-fans. Rob van Dijk kreeg tijdens het duel met NEC (r-r) als invaller een staande ovatie en trok daarmee de aandacht een beetje weg bij Mario Been. Want Feyenoord finishte als nummer tien van de eredivisie, met een trai ner wiens krediet de afgelopen maanden flink is geslonken. Been bekende na afloop van het slaapverwekkende duel met NEC dat het tijd is voor een grondige analyse van het seizoen. Hij vindt niet dat hij zelfheeft gefaald, maar zal na in totaal veertien nederla gen - met de 10-0 bij PSV als grote uitschieter - toch eens goed in de spiegel moeten kijken. Been eindig de vorig seizoen met een meer er varen selectie op de vierde plaats. Een aantal dure, oudere spelers vertrok en zonder hen slaagde Been er niet in de Europa League te bereiken. Het bleek het begin van een pijn lijk seizoen, waarin Feyenoord in voetballend opzicht alleen maar stappen achteruit heeft gezet. Toe gegeven: Luc Castaignos (15 goals) is samen met Ricky van Wolfswin kel (FC Utrecht) de productiefste Nederlandse speler in de eredivi sie. En Georginio Wijnaldum scoorde veertien keer, eveneens een meer dan behoorlijke score voor een speler van twintig jaar oud. De doelpunten van de twee jonkies hielpen Feyenoord welis waar uit de degradatiezone, maar het linkerrijtje bereiken bleek een brug te ver. Het ontbrak bij Feyenoord vooral aan een duidelijke spelopvatting, ingeslepen automatismen en de juiste mentaliteit. Daar moet Been vanaf zondag 26 juni, als de eerste training in de Kuip op het pro gramma staat, aan gaan werken. Met welke selectie hij dat mag gaan doen, moet op korte termijn duidelijk worden. Het woord is nu aan Martin van Geel. De nieuwe technisch directeur wil een aantal contracten verlengen, heeft de Ex- celsior-spelers Guyon Fernandez en Miguel Nelom al vastgelegd en zoekt naar een sterke centrum spits, als opvolger van Castaignos. Van het zestal spelers dat moet ver trekken, kreeg Rob van Dijk gister middag als enige een fatsoenlijk af scheid. De doelman mocht tien mi nuten voor tijd invallen en speelde zo zijn laatste competitiewedstrijd als prof „Na het laatste fluitsignaal ging er wel wat door me heen", vertelde Van Dijk met een glim lach. „Ik heb nog eens goed om me heen gekeken, want het was de laatste keer dat ik op zo'n ma nier in een stadion op het veld stond. In de winterstop had ik voor mezelf besloten te stoppen, ik was toen niet helemaal fit." Later begon Van Dijk toch weer even te twijfelen. „Omdat de club vroeg of ik eventueel nog een jaar tje door wilde gaan. Ik heb alles op een'rijtje gezet, we hebben nog een gesprek gehad, maar dat duur de niet zo lang." Het is mooi ge weest zo, zei hij. Van Dijk gaat het voetbal wel missen. „Toch ga ik niet meteen helemaal stoppen. Ik denk dat het verstandig is om goed af te bouwen. Misschien ga ik nog een half jaar of een jaar met bijvoorbeeld Noordwijk meetrai- nen. Want voor een duurloop in m'n eentje ben ik geen type. Dan houd ik het na een keer of vier voor gezien, omdat het slecht weer is...." Voetballen met vrien den, in een lager elftal, zit er ook niet in. „Die jongens zijn al alle maal gestopt. Wat dat betreft ben ik toch te lang doorgegaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68